nasiona marihuany

Growbox + dodatki za około 1000zł

Wyszukiwarka Forumowa:

frostek

New member
Rejestracja
Kwi 14, 2019
Postów
2
Buchów
0
Witam,
zabieram się za swojego pierwszego growboxa, co ciekawe najbardziej zależy mi na samych roślinkach jako roślinach i miłego spędzania czasu i doglądania całości uprawy, a ilość gramów traktuje jako dodatek i i tak najpewniej nie dam rady sam przejarać nawet jednego indooru, więc będę sobie składował temat w słoiczkach z podpisami, co za odmiana sobie odpoczywa :)

Do rzeczy, chciałbym żebyście ocenili co wybrałem i co zamierzam kupić, może jakieś pierwsze rady, a na koniec zadam parę pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi najpewniej z mojego przeoczenia :freak:

Zestaw:
* DiamondRoom Classic DM50 (50x50x120) - myślałem nad 40x40, jednak do takich wymiarów nie zmieści się odbłyśnik, a wysokość 120 to max, mam pewną wnęke w domu, którą taki box wypełni idealnie, a jednocześnie można bez problemu wpuścić listonosza czy kominiarza i pozostaje niewidoczny :p

* Lampa Sunmaster HPS-SL DUAL 150W - zależało mi na jednej lampie na weg i flo

* Zasilacz GIB Lightning PRO-V-T 150W - dobrany pod moc lampy

* Odbłyśnik aluminiowy 40x47cm 86% odbijalności światła

* Filtr ECO mini 160-240m3/h fi 100mm + przewód wentylacyjny ALU 100mm 1metr + kołnierz przyłączeniowy fi100mm do filtrów CAN

* Wentylator AXIAL-QUIET 100 K DUO - 1 bieg 75m3/h; 2 bieg 100m3/h

* 3 doniczki kwadratowe 11L z podstawkami

* Wentylator mieszający PROFAN 5W z klipsem

* Wieszaki do lamp LUMii do 10kg

* Ziemia Canna Terra Professional 50L + Try-Pack INDOOR Biobizz (x3 250ml - bio-bloom, fish-mix, top-max)

* Programator zapadkowy do gniazdka 24 godzinny

* Elektroniczny termometr z higrometrem

** Wlot wejściowy zostaje pasywny

# Całość będzie zamawiana najpewniej z jednego sklepu, dlatego nie zawsze jest możliwość wymiany na jakiś konkretny produkt inaczej będę musiał rozbijać się na pojedyńcze zakupy.

Teraz czas na pytania:

1. Czy przy takich wymiarach boxa i takiej wentylacji będę potrzebował cooltube do lampy? Czy taki odbłyśnik wystarczy i nie zrobi mi się piekarnik?

2. Czy filr ECO będzie współpracował z taką przyłączką? razem mają fi100mm, jednak proponowane jest w opisie używanie tej samej firmy dla filtru i przyłączki

3. Czy taki wentylator jest odpowiedni czy jednak powinienem pod taki filtr wybrać mocniejszą wersję tego wentylatora AXIAL-QUIET 125 K DUO - 1 bieg 145m3/h; 2 bieg 197m3/h

4. Jaka jest szansa wystąpienia pożaru przy posiadaniu takiego growboxa? Czy definitywnie musi być on podłączony do gniazdka z uziemieniem?

5. W opisie wentylatora kanałowego jest napisane, że nie posiada kabla zasilającego, co to znaczy w praktyce? Trzeba będzie coś lutować?

Planuje sadzić jednocześnie 3 automaty, jednak różne odmiany. Nigdy wcześniej nie sadziłem, więc najpewniej będę prowadził fotorelacje w celu zasięgnięcia jakichś porad. :)

Dziękuje za odpowiedź i z fartem :harvest:
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Do takiego boxa 1 plant Ci wejdzie. Max 2 ze sciskiem. Jak jedziesz w pomieszczeniu mieszkalnym gdzie temp jest stabilna to proponowal bym ledowe lampy - daja mniej ciepla wiec przy 1.2m wysokosci ma to znaczenie bo szczyt moze byc naprawde blisko leda i nie pali sie. Wystarczy wetylator mieszajacy i o popalone topy nie ma sie co martwic. Ja jade na poddaszu i u mnie to koniecznosc.
 

frostek

New member
Rejestracja
Kwi 14, 2019
Postów
2
Buchów
0
Ewentualnie moge sobie pozwolic na boxa 60x60x160, jednak postawic go w "widocznym miejscu" w kacie pokoju, jednak za szafa, ktora bedzie go zaslaniala. I wtedy wsadzilbym te 3-4 doniczki? Hydro Shoot 60, ale czy cala reszta moglaby zostac taka lampa wystarczy? A wtedy tez nie musialbym sie martwic o temperatury.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Ziomusiu to wszystko zależy. Jeśli odmianki low chcesz to w 50x50 dwie Ci wejdą z bólem troche ale wejdą. Wiem bo mam 3 namioty 50x50 do młodych ewenyualnie matke czasem tam wszdzam i widze że matka wielkości wyrośnietego dwarf AF gotowego do kosy wchodzi lekko nie dotykając ścian boxa 50x50 dlatego wiem że druga też by wlazła na siłe.

Ale sa różne odniany i raz na przykład z AF chyba GGG2 dr krippling niektóre planty wyrosły mi tak że 9szt w boxie 1.2mx1.2mx2m miejsca brakowało na wysokość i szerokość.

Do 60x60 wejdą Ci i 4 szt ze ściskiem. Lampe jak dasz 150w poboru mocy z gniazdka bedzie git na taka przestrzeń. Jak mówiłem najlepiej leda bo mniej grzeje.
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
W boxie 60x60x160 przy hpsie 150W cooltube nie bedzie potrzebny (zakladajac ze nie bedziesz trzymal tam jakiejs indyjki ktora Ci wy***ie 2,5m w gore.) Ja w boxie 60x60x120 swiecilem hpsem 250W i temp. siegala max 35°C bez cooltube. Tez trzymalem tam 4 rosliny w 11L doniczkach.
Jak policzyc moc wentylatora w stosunku co do filtra, jest bardzo ladnie opisane na forum.
Szansa na wystapienie pożaru w boxie jest praktycznie zerowa, zakladajac ze nie probojesz sam przelutowywac kabelkow w lampie samorobce, nie znajac sie na tym kompletnie.
Twoj wentylator przyjdzie bez kabla, ale nie oznacza to ze bedziesz musial lutowac. Rozkrecisz go (2 srubki), podlaczysz/przykrecisz kabel (kabel dwużyłowy z wtyczka), potem juz tylko skrecisz wentylator i gotowe.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół