nasiona marihuany

Zalane dołki

Wyszukiwarka Forumowa:

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
Cześć! Kilka dni temu na swoim spocie pokopalem doły średnio 25l. Na spodzie każdego z nich nabierało się dosłownie trochę wody. Fakt mnie nie zdziwił bo sadzę tam kilka lat i zawsze w kwietniu jest tam małe Bajorko dookoła Spota. W maju/czerwcu gdy przychodzą upały wszystko wysycha i jest stabilnie. Zasypalem dołki do 2/3 pojemności mieszanka:
-ziemia
-humus
-dolomit
-obornik granulowany.
Wymieszalem wszystko razem z tą woda w dołku i zrobiło się dosłownie delikatne blotko. Dzisiaj po kilku dniach przyszedłem na spota i zastałem taki widok :




Dołki zalane do krawędzi z moją mieszanka w środku.
Dzisiaj popękały mi nasiona i teraz pytanie:
Za trzy tygodnie gdy woda opadnie i w dołku zostanie sama mieszanka mojego medium czy będzie się ona nadawała do Mieszania z reszta ziemi i sadzenia czy raczej lepiej to wszystko wymienić na nowe?
:zjarany:
(Żeby nie zakładać nowego tematu, jest sens aplikować mikoryze przed posadzeniem)?
 

meko

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
237
Buchów
0
Panocku woda opadnie albo nie opadnie
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Mikoryza zawsze przyjacielem roślinek! ;)
 

702South

Member
Rejestracja
Kwi 4, 2019
Postów
12
Buchów
14
Te dołki to sobie odpuść - zgnije Ci wszystko prędzej niż później. Sadź w doniczkach, tylko postaw je luzem, bo doniczka od spodu ma odprowadzać wodę, a nie chłonąć jak gąbka.
 

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
Rozchodzi się o to, że jestem przekonany że woda opadnie bo to nie pierwszy rok na tym spocie. Pytanie polega na tym CZY NIC ZŁEGO NIE STANIE SIĘ Z TYM MEDIUM JAK DWA TYGODNIE POLEZY POD WODĄ. (czy coś nie zgnije, jakieś procesy beztlenowe?) CZY GDY WODA OPADNIE I ZOSTANIE SAMA ZIEMIA BĘDZIE SIĘ NADAWAĆ DO SADZENIA (już sucha)
 

XlucyferX

Only #
Weteran
Rejestracja
Maj 16, 2010
Postów
855
Buchów
2,554
Odznaki
4
sprawdz sobie miernikiem ph i napewno tez ziemia "troszke"opadla! ale ja bym tam ladowal :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół