nasiona marihuany

Drony

Wyszukiwarka Forumowa:

Spalona Zarowka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 12, 2017
Postów
1,072
Buchów
1,608
Może się wygłupie zakładając ten temat. Jednakże w moich okolicach coraz więcej się mówi na temat dronów, które przeczesują tereny. Sam niejednokrotnie widziałem, zwłaszcza wieczorami, drony na niebie po za granicami miast, wiosek. I nie są to pojedyncze drony, a kilka.


Czemu ma to służyć ? Kto jest posiadaczem tych dronów ? Psiarskie ? Myśliwi ? Leśni ?
U mnie ziomki srają już pod siebie co mnie dosyć bawi a równocześnie zainteresowało na tyle, aby założyć ten temat.
Osobiście myślę, że to leśni aktualizują swoje mapy. Jednakże, jeżeli w tym roku to się będzie powtarzać w tych samych miejscach, to daje już do myślenia :p
Zapraszam do dyskusji.
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Dzisiaj drony już nie kosztują wiele, najtańsze da się kupić naprawdę za grosze, wiec zakres użytkowników to zarówno 8-letnie dzieciaki, jak i służby ratunkowe, czy zwykli gadżeciarze, bo jednak można je wykorzystać do wszystkiego.
Dla mnie policja, myśliwy, leśni, jeśli drony im są w stanie realizować jakieś zadania, to ich używają do tego, na pewno.

Przy outcie trzeba pamiętać o tym że zdarzają się jednostki które lubią puszczać drony nad różne nieużytki, bagna, bo może coś znajdą i to nie brudząc sobie podeszwy butów ;) Dla outdoorowców drony na pewno są pewnym zagrożeniem, skoro zdarzało się że paralotniarze kiedyś potrafili wychwycać spoty w kukurydzy :bounce:
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
Sam posiadam phantoma 4 pro z rozbudowana anteną zasięg w niezabudowanym to 5-7km w zależności od pogody, jakośc 4k jeżeli ktoś wie gdzie mniej więcej szukać to znajdzie, a w czasach ogólnodostępności takich rzeczy prawdopodobieństwo straty miejscówki i dziewczyn jest duże.
 
O

onehit

Guest
U nas w mieście straż miejska sprawdza kto czym pali w domu takimi dronami.

Pomyślałem przez chwile o róznych urządzeniach, które blokują rózne sygnały czy to GSM czy GPS i wyobrażałem sobie spadającego drona - jednak po chwili uświadomiłem sobie, że dron prędzej utrzyma swoją pozycje w powietrzu po utracie sygnału niż miałby spaść.
 

OFFwhite

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2016
Postów
136
Buchów
1
mały procent "cpunków" osiedlowych co wyda na drona 2k jak im ciężko cokolwiek grosza wykrzesać :D
 

Królik Baks

outdoor fan
Rejestracja
Kwi 1, 2018
Postów
212
Buchów
0
Ja od dawna słyszałem o dronach szukających spotów...
Przykre czasy nastają. Chociaż ja ani jednego do tej pory nie widziałem.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Aż sam z ciekawości zacząłem czytać o sposobach przechwytywania/niszczenia dronów :)

Miałam kiedyś okazję postrzelać do drona z repliki airsoftowej o sporej mocy i nie udało mu się oprzeć - spadł po kilku seriach (wystarczy trafić w śmigła).
 

Leon Ciapecki

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2013
Postów
205
Buchów
0
w UK jest to bardzo rozpowszechnione już, tam szukają spotów dronami i jeszcze chwalą się na forach tekstami typu “To nie jest tak, że użwam mojego drona aby zobaczyć czy ludzie mają ładny telewizor. Jestem tam żeby ukraść i sprzedać marihuanę, a jeśli łamiesz prawo to wchodzisz w świat mojego drona.” smutne ale prawdziwe :D patent niby dobry, ale też trzeba sie najeździć i nalatać żeby coś znaleźć, jeszcze ktoś cie może od***ać na spocie xD dlatego lepiej sadzić swoje plantacje :D
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
w UK jest to bardzo rozpowszechnione już, tam szukają spotów dronami i jeszcze chwalą się na forach tekstami typu “To nie jest tak, że użwam mojego drona aby zobaczyć czy ludzie mają ładny telewizor. Jestem tam żeby ukraść i sprzedać marihuanę, a jeśli łamiesz prawo to wchodzisz w świat mojego drona.” smutne ale prawdziwe :D patent niby dobry, ale też trzeba sie najeździć i nalatać żeby coś znaleźć, jeszcze ktoś cie może od***ać na spocie xD dlatego lepiej sadzić swoje plantacje :D

Lepiej sadzic swoje, zeby nie byc zlodziejskim kut*sem a nie dlatego, ze trzeba sie najezdzic i mozna dostac wpie****.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
moralność wysokich lotów ... taki mamy własnie klimat
 

Skalmar Obłynos

Well-known member
Rejestracja
Mar 31, 2015
Postów
302
Buchów
1
Dronów używają leśnicy i pracownicy szkół wyższych wydziałów leśnych w celu teledetekcji, inwentaryzacji i ochrony zasobów leśnych, skaningu, jak i ochrony p-poż. Ze względu na zmieniający się klimat i prężny rozwój tej dziedziny, nalotów będzie coraz więcej. Z tego co wiem w niedalekiej przyszłości taki dron będzie na wyposażeniu każdego nadleśnictwa.
 

Spalona Zarowka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 12, 2017
Postów
1,072
Buchów
1,608
Z tego co się orientuje u mnie każde nadleśnictwo takiego profesjonalnego drona posiada.
Ale to jednego, max dwa.

A kiedy nad łąkami widzisz 5+ na niebie to śmiem wątpić, że to leśni ;-)
Jednakże nie jestem w stanie określić co to za drony, tanizny czy coś droższego.

Nigdy nie byłem posiadaczem drona, ani nie znam ich możliwości.
Jednakże, te tanizny to po ciemku chyba gówno zobaczą, a przy ciemni widywało się je na niebie...
 

Skalmar Obłynos

Well-known member
Rejestracja
Mar 31, 2015
Postów
302
Buchów
1
Dronów nad łąkami używa się czasami nawet podczas inwentaryzacji stanu zwierzyny, prócz tego i wyznaczania granic drzewostanów. Nie widze innego sensu robienia takich nalotów. Obstawiam, że to raczej modelarze. Co do profesjonalnych dronów wykorzystywanych w leśnictwie, ich możliwości są duże, rejestrują obraz w wielu kanałach spektralnych, czasami również wykorzystują termowizje. Biorąc pod uwagę przeskok technologiczny w ciągu ostatnich 20 lat, z outdoorem będzie coraz ciężej. Kwestia czasu, aż drony będą samoczynnie wyłapywać uprawy, wykorzystując do tego odpowiednią długość fali, związaną z charakterystycznym odcieniem zieleni konopii.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
W tamtym sezonie zostaliśmy o***ani przez frajera z dronem, wystarczył mu zwykły Phantom 3 żeby namierzyć nasze poletko af. Gość ma na tyle długi język że pochwalił się wszystkim w kolo i wiem kto to jest. Sam posiadam już trzeciego drona, obecnie to Mavic pro i uważam że to wielkie zagrożenie, bo drony z dużym potencjałem stają się coraz bardziej powszechne...
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
To prawda - sam mam juz 3 rok ph4 i moge powiedziec, ze z gory widac wszystko jak na dloni. Przykladam ogromna uwage do maskowania donic na poczatku sezonu.. a na koniec sezonu - przesiadlem sie calkowicie na automaty bo sa gotowe kiedy jeszcze otoczenie nie traci swojej zywej zieleni i w polaczeniu z malymi roslinami najtrudniej je wykryc z gory...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół