nasiona marihuany

Budowa Garaż Boxa

Wyszukiwarka Forumowa:

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Witam wszystkich. Szukam pomocy jak uporać się z oświetleniem w Garaż Boxie






Mam w planach zbudowanie boxa 40cmx90cmx100cm. Korzystając z kalkulatora obliczyłem że jest potrzebne 18000 lumenów i moje pytanie jest następujące jak dobrać lampy? Ogółem chce zamontować tam CFL i nie wiem czy 2x85w 2x125w czy 1x200w? jak to widzicie jak byście wy to ogarnęli? Kolejna kwestia, wentylacja, filtr bardziej przy wentylatorze czy raczej przy końcu boxa?. Box będzie w garażu zbudowany z płyt OSB, garaż ocieplony i myślałem czy by boxa też wełną nie ocieplić, ale to na razie mało ważne ważniejsze te lampy i wentylacja. Środek boxa będzie białą farbą pomalowany, zostały jeszcze drzwiczki... Myślałem żeby zrobić przesuwne, tak jak to w szafach niektórych jest, ale sam do końca nie wiem.... nie chcę raczej takich normalnych drzwi.. Jakieś rady pomysły mile widziane
 

Majki77

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
22
Buchów
0
Przy takim stosunku długości do szerokości jedna żarówka raczej słabo się sprawdzi, szczególnie, że będzie ją prawodpodobnie trudno zamontować wzdłuż krótrszego boku(wtedy może było by lepiej). Nie mam doświadczenia z cfl poza 3x23w :) wyszło ok ale przy takiej wysokości pewnie lepiej mieć cos mocniejszego. "statecznik elektroniczny 70w" na portalu, 2-3x70w lub 2x100w z żarówkami cmh 3000-3500k powinno być lepsze niż te cfl w podobnych pieniądzach. Jak pieniądze nie są kluczowe pewnie najlepsze będa led ale tutaj znow nie mam doświadczenia.
Jeśli chodzi o wentylacje to wszystko umieściłbym na zawnątrz bo miejsca i tak jest mało w kolejności box -> wentylator -> filtr(jeśli nie ma potrzeby wysyłania powietrza w konkretne miejsce to jedyna słuszna kolejność i troche niezrozumiałe jest dlaczego wersja odwrotna jest tak popularna). Moża zostawić wentyl w środku dla lepszego wyciszenia. Jak musi byćw środku to zestaw zajmie przynajmniej 20x20x60cm i będzie głośniej
Izolacja boxa moim zdaniem zupełnie zbędna, można za to zastosować jakis prosty sterownik z termostatem do wentylatora(50pln?) żeby utrzymywać warunki trochę lepiej.
Przesuwne drzwiczki mogą być spoko. Jeśli zapewnisz światłoszczelność to przedmuch powietrza raczej nie gra roli bo w środku i tak jest podciśnienie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół