nasiona marihuany

Zmiana z Plagron na Advanced Nutrients

Wyszukiwarka Forumowa:

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Witam.
Zamowilem troche paszki dla plantow. Do tej pory experymentowalem z Plagronem ale zawsze okolo 2tyg flo zaczynaly sie problemy i liscie zaczynaly obumierac. Plon przez to znacznie ponizej oczekiwan. Myslalem ze to moze ph lockout ale
reguluje ph wody zawsze do poziomu 6.0.
Moze to przez nagromadzone sole ale nie karmie ciezko i uzywalem purezym od plagron ktory podobno redukuje zasolienie.

Zaczela mnie irytowac ta sytuacja wiec zakupilem taki zestaw do ktorego mam kilka pytan.
Posiadam praktycznie calego Plagrona z dodatkami z serii bio. Plus cal-mag.

A to nowy nabytek:

Podstawowy AN:
Grow-Micro-Bloom
Dodatki AN:
Nirvana
Voodoo Juice
SensiZym
Tarantula
Bud Candy

Jak i:
Blossom Builder Liquid
Bloombastic
Great white - mikoryza.

I tu moje pytania.
Czytalem ze B52 od AN mocno zapycha ziemie odkladajacymi sie solami, czy moge go zastapic Nirvana do AN?
Czy Blossom Builder i Bloombastic lac wedlug tabeli skoro bede mieszac je z seria AN? Czy to nie zbyt wiele? Czy czegos tu nie dubluje przypadkiem?
Jak z dawkami? Tabela ok czy zjechac z dawek?
Dokupic cos jeszcze?

Medium to BioBizz Allmix.
Lampy Mars Hydro 300 x 5szt.
Ps. Czytalem ze przy ledach podobno cal-mag obowiazkowy.

Pomozcie prosze.
Pozdro.
 
K

Kannaland

Guest
Gdy wystepuja problemy to sie nie zmienia producenta nawozu z zyczeniowym mysleniem, ze problem sam sie rozwiaze, nie tedy droga. Zwlaszcza, dobrego producenta z dosyc prosta liczba srodkow na innego dobrego producenta ze skomplikowana lista srodkow. Jestem zdania, ze "keep it simple" gdy sie da. Jak zaczniesz ogarniac temat uprawy, to zobaczysz, ze nazwa producenta bedzie miala nikle znaczenie. Co do AN, to pewnie na stronie producenta znajdziesz wszystkie odpowiedzi :)
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
A ja w wielu opiniach czytalem ze Plagron wcale nie jest dobra marka.
Moge sobie pozwolic pod wzgledem finansowym na takie kombinacje.
Uwazam rowniez ze skoro po tylu roznych setupach z dozowaniem roznych nawozow Plagrona na roznych ziemiach wciaz mam problem zeby wszystko zakonczyc pelnym sukcesem warto sprobowac czegos nowego.
To tak jak w teanmie sportowym - mozesz miec gwiazdy ale wciaz cos moze nie grac wiec selekcjoner szuka optymalnego zestawienia.
Dobrze wiesz ze przez dochodzenie metoda prob i bledow mozna dowiedziec sie duzo wiecej o zagadnieniu.

Ps. Szczerze. Gdzie widziales na stronie AN wzmianke o mixowaniu serii AN czy zastepowaniu ich produktow z produktami innych firm takich jak bloombastic czy blossom builder? Albo ze B52 zawiera sporo soli ktora sie finalnie odklada w medium?
Jak chcesz pisac to pisz na temat Ziom.

AN zawile w stosowaniu. Jak dla mnie to feeding schedule jest jasny.
Juz Plagron jest gorszy do rozkminy jak masz cala serie z wszystkimi dodatkami.

Dwa lata w tym grzebie wiec cos juz ogarniam.
 
Ostatnia edycja:

danielbolek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2018
Postów
142
Buchów
0
Witam. Jakoś mnie nie dziwi że w 2 tyg flo zawsze masz problemy z takim zapleczem chemicznym to jakaś bombę można skonstruować hehehe
Sprubuj kolego polecieć jeden grow na all mix i że 3 podctawowe nawozy w min dawkach i zobaczysz że można do końca mieć zielone krzaki.
Wydajesz się być oczytanym graczem ale moim zdaniem nawet najlepsze nawozy nic ci nie pomogą bo zwyczajnie lejesz tego za dużo. Jesteś pierwszą osobą z którą się spotkałem że leje tyle tego w donice. Oczywiście życzę powodzenia i obfitych zbiorów ale przeglądając twój profil w którym są same wątki o problemach od kilku lat to przemysł czy to napewno firma nawozów psuje co grow czy może sam to robisz. Zbastuj Zbastuj pozdrawiam
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Ja tam szczerze wątpię że b52 ma w sobie jakiekolwiek sole, to tylko jakieś wyciągi z wodorostów. Każdy jeden mineralny nawóz podstawowy będzie Ci bardziej zasalał glebę.

Generalnie Kannaland ma 100% racji, nie ma co upatrywać winy w nawozach tylko trzeba nauczyć się ich używać a nie zmieniać co chwilę coś.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
To ze mam calego Plagrona z dodatkami nie znaczy ze caly czas feedowalem maxymalnymi dawkami.
Probowalem wielu setupow.
Do znikomego karmienia tylko podstawowym.
50% dawki bez dodatkow.
50% dawki z dodatkami.
75-100% dawki rownież bez i z dodatkami.
Rowniez w cyklu raz feed raz woda z ph redukowanum do 6.0.

Aaa i nie mowie tu o kombinacjach w czasie jednego grow bo mam 3 namioty po 9szt wiec prze 2 lata troche przewinelo sie tematu. Na kazdym konsekwentnie stosowalem wybrany rezim zywieniowy oczywiscie odnaszac dawki do stadium plantow.

Wciaz to samo.
Dlatego wlasnie wciaz szukam a me sciezki krete niestety jakdo tej pory.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Og taka moja propozycja-chcesz mieć prostą łatwą i bezproblemową uprawę? Zrób organiczną na biotabsach albo guanakolong gdzie w 1 przypadku w 90% leje sie samą odstaną wodę a w 2 wedle tabelki i widocznego zapotrzebowania roślin. To prostsze niż sikanie. Odkąd sie sam przekonałem nie interesują mnie problemy z ph nie mam popaleń od za dużej ilości nawozów i niedobory też praktycznie nie wytepują. Spróbuj a bedziesz chciał jeszcze. Pozdro.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ten pan wyzej dobrze prawi, tym bardziej, ze fundusz na nawozy masz. Bez wydawania chajsu mozesz tez wykorzystac to co masz bio, dodac mikoryzy i zobaczysz jak bedzie przebiegac uprawa. Lejac chemie do tego allmixa zabijasz zycie w ziemi i nawozy organiczne nie dzialaja, zapewne podobnie jest z mikoryza, ktora masz. Nie wiem jak z jakoscia nawozow plagrona, ale ziemie i coco maja bardzo dobre
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Jeszcze co do calmaga to też używałem jako oprysku bo pod ledami uprawiam ale od poprzedniego razu jak dodałem do ziemi dolomitu tak nie mam problemów z niedoborami Ca i Mg. Kolejna butla odpada.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
No wlasnie w tym poblem byl z Plagronem. Nawet teraz nie jestem pewien czy wszystkie dodatki ktore z tej firmy posiadam sa bio. Podstawowy na bank i kilka dodatkow rowniez ale wystarczy jeden mineral i zycie w glebie ginie.
Z AN mniemam ze wszystko powinno grac skoro wszystkie specyfiki mozna ze soba laczyc wedlug tego co tabela pokazuje.
Ale skoro piszecie ze dajecie mi niemal gotowa recepture na udany bloom, zamieniam sie w sluch ;)

W jakim medium zadziala najlepiej owa recepture?
Mam bat guano od Plagrona ale w planach i to o ktorym wspominasz zakupie i tu pytanie jak dawkujesz ten gryzaco-smierdzacy proch? ;)
Ps. Mieszkam w UK i musze poszukac czy maja ten sam stuff co w PL. To guano bez problemu kupie bo juz wczoraj wpadlem na ten dosc budrzetowy produkt ktory z opowiesci dziala naprawde spoko.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Po prostu kup zestaw startowy Biotabs w ilości odpowiedniej do metrażu-dla mnie to najprostsza opcja - ewentulalnie dokup ich pk5/8 i to załatwia sprawę jak dodasz jeszcze dolomit. Myślę że i w UK mają coś takiego w końcu to zmielona skała. Chcesz się bawić z batguano to dokup palm tree ashes na flow plus może k2boost i to ci powinno wystarczyć. Mikoryzę dobrą już masz.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
To moje obecne dzieci :)
Royal gorilla AF
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?album=24003&pid=1016292#top_display_media
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?album=24003&pid=1016291#top_display_media

I Incerdeble Bulk SEZON
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?album=24003&pid=1016289#top_display_media
Ten plant z lewej dostał troche po dupie bo przedziory go zaatakowaly ale poszedł oprysk z spidermite controll + czy jakoś tak na planty i box i wyniosły sie skubane.
Ogólnie to jak widac bądź też nie :) planty wyglądaja spoko póki co i to jest norma u mnie teraz :)
Ale czuje ze flo znów coś spie****e :)

Mam jeszcze og phantom w najmniejszym boxie ale on po topingu jest i idzie na matke jak wyrośnie z 0.5m tak żeby było co podbierac z dołu :)
 

AngryBeards

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 26, 2013
Postów
508
Buchów
504
Odznaki
1
Jak robisz zdjęcia chwastów to wyłącz tą dyskotekę, ponieważ patrząć na zdjęcie zrobione przy włączonej lampie można stwierzdzić tylko to, że napewno jest kolorowo :) Jeżeli chodzi o nawozy firmy Plagron, są to bardzo dobre nawozy tylko trzeba je odpowiednio dawkować. Kolega posiada miernik pH i EC ?
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Oczywiście :)Miernik PH dobrej jakośći za jakież 40funa ale EC zwyklak jakiś niestety.
No i kalibruje również do czasu do czasu jak mi się przypomni bo plyny do kalibracji mi gdzieś pod rąka sie akurat walaja :)

Foty bez dyskoeki
Gorilla
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?album=24003&pid=1016293#top_display_media
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?album=24003&pid=1016294#top_display_media
Incredeble bulk
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?album=24003&pid=1016295#top_display_media
 
Ostatnia edycja:

AngryBeards

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 26, 2013
Postów
508
Buchów
504
Odznaki
1
Patrząc na zdjęcia chwasty zdrowe i niczego im nie brakuje. Obstawiam, że w boxi'e jestes w ciągu dnia za 30 razy, zgadłem ? :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół