nasiona marihuany

pompka zanurzeniowa GIB+4x dripper

Wyszukiwarka Forumowa:

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Witajcie
Poważnie zastanawiam się nad zakupem tego typu zestawu podlewającego
16.jpg

Jest to pompa GIB oraz wężyki z 4 dziubkami do wsadzenia w glebę czyli tzw. drippery
I mam kilka wątpliwości, na przykład co do grubości tych wężyków oraz tego czy się nie będą zapychać lub nie będzie z nimi żadnego problemu
System zamierzam stosować razem z nawozami BioTabs więc ani żadna chemia, gęste melasopodobne roztwory ani nic innego oprócz zwykłej odstanej wody nie będzie przepływać przez te węże, całość ma napędzać namiot 0,64 a w nim 4 donice około 15 L
Dochodzi jeszcze kwestia zbiornika, czy zmieści się to w namiocie bo nie wiem ilu litrowy wybrać
Czy taką wodę trzeba jeszcze dodatkowo napowietrzać i czy wystarczy do tego zwykły filtr wody taki akwariowy ?

Pozdrawiam :)
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
wątpliwości, na przykład co do grubości tych wężyków oraz tego czy się nie będą zapychać lub nie będzie z nimi żadnego problemu
System zamierzam stosować razem z nawozami BioTabs więc ani żadna chemia, gęste melasopodobne roztwory ani nic innego oprócz zwykłej odstanej wody nie będzie przepływać przez te węże

W takim razie boisz sie, ze beda sie zapychac odstana woda czy czym konkretnie, bo nie kumam? :scratch:

Zbiornik wybierz taki żeby Ci się zmiescił. Zmeirz donice i sie dowiedz jakie wymiary będzie miał zbiornik. Wymiary boxa swojego chyba znasz? :scratch: Mozesz tez trzymac zbiornik poza boxem.

Po co chcesz napowietrzac wode do podlewania? :scratch:
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
te wężyki mają grubość 1mm więc po pewnym czasie, być może zacznie wpływać na nie działanie odkładania się kamienia więc być może to będzie zapychać
boks jak już napisałem to 0,64 (80x80)
napowietrzanie wody ma na celu eliminowanie tworzenia się zalegającego syfu na dnie wody a na dłuższą metę jakiś glonów czy drobnoustrojów.

Poproszę o wypowiedź kogoś kto chociaż odrobinkę kmini temat bo zamiast oczekiwanej odpowiedzi muszę to tłumaczyć - bez urazy kolego.
Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś kto taki sprzęt miał/ma u siebie i jest w stanie dać jakąś bardziej sensowną odpowiedź ?
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
Jeżeli zobaczysz ze sie kamień zbiera to przepompuj troche octu. Zawsze sie tak z czajnikami pokrytymi od srodka robi ze sie w nich ocet zagotowywuje.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
[MENTION=90820]Beerus[/MENTION], co ty bredzisz? Wg Ciebie napowietrzanie wody zapobiega powstawaniu syfu i glonow? :D Glony powstaja od swiata ktore dostaje sie do zbiornika z woda, a napowietrzanie nie ma na to absolutnie wplywu.
Ktos kto juz ma taki sprzet ma przyjechac i ci zmierzyc donice i boxa i sprawdzic ile miejsca na zbiornik wody zostaje, bo wciaz nie ogarniam?
Faktycznie przeczytales gdzies ze wezyk ma 1mm, czy to dalsza czesc twoich wymyslow? Jestes pewien jak wyglada 1mm? Obawa ze wezyk bedzie sie zapychal od czystej wody jest tak absu****na, ze moze faktycznie lepiej nie kupuj tego. Powodzenia :)
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Majster ty czasem się nie obrażaj.
Napisane miałeś wszystko czarno na białym, jaki boks, jakie donice a o zbiornik pytałem jaki wybrać, czy sztywny czy elastyczny, jak wielki, czy ktoś działał na takim zestawie w takim boksie.
Nie wiem ile te wężyki mają milimetrów średnicy, wczoraj jak czytałem to wydawało mi się że 1 mm ale dzisiaj już szukając nie mogę tego znaleźć więc być może późna godzina sprawiła majaki - niemniej jednak szukam informacji żeby się czegoś o tym zestawie dowiedzieć, wywęszyć u potencjalnych użytkowników jak im się to sprawdza a z tego co widzę nie jesteś w stanie udzielić mi konkretnej odpowiedzi a jeszcze te niepotrzebne docinki..
co do napowietrzania to...hmmm, nie wiem tak do końca czy to tylko jest tak jak mówisz, jak zacznie się zbierać osad, chociażby nawet z tego świata zewnętrznego to zastanawia mnie czy napowietrzanie jest w stanie wyeliminować progres powstawania niepotrzebnej mikroflory na spodzie lub ścianach zbiornika.
jeszcze jedna kwestia z tym zbiornikiem to na stronach nie jest napisane jakich są one rozmiarów tylko ile mają litrów, ja na przykład wolałbym zbiornik wąski lecz długi, wysoki który mógłbym umiejscowić w rogu boksa.
Nawet mógłbym umieścić ten zbiornik poza boksem co również ułatwiłoby mi wszystko co z nim związane, tj dolewanie wody, czyszczenie itd więc dlatego szukam informacji.
i jeśli Cię to ubodło to sorka. po prostu szukam konkretów których niestety do tej pory nie uzyskałem
Pozdrawiam Cię i życzę miłego dnia :)
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Ten system nawadniajacy to zwykly syf. Po tym jak pompa sie wylaczy woda dalej kapie z wezykow, i nie mozna tego zatrzymac. Umieszczalem zbiornik z woda ponad powierzchnia donicy, potem ponizej powierzchni donicy, i nic. Lipa, syf, strata czasu i pieniedzy.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Kupiłem, leży, używam podczas dłuższej nieobecności. Dam solidne 3/10, polecam sprawdzić czy leci przed wyjazdem, jeden krzun trochę dostał po piź**ie z powodu niedrożności jednego wężyka. :p
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Jak szukasz czegos na wyjazdy, to polecam system nawadniajacy Blumat. Sprawdzil sie u mnie juz dwa razy, pierwszy urlop 4tyg, drugi 3tyg. Tylko ze przez Blumat tez tylko czysta wode mozesz puscic, nawozy zapychaja ta "porcelanowa" czesc ktora siedzi w ziemi.
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
[MENTION=90820]Beerus[/MENTION], co ty bredzisz? Wg Ciebie napowietrzanie wody zapobiega powstawaniu syfu i glonow? :D Glony powstaja od swiata ktore dostaje sie do zbiornika z woda, a napowietrzanie nie ma na to absolutnie wplywu.
Ktos kto juz ma taki sprzet ma przyjechac i ci zmierzyc donice i boxa i sprawdzic ile miejsca na zbiornik wody zostaje, bo wciaz nie ogarniam?
Faktycznie przeczytales gdzies ze wezyk ma 1mm, czy to dalsza czesc twoich wymyslow? Jestes pewien jak wyglada 1mm? Obawa ze wezyk bedzie sie zapychal od czystej wody jest tak absu****na, ze moze faktycznie lepiej nie kupuj tego. Powodzenia :)

W oczyszczalniach biologicznych uzywa sie napowietrzania - a co te oczyszczalnie robią? ku**a czyszczą jak sama nazwa wskazuje wiec sam bredzisz i nie potrafisz czytac bo Ci wszystko podał jak na tacy to sie pytasz po 3 razy o to samo...
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Dante, Cisne na biotabach więc podlewanie byłoby tylko i wyłącznie czystą wodą. Mógłbyś podlinkowac na pw zestaw z którego korzystasz?
Aha no i nie chce korzystać z tego tylko w przypadku wyjazdów ale ze zwykłego lenistwa, głównie chodzi o to żeby jak najmniej zaglądać do boksa.

Prawdę powiedziawszy myślałem że ten zestaw z pompką daje rade i się sprawdza więc jak widać dobrze że zapytałem was przed zakupem bo byłem gotowy już to zamawiać
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół