nasiona marihuany

Przerwa w działaniu forum.

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Jo,

Firma zarządzająca serwerem robiła update, po którym forum zniknęło, niestety nie sprawdzili tego od razu. Był problem z polaczeniem mysql przy aktualizacji apache, ale już ogarnięte.

Co jakiś czas awarie techniczne się zdarzają, nie da się tego uniknąć. Zalecamy wtedy cierpliwie czekać i nie panikować, wcześniej czy później forum się pojawi. Nie wszystko jest uzależnione tylko od nas.

Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

QQrydza

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2013
Postów
151
Buchów
6
No bo szczerze to zaczynałem się już powoli martwić. Ale dobrze że wyjaśnione wszystko.
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Czizis bez forum to gorzej jak na detoxie <shiza> welcome back <joint>
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Ogólnie to niewiem kto co tam ma do kota ale przerwa w dzialaniu forum niestety jest głównie i wyłącznie moja wina gdyz teraz bardzo malo juz jestem na necie a ostatni tydzien nie zagladalem wogle i akurat firma ktora zajmuje sie nasza maszyna w NL robila aktualizacje bezpieczenstwa dla APACHE i nie sprawdzila czy serwisy www dzialaja po aktualizacji bo serwisy na serwerze tj. mysql itp dzialaly poprawnie

cytuje rozmowa z dziś z firma która zajmuje sie maszyną w NL bo sam nie mam na to czasu i nie chce im sie wtracac w robotę bo juz to robią kilka lat więc...

witam cos sie stalo prawdopodobnie z mysql dokladnie nie wiem bo sam dopiero na mejla weszlem od tygodnia i patrze a tam od 4 dni mysql nie dziala na zadnym serwisie ;] czy da sie to szybko rozwiazac? bo wszedzie mysql error

Dzień dobry, jedyne co było robione to aktualizacja Apache z uwagi na krytyczny błąd.
Prace wykonywane: Apr 4 2019 16:22:59

MySQL jest sprawny i nic nie było zmieniane.
Serwer jest sprawdzany.

Wlasnie 4 kwietnia przestalo dzialac komunikacja skrypotow z mysql ;]

Tak coś dziwnego się dzieje ale faktycznie tylko PHP się nie łączy i co ciekawe nie było ruszane.
Jedynie aktualizacja Apache z resetem...
Na ponad 50 podobnych maszyn nie było takiego przypadku więc potrzebna jest chwilka.


Ok, przepraszam udało się zlokalizować problem...
Głupota była straszna, DirectAdmin przy aktualizacji ( to kolejna aktualizacja bezpieczeństwa która była przy okazji Apache ).
Zmienił uprawnienia do folderu z "socketem" do MYSQL przez co PHP się nie mogło połączyć.
Wszystko inne działało poprawnie.

Nie było jeszcze takiego przypadku, zapisałem procedure i przy okazji trwają jeszcze optymalizacje baz danych.

Na przyszłość będzie tu weryfikowana strona www.
 
Ostatnia edycja:
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół