nasiona marihuany

Ziemia uniwersalna z dodatkami na outdoor.

Wyszukiwarka Forumowa:

Baxsa

Member
Rejestracja
Paź 9, 2018
Postów
7
Buchów
0
Cześć!
Będę miał outdoor z automatami a dokładnie ak47, i chcę stworzyć odpowiednią mieszankę gleby, chodzi mi po głowie aby kupić ziemię uniwersalną ( w sumie to bez różnicy jakiej firmy bo wszystko jest takie same), do tej ziemi chciałbym dodać, perlit, dolomit i azofoske oraz keeamzyt na górę pod krzak. Czy to będzie wstraczajace?
A i najlepiej ile dodać dolomitu i azofoski na 20l ziemi?
Dzięki za pomoc.
 

Grelson

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2018
Postów
58
Buchów
0
Będzie wystarczające, syp po garści dolomitu i azofoski na dołek i dobrze wymieszaj, pozdro <joint>
 

Baxsa

Member
Rejestracja
Paź 9, 2018
Postów
7
Buchów
0
Czyli podsumowując, na 20l ziemi uniwersalnej której pH wynosi 6-7 dać garść dolomitu, azofoski (w granulkach) i styknie?
Dodam jeszcze perlitu i keramzytu na dół doniczki, w takim razie jutro biorę się za przygotowanie. Tak zmieszana ziemia może polezec sobie do maja w doniczkach?
 

Grelson

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2018
Postów
58
Buchów
0
Perlit też wymieszaj z ziemią dla dobrego napowietrzenia, tak taka ziemia moze leżeć w doniczkach tylko pamiętaj o dziurkach na dole, 5!
 

Baxsa

Member
Rejestracja
Paź 9, 2018
Postów
7
Buchów
0
Jasne, dzięki za odpowiedź! ?
A jeszcze jedno mi się nasunelona myśl bo nie jestem pewien, jeśli dam azofoske do gleby i za miesiąc wsadze krzak to na weg mam nadal używać normalnie Biohomusa?
 

Grelson

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2018
Postów
58
Buchów
0
Nie, azofoska powoli sie rozpuszcza wiec nie powinno roślinie niczego brakować, jakby pokazywała niedobory to normalnie lej biohumusa :smokee:

---------- Post Zaktualizowany 18:22 ---------- Data pierwszego postu 18:21 ----------

Wiadomo jak bedziesz dużo podlewał to szybciej sie rozpuści ale na cykl wega powinno starczyć na luzie patrząc że to kupna ziemia.
 

Baxsa

Member
Rejestracja
Paź 9, 2018
Postów
7
Buchów
0
A więc tak, kupiłem już dzisiaj te rzeczy za śmieszne pieniądze tylko że bez dolomity, babeczka w sklepie powiedziała że to ziemię odkwasza a moja ziemia jest już taka i nie ma sensu tego kupować, w sumie jako laik uleglem jej i nie kupiłem, myślę że dobrze zrobiłem?
 

Grelson

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2018
Postów
58
Buchów
0
No jak masz kupną ziemie i nie mieszasz ze spotową to na luzie, sprawdzaj ph wody ktorą podlewasz i bedzie git.
 

probot

Active member
Rejestracja
Kwi 25, 2016
Postów
40
Buchów
0
Zapytaj się tą "mądrą" panią czy jak spadnie kwaśny deszcz to czy też będziesz miał ph takie jak na opakowaniu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół