nasiona marihuany

Blueberry x NL5 pod Led COB karły

Wyszukiwarka Forumowa:

Foka92

Active member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
35
Buchów
0
Siemanko , jak zwykle mam problem pod CObami , jest to 23 dzień od wyjscia z ziemi do pewnego momentu roslo wszystko norlamnie i jak zwykle po pewnym czasie rośliny stają w miejscu i wyglądają jak karły , od 2 dni zaczynają kwitnąć wypusczajac biale wloski,
setup: 3 panele COB , dwa citizen 200 w i jeden Cree 170 w , ustawione każdy na 130 w
60 cm od szczytów,
pestki od Oriona , mieszanka ziemi uniersalnej z perlitem i keramzytem/
cały zestaw nawozów od canny do tej pory lane magnez canna mono , wapń canna mono, canna tera vega
i rhizotonic , ph regulowane w granicy 6,0
Fotoperiod 18/6 , temperatura ,22-25 stopni
ma ktoś jakiś pomysł w czym tkwi problem , wszystko spradzane od początku, niech mi ktoś powie czy to urośnie do sensownych rozmiarów , czy wyrzucić to w piz*u i zacząć nowy grow ?
jesli to nie urosnie to szkoda mi tracic czasu i prądu więc wyrzuce wszystko i kupie inne pestki





 

Majki77

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
22
Buchów
0
Jak długo stoją w miejscu? Dzisiaj to bym ich jeszcze nie wyrzucał, wyglądają dość zdrowo a faza najwiekszego wzrostu przed nimi. Weź też pod uwagę, że pewnie więcej niż 1/3 już za Tobą(jeśli nie masz pestek to śmiało można dodać tydzien zanim nowe wyjdą z ziemi). Cieżko to oszacować, moim zdaniem wzięcie mniejszego plonu za 2 miesiące jest bardzo porównywalne z wiekszym(też nigdy nie wiadomo) za 3 miesiące. Przyjrzałem się fotkom i niewiele tych włosków, ja bym spokojnie poczekał a w miedzyczasie trochę je połamał albo przyciął te małe.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Jak długo stoją w miejscu? Dzisiaj to bym ich jeszcze nie wyrzucał, wyglądają dość zdrowo a faza najwiekszego wzrostu przed nimi. Weź też pod uwagę, że pewnie więcej niż 1/3 już za Tobą(jeśli nie masz pestek to śmiało można dodać tydzien zanim nowe wyjdą z ziemi). Cieżko to oszacować, moim zdaniem wzięcie mniejszego plonu za 2 miesiące jest bardzo porównywalne z wiekszym(też nigdy nie wiadomo) za 3 miesiące. Przyjrzałem się fotkom i niewiele tych włosków, ja bym spokojnie poczekał a w miedzyczasie trochę je połamał albo przyciął te małe.

Dobrze jest, nie panikuj. Urosnąć jeszcze trochę urosną ale nic im nie rób, w sensie nie przycinaj nic itp.
Wyglądają bardzo zdrowo. Nie wyrzucaj ich bo faktycznie lepiej zebrać plon. Sam na początku też wyrzuciłem kilka krzaków a potem żałowałem.
Powiedz mi czy sadzonki robiłeś w małych doniczkach czy od razu w docelowych? Możliwe że za długo siedziały w małych pojemnikach.
Miałem na outdoorze jedną BBxNL od Oriona i była trochę wolniejsza w porównaniu do reszty ale wynik końcowy był podobny bo około 50g. Obczaj moją fotorelacje z 2016r.
 

Foka92

Active member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
35
Buchów
0
dzięki za szybkie zainteresowanie <wodna>rosliny jakby stanely od niecalego tygodnia zamiast przyspieszyc, kule były wrzucone odrazu do docelowych donic które widać 11l , dziwi mnie ze się nie krzaczą prawie ,liczylem na konkretny busz przy tej ilosci roslin, może zwiększyć moc lamp ? aktualnie jest 390 w , wymiary boxa 150 cm na 120 cm wysokosc panela od roslin byla 60cm wczoraj zwiekszylenm na 70 , i dzis mam zamiar przelać porządnie sama wodą z buforem ph na 6.0, , niestety petski musialbym zamowic zeby doszly jeszcze w tym tyg, , a czas mnie goni ponieważ to ostatni grow do lata , poniewaz w lipcu będą tam zbyt wysokie temperatury a chce zebrać co najmniej 600 g z tego boxa
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Zwiększ moc jeśli masz taką możliwość. Może dlatego tak wyhamowały że mało mają światła.
Nie znam się na ledach ale może ktoś się wypowie bardziej ogarnięty.
Jak zbierzesz po 20g z krzaka to prawie osiągniesz cel więc luzik i nie wyrzucaj ich.
Trzeba zdiagnozować problem żeby się w przyszłości nie powtarzał.

Jak podlewasz planty to lejesz po całej donicy czy tylko pod łodygę?
 

Foka92

Active member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
35
Buchów
0
ok zlałem dziś wodą na full aż przelało się spodem , tak to podlewałęm po małej ilości co 2 dni pod sama łodyge bo donice byly ciezkie , zwiekszyłem moc ledów i powiesiłem je na 80 cm , zobacze za kilka dni co się będzie działo .
 

Space Invader

Active member
Rejestracja
Cze 13, 2016
Postów
42
Buchów
1
ok zlałem dziś wodą na full aż przelało się spodem , tak to podlewałęm po małej ilości co 2 dni pod sama łodyge bo donice byly ciezkie , zwiekszyłem moc ledów i powiesiłem je na 80 cm , zobacze za kilka dni co się będzie działo .

Zweryfikuj temperaturę przy korzeniach, nie mniej niż 18-19 stopni. (w szczególności podczas ciemni). Ledy nie dają za dużego promieniowania cieplnego przez co szczyty potrafią mieć poprawną temp. a od ziemi ciągnie chłodem i korzenie nie piją zupy. Duża wilgotność też dodatkowo zbija temperaturę a jak wiadomo przy ledach jest z tym problem i rośliny nie ciągną papu z korzeni ponieważ w powietrzu jest wystarczająco.
Ja citizen clu058 trzymam powyżej 100cm w momencie indukcji.

pozdro,
SI
 

Foka92

Active member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
35
Buchów
0
Zweryfikuj temperaturę przy korzeniach, nie mniej niż 18-19 stopni. (w szczególności podczas ciemni). Ledy nie dają za dużego promieniowania cieplnego przez co szczyty potrafią mieć poprawną temp. a od ziemi ciągnie chłodem i korzenie nie piją zupy. Duża wilgotność też dodatkowo zbija temperaturę a jak wiadomo przy ledach jest z tym problem i rośliny nie ciągną papu z korzeni ponieważ w powietrzu jest wystarczająco.
Ja citizen clu058 trzymam powyżej 100cm w momencie indukcji.

pozdro,
SI
a jaką masz moc na panelach , też mam CLU 058 i bez soczewek , na dwie diody na panel mam max 202 waty,ale na weg skręcam na 2/3 mocy
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Jeśli to nie temperatura tak jak pisze [MENTION=81417]Space Invader[/MENTION] to myślę że błąd polega na podlewaniu małą ilością pod łodygę. Korzenie przy brzegach donicy nie dostają wody i tam się nie rozwijają przez co rosną małe jak w małej doniczce. Podlewaj więcej po brzegach i dookoła liści a pod łodygę trochę mniej i wtedy wykorzystają całą donicę. Jak skończysz uprawę i wyciągniesz korzenie z donicy to powinny wręcz trzymać kształt donicy i być ich bardzo dużo na zewnątrz. Jeśli tak nie będzie to znaczy że mam rację.
 

Space Invader

Active member
Rejestracja
Cze 13, 2016
Postów
42
Buchów
1
a jaką masz moc na panelach , też mam CLU 058 i bez soczewek , na dwie diody na panel mam max 202 waty,ale na weg skręcam na 2/3 mocy

Aktualnie flo przy 5 diodach mam ok 110wat na każdej, więcej jak 150wat/diodę nie kręciłem.
Soczewki kąt 120
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
przydalyby Ci sie podstawki. bo moglbys wtedy lac na calej powierzchni ziemi bez obaw ze woda wycieknie a jak wycieknie to na podstawke, a z podstawki tak cyz siak wypije. chyba ze masz na dnie keramzyt to lipa. :p ja akurat teraz nie dawalem. bo mialem taka wlasnie sytacje ze z podstawki nie zaciagaly wody...
 

Foka92

Active member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
35
Buchów
0
pamietam ze ziemia byla strasznie sucha jak napelniałem donice , moze ubilem za bardzo i pozniej przez to wydawalo sie ze sa strasznie ciezkie jak podlewalem ?W tej chwili korzeni nawet nie widać przez spodnie dziury bo speclanie przygladałem się jak coś mi już nie pasowało , tymbardziej ,że leje rhizotonic, podejrzewam ze juz to wiele nie urośnie ,skoro już puszczają włosy to system korzeniowy nie zdąży sie rozrosnąć.. w najgorzym wypadku zamówie nowe kule na szybko i niestety trzeba będzie zacząć od nowa nić mieć 5 g z krzaka :zombi:
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Korzenie rozwijają się jakoś do 3 tygodnia flo więc zacznij podlewać porządnie a nie będzie 5g z krzaka.
 

Foka92

Active member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
35
Buchów
0
Zrobiłem kilka konkretnych podlań samym rhizotoniciem , dziś poszła do tego dawka canny na flo i Boost od Hesi , rośliny troche ruszył z kopyta, to już wygląda nieco bardziej obiecująco więc może dobrze , że ich nie wy***ałem, zobaczymy może nie zmarnowałem całego potencjału tych roślin ... myślicie że jeszcze coś podrosną te mniejsze? w tym stadium flo..?




 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
No no, faktycznie dostały kopa. Zdrowe i dorodne.
Te które już budują kwiaty raczej w zwyż nie urosną.
Możesz podstawić coś pod spód doniczek żeby te niższe wyrównały się wzrostem.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół