nasiona marihuany

[4 x 18W LED] [41x39x60] - 1 x OG Kush x OG Kush auto

  • Autor wątku Usunięty 75795
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
No ten tak. W tym stadium nie powinieneś mieć żadnych niedoborów... chyba, że masz ziemię jakaś jałową.
 
U

Usunięty 75795

Guest
Ziemia ogrodnicza uniwersalna pH 5,5-6,5
Podlewam odgazowaną muszynianką
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Jak dałeś 3zł za 20l ziemi to ona do dupy będzie. Wtedy możesz podlac tym biohumusem, ale jeśli jest jakaś lepsza z nawozem to go sobie odpuść i podlewaj samą wodą narazie.
 
U

Usunięty 75795

Guest
Dałem 4zł za 10 litrów, ale to na to samo chyba wychodzi. Przy następnym podlewaniu podać normalną dawkę biohumusu?
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Tego możesz dać, nie zaszkodzi. No i czekaj, patrz co się dalej dzieje.
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
Będę zaglądał do Ciebie. Pozdrawiam z fartem. lej ten biohumus :yeahh:
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Rozgazowana muszynianka? Hmmm nigdy bym nie podlał czymś co było gazowane. Nie mówię że to źródło problemu ale lepiej lej niegazowaną.

Problemu szukał bym właśnie w ziemi. Czasem się trafi że to pH nie jest idealne i wychodzą jakieś problemy prędzej czy później. Po pierwsze trzeba kupować ziemię w ogrodniczym i dobre marki typu sterlux, kronen albo po prostu tą droższą. Po drugie zawsze dodawaj dolomit (garść na 10L), reguluje pH gleby długofalowo, trudniej je zepsuć podlewając złym pH wody (6,5 mniej więcej powinno być), dodatkowo zasila ziemię w wapń i magnez, składniki bardzo ważne zaraz po podstawowym NPK.

Osobiscie kupił bym sterlux do wysiewu i dodał dolomit, nic więcej nie trzeba prócz nawożenia biohumusem na weg a potem coś bez lub z małą ilością azotu na kwitniecie.
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 75795

Guest
Dzięki za pomoc. Woda z kranu ma pH 7,6. Po przefiltrowaniu wody poziom pH wynosi 7,0 (mierzyłem chemicznym miernikiem, którego zakres zaczyna się od 6,8 w górę). Obecnie nie mam zbytnio kasy na miernik pH ani środki pH up/down. Czytałem coś o zmniejszaniu pH za pomocą octu. Jest sens się w to bawić czy jednak trzeba zainwestować kasę? Do końca miesiąca jestem pusty :/ Jeśli ktoś byłby chętny i mógł mi pomóc (przeprowadzić doświadczenie i podać mi ilość octu potrzebną do zbicia pH z 7,0 do znośnej wartości) to byłbym wdzięczny.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Powiem Ci że pH 7,0 jest ok, szczególnie że zmierzone miernikiem. Możesz takim podlewać. Pamiętaj żeby kranowa woda odstała dobę otwarta żeby chlor się ulotnił, chyba że filtrowanie to załatwia, nie znam się na tym aż tak ;-)

Co do sprawy regulacji pH to proszek pH down z GHE chyba z 10zł kosztuje i starczy na bardzo długo przy takiej uprawie jak Twoja. Możesz też kupić płyn heliga taki kropelkowy też z GHE i regulować octem. Jeśli byś stosował nawozy mineralne to pamiętaj że one obniżają pH roztworu, wiec pomiar pH trzeba robić już po zmieszaniu nawozow z wodą.
 
U

Usunięty 75795

Guest
Jak chciałem zbadać zawartość chloru w przefiltrowanej wodzie to odczynnik nawet jej nie zafarbował czyli filtr załatwia sprawę. To póki co będę podlewać tą przefiltrowaną kranówą. Nie stosuję nawozów mineralnych, więc z tym akurat nie mam problemu. Jeszcze raz dzięki za pomoc ;)
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
do nakrętki od octu wlewam dosłownie troszeczkę i dodaje do 1,5L butelki, i mi spada z ok 6,8-7 do 6,2-6,4
Ph wody mierzę aquatestem ph, koszt ok 15-20zł a starcza na ~100-200 testów (dwa zakresy 4,5-9 i 6,8)
 
U

Usunięty 75795

Guest
Jeszcze mam jedno pytanie. Jak mogę teraz dać dolomit do ziemi? Czy muszę czekać aż do przesadzania? bo jeszcze trochę mi zostało po przygotowywaniu spotów na out i mogę podsypać czy coś.
Dzięki Bless. Jeśli zobaczę, że coś będzie nie tak to dodam kapkę octu do wody.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Ogolnie dolomit jest długo ale też wolno działający. Możesz podsypać ale jak będziesz przesadzać do większej doniczki to dodaj wtedy. Można też wymieszać dolomit z wodą do podlewania, to trochę przyspieszy reakcje, proporcje wedle uznania, na oko.
Cieszę się że mogę pomóc. Sam jechałem z mikro indoorem kiedyś i jak chcesz to obczaj sobie moją fotorelacje z cfl.
 
U

Usunięty 75795

Guest
Chciałbym przekazać smutną wiadomość... Postanowiłem przerwać fotorelację. Oszczędzałem na czym się dało i odbiło się to na roślinie, która dzisiaj wygląda jeszcze gorzej. Jeśli przeżyje to trafi na out w odpowiednim czasie. W następnym miesiącu będę miał fundusze na nowy projekt, z którego zamierzam poprowadzić fotorelację i tym razem nie będę ciął kosztów na podstawowych rzeczach. Jeśli jest ktoś chętny na fotorelkę out 4 x Outdoor OG Kush to mogę takową założyć. Dzięki za pomoc i zainteresowanie z waszej strony. Obecna relka do śmietnika :/
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Początki bywają trudne ale najważniejsze to się nie poddawać.
Zdobyłeś dużo wiedzy i na pewno następnym razem pójdzie lepiej.
Fotorelację rób oczywiście. Lada moment będzie można startować z outdoorem i na Twoim miejscu skupił bym się na tym bo znacznie korzystniej jest robić outdoor niż mikro indoor, a co najważniejsze bezpieczniej.

Poka foto tej roślinki bo jestem ciekaw co się z nią dzieje, jak postępuje problem itd.
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół