nasiona marihuany

Zasilacz ELG-150-C1400DA - jak podłączyć?

Wyszukiwarka Forumowa:

Age

Member
Rejestracja
Mar 26, 2019
Postów
6
Buchów
0
Witam,

Posiadam 2 diody cree cxb 3590 137W 36 V i posiadam taki zasilacz jak w temacie.

Pytanie pierwsze :
posiada on 2 kable wyjściowe 1 z napięciem natomiast drugi do dotykowych funkcji sterujących. Szukałem w dokumentacji ale nie mogę nigdzie znaleźć co w przypadku kiedy nie chcę korzystać z tych dodatkowych funkcji. Czy DA+ oraz DA- mam zaizolować osobno czy też mam je ze sobą połączyć (zlutować albo kostka).

Pytanie drugie :
zasilacz ten ma uziemienie w obudowie i teraz jak podłaczyć to do sieci :
1) kupić wtyczkę bez uziemienia i + do + i - do - a uziemieni olać
2) kupić wtyczkę z uziemieniem i uziemienie poprowadzić do obudowy

Wołam [MENTION=81280]byle z fartem[/MENTION] jako, że on miał taki zasilacz .
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Witam,

Posiadam 2 diody cree cxb 3590 137W 36 V i posiadam taki zasilacz jak w temacie.

Pytanie pierwsze :
posiada on 2 kable wyjściowe 1 z napięciem natomiast drugi do dotykowych funkcji sterujących. Szukałem w dokumentacji ale nie mogę nigdzie znaleźć co w przypadku kiedy nie chcę korzystać z tych dodatkowych funkcji. Czy DA+ oraz DA- mam zaizolować osobno czy też mam je ze sobą połączyć (zlutować albo kostka).

Pytanie drugie :
zasilacz ten ma uziemienie w obudowie i teraz jak podłaczyć to do sieci :
1) kupić wtyczkę bez uziemienia i + do + i - do - a uziemieni olać
2) kupić wtyczkę z uziemieniem i uziemienie poprowadzić do obudowy

Wołam [MENTION=81280]byle z fartem[/MENTION] jako, że on miał taki zasilacz .

Te dodatkowe funkcje to opcja dla potencjometru, możesz go przylutować. ;) Tak mi się wydaje przynajmniej.
Nie musisz podłączać uziemienia, ja mam podłączone. Wiesz, że ten zasilacz da Ci 100W z dwóch cxb3590 ?
Ja mam je podłączone do zasilacza elg-150-2100A co daje mi 150W z tych diod.
 

Age

Member
Rejestracja
Mar 26, 2019
Postów
6
Buchów
0
Tak, właśnie o to mi chodziło by uzyskać lampę 100W :) i uznałem, że zrobię to na 2 diodach zamiast na jednej aby było więcej punktów świetlnych.

Mam jeszcze ostatnie pytanie, czy skoro uziemienie jest w obudowie zasilacza to czy musi on być odizolowany od radiatora czy mogę go przymocować do niego bez żadnych problemów?
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Tak, właśnie o to mi chodziło by uzyskać lampę 100W :) i uznałem, że zrobię to na 2 diodach zamiast na jednej aby było więcej punktów świetlnych.

Mam jeszcze ostatnie pytanie, czy skoro uziemienie jest w obudowie zasilacza to czy musi on być odizolowany od radiatora czy mogę go przymocować do niego bez żadnych problemów?

Pewnie, łatwiej będzie zamontować też potencjometr na radiatorze. Jakiej wielkości box?
Jakiej wielkości będzie ten radiator ? ;) Myślałem żeby tak zrobić, ale na moim się nie zmieści...
 

Age

Member
Rejestracja
Mar 26, 2019
Postów
6
Buchów
0
Powierzchnia 0,36.

Radiatorem będzie szyna aluminiowa 500mm x 120 mm x 40 mm z 12 żebrami.

Czyli mogę śmiało przymocować ten zasilacz do tego profilu i nie muszę ich odseparowywać? A potencjometr odpuszczam bo 100W na taką powierzchnie to będzie na styk, jeśli w przyszłości dorzuciłbym 3 diodę albo mocniejszy zasilacz to tak ale na ten moment chyba nie ma potrzeby.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
100w to trochę mało do 0.36. Zreszta jest okej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół