nasiona marihuany

Pomoc w wyborze boxa

Wyszukiwarka Forumowa:

Sciopesia

New member
Rejestracja
Kwi 10, 2019
Postów
4
Buchów
0
Siemanko wszystkim ;) tak jak w temacie zaczne od tego ze mam miejscowke w pokoju o szerokosci max 110 a dlugosc juz moze byc nawet i 160 wiec tak troche nietypowo dlatego co myslicie bedzie lepszym rozwiazaniem kupic boxa 100x100x190 czy da sie cos znalezc na zamowienie? Box w zestawie z calym osprzetem bym kupowal i jakie swiatlo wybrac hps 600 dalby rade na taka powierzchnie? czy led bo czytam juz dosc sporo i nie moge sie zdecydowac a bardziej zaufac ledom jak led to co byscie polecili? Cena na sama lampe do 2.5 tys
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Jak ogarniesz taka duza powierzchnie to im wiecej tym lepiej chyba :D Moim skromnim zdaniem 1m2 na poczatek to juz za***isty start, a moze nawet troche gleboka woda. Jesli chodzi o LED vs HPS, to trwa swieta wojna w tym temacie i kazdy bedzie chwalil to na czym sam uprawia. Ja ze swojej strony polecam LED w technologii COB: nizsze temperatury, mniejsze ryzyko popalenia roslin, wielokrotnie dluzszy czas zycia takiego swiatla (tansza uprawa), kilkukrotnie wiecej swiatla za ta sama ilosc pradu (tansza uprawa), a jesli obchodzi cie srodowisko to nie wyrzucasz toksycznych odpadow jak w przypadku zarowek HPS.

Od HPSow panuje opinia ze rosna niby ladniejsze kwiaty. Pisze niby bo sa tacy co uprawiali na HPS i przeskoczyli na LED na dobre, a sa tacy co testowali jedno i drugie i zostali na HPS. - dla mnie oznacza to tylko tyle ze jesli sa roznice w produkcji kwiatow, to na tyle male ze w gre wchodza pozostale czynniki jak np. to zuzycie pradu, czy zywotnosc sprzetu lub temperatury.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Również uprawiałem na każdym z rodzai światła, CFL, HPS i LED COB i zostałem na COBach
Jednak jeśli nie masz dwóch lewych rąk do majsterkowania to polecałbym złożyć Ci taki panel sam bo ja na przykład wyrobiłem się ze swoim 200W w około 900,- ze wszystkim a panel przyświeca mi w boksie 80x80 i daje naprawdę radę.
 

Sciopesia

New member
Rejestracja
Kwi 10, 2019
Postów
4
Buchów
0
Dzieki za szybka i konkretna odpowiedz tyle ile sie naczytalem juz o hps i led tez stwierdzam ze jesli chodzi o plony to wyjdzie to samo moze nawet lepiej niz z hps a jednak stawialbym na led bo ma wiecej zalet mniejsze zuzycie pradu, mniej ciepla wytwarza to nie trzeba martwic sie o wentylacje wydajna jedyne co to cena wieksza ale zalozmy ze tez nie ma co na to patrzec bo hps po 4 uprawach juz do kosza led bedzie swiecil latami myslalem o takim ledziku co myslicie? http://www.ledfarm.pl/ ten 480W za 2600 z mozliwoscia przelaczania mocy :) przemysle jednak opcje ze zrobieniem swojego panelu bo napewno wyszloby taniej, z jakiejs konkretnej strony polecicie led coby?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja ze swojej strony polecam LED w technologii COB: (...) mniejsze ryzyko popalenia roslin, (...) kilkukrotnie wiecej swiatla za ta sama ilosc pradu.

Mniejsze ryzyko popalenia roslin czym? Swiatlem? No raczej odwrotnie, nisko zawieszony led = popalenie, z hpsem mozna zjechac duzo nizej bez ryzyka, oczywiscie zachowujac odpowiednie waruki. Kilkukrotnie wiecej swiatla z wata? Ile razy wincyj? 100w led = 600w hps? Nie koloryzuj jak juz porownujesz bo czytajac te bzdury mozna cala wypowiedz zaklasyfikowac jako bullshit.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Mniejsze ryzyko popalenia roslin czym? Swiatlem? No raczej odwrotnie, nisko zawieszony led = popalenie, z hpsem mozna zjechac duzo nizej bez ryzyka, oczywiscie zachowujac odpowiednie waruki. Kilkukrotnie wiecej swiatla z wata? Ile razy wincyj? 100w led = 600w hps? Nie koloryzuj jak juz porownujesz bo czytajac te bzdury mozna cala wypowiedz zaklasyfikowac jako bullshit.

Nie wiem czy jest sens odwolywac sie do rzeczy ktore piszesz ty, a o ktorych nie pisałem ja, bo widze ze chyba chodzi tylko o to zeby sie do czegos przyj***c.

..ale zaryzykuje.

Po pierwsze: ja pisalem o popaleniu roslin temperaturą, więc napisałem prawdę. Popalić nadmierną ilością światła też można, jednak czesciej widzimy planty zjarane od temperatury hpsów, ale zaraz napiszesz ze to nieprawda i ze to ledziarze mają ciągle zjarane planty (lol)... wiec zostawmy to. (u mnie nawet w tym grow liscie juz pod klosze wchodzily i nic sie nie stalo, ciekawe jakby wygladaly nawet na 10-15cm odleglosci od hps :D)
Druga sprawa: 100W COB LED vs 100W hps - mysle ze led zapewni przynajmniej dwukrotnie wiecej swiatla a to juz "kilkukrotnosc", zgadza sie? -pytania retoryczne, Honda, nie bede sie klocil o oczywiste rzeczy. Niech sobie czytajacy zdecyduja czyj post to "bullshit". :pr:

[MENTION=91465]Sciopesia[/MENTION] , widzisz co sie dzieje? Ja w tych burdach hps vs led nie chce brac udzialu, poszukaj informacji i zdecyduj. Pozdro i bez odbioru.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nie wiem czy jest sens odwolywac sie do rzeczy ktore piszesz ty, a o ktorych nie pisałem ja, bo widze ze chyba chodzi tylko o to zeby sie do czegos przyj***c.

..ale zaryzykuje.

Po pierwsze: ja pisalem o popaleniu roslin temperaturą, więc napisałem prawdę. Popalić nadmierną ilością światła też można, jednak czesciej widzimy planty zjarane od temperatury hpsów, ale zaraz napiszesz ze to nieprawda i ze to ledziarze mają ciągle zjarane planty (lol)... wiec zostawmy to. (u mnie nawet w tym grow liscie juz pod klosze wchodzily i nic sie nie stalo, ciekawe jakby wygladaly nawet na 10-15cm odleglosci od hps :D)
Druga sprawa: 100W COB LED vs 100W hps - mysle ze led zapewni przynajmniej dwukrotnie wiecej swiatla a to juz "kilkukrotnosc", zgadza sie? -pytania retoryczne, Honda, nie bede sie klocil o oczywiste rzeczy. Niech sobie czytajacy zdecyduja czyj post to "bullshit". :pr:

[MENTION=91465]Sciopesia[/MENTION] , widzisz co sie dzieje? Ja w tych burdach hps vs led nie chce brac udzialu, poszukaj informacji i zdecyduj. Pozdro i bez odbioru.

Nie napisalem nic na temat wyzszosci jednego zrodla swiatla nad drugim, "przy***alem" sie do glupstw, ktore wypisujesz. "Mysle, ze led zapewni przynajmniej dwukrotnie wiecej swiatla" czy "zapewni"? Bo myslec to se mozesz ;)
Cyferki pierwsze z brzegu: Zarowka HPS 400W ma 55 000 lumenow (osram), czyli 137,5 lm/w; pierwszy z brzegu Clu058 daje 155lm/w. Pokaz ta dwukrotnie lepsza wydajnosc mistrzu.

Co do temperatury to spokojnie mozna nad nia zapanowac wydajniejsza wentylacja.

Reasumujac - nie przypie****am sie tylko ty pie****isz kocopoly i koloryzujesz, co jest zupelnie bez sensu.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
pie****isz kocopoly i koloryzujesz, co jest zupelnie bez sensu.

To jest nas dwóch, bo moze wydajnosc nie jest aż dwukrotnie wyzsza (choc pesymistyczne warianty zakladaja wydajnosc HPS na poziomie 25%, a optymistyczne dla COB nawet do 65%), ale ty porownujesz oswietlenie do uprawy roslin w lumenach w 2019 roku. Ciekawe czy z niedoinformowania czy zeby celowo "podkolorowac" wydajnosc hps. (teraz juz na serio mnie tu nie ma, mistrzu wydajnej wentylacji :D)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
To jest nas dwóch, bo moze wydajnosc nie jest aż dwukrotnie wyzsza (choc pesymistyczne warianty zakladaja wydajnosc HPS na poziomie 25%, a optymistyczne dla COB nawet do 65%), ale ty porownujesz oswietlenie do uprawy roslin w lumenach w 2019 roku. Ciekawe czy z niedoinformowania czy zeby celowo "podkolorowac" wydajnosc hps. (teraz juz na serio mnie tu nie ma, mistrzu wydajnej wentylacji :D)

kilkukrotnie wiecej swiatla za ta sama ilosc pradu
mysle ze led zapewni przynajmniej dwukrotnie wiecej swiatla
moze wydajnosc nie jest aż dwukrotnie wyzsza

Masz racje, nie ma co dalej drazyc ;)
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
Ja lubie HPSy i mam gdzieś jakąś wydajność osobiście,ale to moje zdanie, czym więcej kombinowania tym więcej pytań i różnorodnych nie przydatnych kłucących się wypowiedzi po których już nie wiesz nic,idz w standard HPS i MH i będziesz zadowolony i hajs w kieszeni,ja mam teraz LEDY jest dobrze ale wydaje mi się że na HPSie są bardziej oszronione i na MH lepiej się krzaczą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół