nasiona marihuany

zalany spot

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Lip 1, 2011
Postów
24
Buchów
0
siemka
mam problem ze spotem, głównie chodzi o to, ze chciałem wkopać w ziemie wiadra 12l na automaty, ale na miejscówce znajduje się woda. Gdy wykopałem dziury na wiadra, zaczęły one wybijać wodę. I tutaj moje pytanie:
czy jest jakaś możliwość pozbycia się tej wody?
czy jakbym zrobił stelaż z desek by wiadro nie stykało by się z wodą dało by to radę przetrwać?
Wrzucam fotki by przybliżyć problem:
tutaj dziury

https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-1016596]
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-1016598][
tutaj spot
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-1016597]
Dodam, że woda nie znajduję się wszędzie wokół spota, ale gdy się wykopie dziury, to od razu się zbiera
 

Eclipse

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2010
Postów
241
Buchów
0
Witaj, pozbycia raczej nie, bo każdy chce jak najbardziej spota ukryć, sączek raczej nie będziesz dawał, chociaż teren wtedy potrzebuje troche czasu, aby odprowadzić z gruntu nadmiar wody. Pewnie to ziemia torfowa, najczęściej na takim czymś nadmiar wody występuje. Po drugie musisz mieć na uwadze, że woda paruje, przy wysokich temperaturach raczej tam będzie parno, więc szybko o pleśń na roślinkach. Jeszcze inna kwestia to ph, jeżeli woda będzie dotykać donic i przez nie przetaczać się, to zmieni Ci ph w donicach na kwaśne, czego kwiatki nie lubią. Na Twoim miejscu zmieniłbym miejscówkę. Za dużo zachodu z tym będziesz miał.
Pozdrawiam serdecznie.
 

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Witam,
Eclipse ma rację jeśli chodzi o ogólną specyfikację terenu, ale i tak skoro powiedziałeś, że nie masz już innego spota, musisz możliwie porzygotować się na różne okoliczności. W takim przypadku gleby, woda jest faktycznie kwaśna więc do podlewania z podsiąków, z wykopanego dołka będziesz potrzebował dolomitu. Pleśń też będzie mogła dawać się we znaki dlatego pamiętaj żeby maksymalnie umożliwić cyrkulację powietrza na Twoim spocie.
Jest trochę zachodu i zabawy z tym ale z podobnego terenu też zebrałem w tamtym roku co nieco, więc na pewno nie jest powiedziane, że się nie uda.

Trzymaj się i powodzenia!
Pozdrawiam.

Tymczasem.
 
Ostatnia edycja:
Rejestracja
Lip 1, 2011
Postów
24
Buchów
0
A gdyby nie wkopywać wiader w ziemie, tylko normalnie postawić na ziemi ewentualnie na deskach by nie dotykały gleby? Ogólnie woda tutaj znajduje się tylko w niektórych miejscach, a zbiera się dopiero gdy wykopie dziurę.
 
U

Usunięty 59382

Guest
Ja pie***le to u mnie to samo było w zeszlych latach a w tym roku jakoś głębiej ta gruntowka...ogolnie dobry teren.Ja sobie porobilem małe kopce i było spoko...jsk znasz spota i wiesz gdzie moze zalewac w razie deszczowej jesieni to omin ten teren...outdoor tylko gleba żadne wiadra
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
jak wiesz ze tam nikt nie zajzy kto mógłby zobaczyc wiadra to spoko. nasyp na dno 2 cm keramzytu jak chcesz drenaz (woda bedzie wyplywac latwo z wiadra dołem). ale jak wiadro bedzie w wodzie stalo to woda od dolu i tak dojdzie.
 
Rejestracja
Lip 1, 2011
Postów
24
Buchów
0
Dzięki wszystkim za rady. Postanowiłem, że sadzonki postawie na drewnianych deskach, a na dno wiadra wsypie warstwę keramzytu by zrobić drenaż.
Pozdrawiam
 

Pustelnik

Z Lasu
Weteran
Rejestracja
Kwi 13, 2015
Postów
584
Buchów
775
Teren swietny,rob kopce woda jeszcze spadnie I bedzie tam susza wieksza czesc sezonu. Wykop studnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół