nasiona marihuany

Kiełki nie wychodzą z ziemi, ocena poprawności

Wyszukiwarka Forumowa:

SzarlatanJebaka

New member
Rejestracja
Kwi 4, 2019
Postów
4
Buchów
0
Czesc.
Mam taki problem, ze kiełki nie chcą wyjść z ziemi, nie minęło jeszcze sporo czasu jednak chce się upewnić, ze wszystko zrobiłem poprawnie. Nasiona moczylem w wodzie 8 godzin w pH 6,5
2 z nich opadły na dno a 2 nie
Dałem je na waciki, 2 co opadły wypuścili korzonki w 24h i zostały wrzucone pod lampe i podlane kieliszkiem wody po całej powierzchni, dodatkowo cały czas je psikam woda jak widzę ze ziemie wysycha lub wyschła w jakimś stopniu.
Kolejne 2 wyszły po 36h i trafiły do donic, to samo co u góry.

I tutaj zaczynaja się pytania, w Nocy lampa się włączyła i od razu popsikalem po gorze żeby je zwilżyć ale rano hak wstałem ziemie była prawie cała sucha, już nawet nie było widać zalań od kieliszka, w boxie mam 22-24 stopnie plus wilgotność 60-85 procent z tym ze unikam tej gorzej granicy, na początku bez lampy zrobiło się 99 procent niby na stacji i trochę tak tez stały.
W każdym razie myśle czy by ich znowu nie podlać kieliszkiem po całości żeby w dół trochę ściekała woda. Co myślicie ? Narazie maja wilgotno z wierzchu bo psikam. Ile wam średnio wychodzą z ziemi, myślałem ze te 2 mocne nasiona wyjdą w max 1 dzień.
Dodam jeszcze ze jak je wkładałem do ziemi to kiełek miał z 2mm myśle, tak się lekko zawinął po prostu, myśle ze na max 1 cm je pozakopywalem.

---------- Post Zaktualizowany 08:57 ---------- Data pierwszego postu 08:56 ----------

A no i pH wody potem zmieniłem na 6.0 a teraz 6.2 cały czas nawilżacz łazi z taka woda, świece tez 18/6 tak jak programowalem programator
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Po co włożyłeś pod lampe niewykielkowane rośliny podlej raz i włóż do szafy za 1/2 dni zobacz czy roślinki wyszły w górę.
Jeżeli masz lampę hps to licz się z tym że strasznie wysusza ziemię i dlatego podlewasz co chwilę.
 

SzarlatanJebaka

New member
Rejestracja
Kwi 4, 2019
Postów
4
Buchów
0
Mam leda, czytałem ze na pewno nie zaszkodzi lampa a maja tam ciepło i bardzo fajna wilgotność, jak się ziemia wysusza to jestem cały czas przy nich wiec je psikam woda po gorze żeby miały cały czas wilgotno
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół