nasiona marihuany

lampa led nie gasnie zupelnie po wylaczeniu czasowki

Wyszukiwarka Forumowa:

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Siema mam pytanie moze ktos będzie umiał to wyjaśnić. Kupiłem jako doswietlenie dołu lampe led na allegro 18w nstynkowa. W praktyce jest to odblysnik aluminiowy i dwa kawałki taśmy led i sasilacz bo tyle z tego zostało po zdemontowaniu zbędnej obudowy. Dzis będąc przy wylaczaniu światła zauważyłem ze te ledy nie gasna całkowicie po wyłączeniu czasowki tylko dalej sie moze nie swiecą bo to za duże slowo ale nie gasna zupelnie. Dopiero po wyciagnieciu wtyczki z wylacznika czasowego gasna do zera. Musze jeszcze przyuwazyc czy to trwa tylko jakis czas np.do wyczerpania jakichś nagromadzonych gdzieś ladunkow czy tak sie skrzą cala noc narazajac moje lokatorki na hermienie albo rewega. Na razie wyłączyłem je zupełnie z gniazdka a od jutra ustawie im czasowke o godzinę wcześniej niż hpsa i zobaczę czy to w koncu gaśnie do zera czy nie. Noz ku**a dobrze ze to przyuwazylem, ale z drugiej strony w przyrodzie tez w nocy nie panują grobowe ciemności bo swieci księżyc i gwiazdy to moze im to aż tak nie zaszkodziło przez tydzień odkod to założyłem.
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Jakoś niedawno ktoś miał podobny problem. Jeśli masz listwe ze świecidełkiem, To powinna pomóc zmiana na taką podstawową bez żadnej diody.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
ja miałem, jak masz neonówkę w listwie, to wypierdziel listwę i daj zwykła i po problemie :) częsty problem z led w instalacjach domowych ale jak widać na boxa ma przełożenie też :)
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Dziekuje za sugestie wszystkim. a wiesz moze [MENTION=85296]kanabisek[/MENTION] czy to w koncu gaśnie zupełnie po jakimś czasie czy tak sie żarzy cala noc. Bo mam te ledy na osobnym tajmerze i wylaczy sie dzis o pol godziny wcześniej od hpsa także o 23.30 bede wiedzial ale do tej pory będzie mnie to gryzło hehd. Listwy zmienial nie bede poprostu ja rozkręcę i ominę włącznik bo prawdopodobnie chodzi o kondensator. Pozdrawiam
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
chodzi o tą lampkę w włączniku (lampkę tlącą), ją musisz usunąć... tak, świeci się tak cały czas.. bez przerwy
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Wiec skoro nie gasną to miały 5 nocek takiego pol kroku myślicie ze mogło im sie cos po***ac od tego?
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
raczej nie, ja przejechałem ze 2 uprawy zanim ogarnąłem, że tak się dzieje i nic złego się nie stało
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9


winien jestem małe sprostowanie-moze komus sie przyda... wywalenie włacznika ze swiatełkiem nie pomogło. Dodatkowo wyczutałem na necie ze przyczyna bywa tez jesli wyłacznik przerywa neutrala zamiast fazy wiec podłaczyłem lampe z czasówka pod przedłuzke bez bolca z uziemieniem na dwa mozliwe sposoby i gówno dalej nie gasnie do konca w obu ustawieniach wtyczki. Pojechałem do nowego elektronika mowie w czym problem i dostałem taki kondensator

Podłaczyłem rownolegle przed sama lampą za zasilaczem zgodnie z zaleceniem- szybka proba w domu- bingo działa jak trzeba... gasnie do konca.
No to dyla do boksa poskrecac wszystko do kupy-próba na listwie jeszcze bez swiecacego włacznika- działa- załazyłem spowrotem swiecocy włacznik do listwy podłanczam- ku**a znow nie gasnie a w domu sprawdzałem na listwie ze swiatełkiem i gasły łota fak?? dopiero zamiana fazy z neutralem w listwie ze swiatełkiem sprawiło ze ledy działaja jak trzeba.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
trzeba było listwę zmienić na taką bez światełka i git :D
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
No wlasnie ze nie -wywaliłem światełko nie gasly, sprawdzałem na innej listwiei nie gasly . U mnie nawet bezposrednio z gniazdka nie gasly. Dopiero założenie tego kondensatora sprawiło ze gasly na listwie bez światełka a ze światełkiem musiałem dodatkowo zamienić tak faze z neutralem zeby czasowka przerywala faze a nie neutral. W każdym razie jestem zadowolony mam dalej wyłącznik w listwie który czasem sie przydaje i ledy gasną jak trzeba wilk syty i owca cala za 7 zetek
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół