nasiona marihuany

Gleba lessowa pod plantacje?

Wyszukiwarka Forumowa:

YouLord

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2019
Postów
151
Buchów
162
Odznaki
2
Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na ciekawy artykuł naukowy na temat ziemi lessowej i jej niesamowitej żyzności.
Temat zaciekawił mnie jeszcze bardziej przez fakt, że mieszkam nie daleko terenów z takową ziemią oraz planuję coś w tym roku posadzić
Myślę, że z pomocą forumowych wyjadaczy uda się wykopać więcej informacji na temat lessu pod kątem Marysi a może to już znany temat??



Loess ma tendencję do przekształcania się w bardzo bogate gleby. W odpowiednich warunkach klimatycznych jest to jeden z najbardziej wydajnych rolniczo terenów na świecie [29].

Gleby pod podłogą lessu są nadmiernie osuszone. Drobne ziarenka szybko się zmieniają dzięki dużej powierzchni, dzięki czemu gleby pochodzą z lessu bogatego. Jedna z teorii głosi, że żyzność gleb lessowych wynika głównie z zdolności wymiany kationów (zdolności roślin do wchłaniania składników odżywczych z gleby) i porowatości (przestrzeń wypełniona powietrzem w glebie). Płodność lessu nie wynika z zawartości materii organicznej, która jest raczej niska, w przeciwieństwie do gleb tropikalnych, których płodność pochodzi prawie wyłącznie z materii organicznej.

Nawet dobrze zagospodarowane pola uprawne lessowe mogą doświadczyć dramatycznej erozji znacznie powyżej 2,5 kg / m2 rocznie. W Chinach osady lessowe, które nadają rzece Yellow kolor, były hodowane i dawały fenomenalne plony przez ponad tysiąc lat.


Oryginał: https://en.wikipedia.org/wiki/Loess#Fertility
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół