nasiona marihuany

[200w LED][0,16m2][Hydro] 2x Purple Kush

Wyszukiwarka Forumowa:

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Siemanko ludzie, Wydaje mi się że będę miał problem z wilgotnością... Bo jest tak 60,65-70%
Kupić jakiś osuszacz bądź pochłaniacz wilgoci? Wilgoć taka wysoka raczej chyba nie będzie dobrze wpływać? A po za tym nie chcę pleśni później na topkach. Czy też nie będzie to w niczym przeszkadzać, taka wilgotność?
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
a moze podkrec wentylacje wyciagowa? przystaw miernik do wentylacji pasywnej. moze z niej za duza wilgoc idzie.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
a moze podkrec wentylacje wyciagowa? przystaw miernik do wentylacji pasywnej. moze z niej za duza wilgoc idzie.

Wyciągu nie podkręcę bo jest tam wentylator komputerowy 120x120 wyciągu ma 67-70m3, nie mam filtra. Przystawię, zobaczę. Ale żeby z szafy tyle wilgoci szło :D? Boxa mam w szafie. Miałem podpięty na wentylator kanałowy który miał wyciągu 100m3 do tego filtr własnej roboty z maty węglowej, to wilgotność jeszcze bardziej podskoczył... Przełożę ten higrometr do wlotu i będę dziś obserwował co i jak. [MENTION=67259]oczykobry[/MENTION] Co do tego filtra RO, ja niestety mogę jedną wiadomość co 1500min :D Ile co i jak byś chciał?

Edit: Zerknąłem do szafy, akuratnie panie mają noc.. Patrzę a tu mi pokazuje 80% wilgotności :pl: coś muszę zacząć działać....
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
Wyciągu nie podkręcę bo jest tam wentylator komputerowy 120x120 wyciągu ma 67-70m3, nie mam filtra. Przystawię, zobaczę. Ale żeby z szafy tyle wilgoci szło :D? Boxa mam w szafie. Miałem podpięty na wentylator kanałowy który miał wyciągu 100m3 do tego filtr własnej roboty z maty węglowej, to wilgotność jeszcze bardziej podskoczył... Przełożę ten higrometr do wlotu i będę dziś obserwował co i jak. [MENTION=67259]oczykobry[/MENTION] Co do tego filtra RO, ja niestety mogę jedną wiadomość co 1500min :D Ile co i jak byś chciał?


Edit: Zerknąłem do szafy, akuratnie panie mają noc.. Patrzę a tu mi pokazuje 80% wilgotności :pl: coś muszę zacząć działać....


No widzisz. cos tam siedzi na rzeczy ze taka wilgotnosc. moze robic sie punkt rosy i sie tam skrapla para wodna. zimne powietrze i cieple z boxa. kup dobry osuszacz na zaawansowane flo jak sie nie polepszy.albo wydajniejsza wentylacja

co do tej osmozy to nic nie chce :p moze kiedys bedizesz miec cos co mnie sie przyda :p
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
No widzisz. cos tam siedzi na rzeczy ze taka wilgotnosc. moze robic sie punkt rosy i sie tam skrapla para wodna. zimne powietrze i cieple z boxa. kup dobry osuszacz na zaawansowane flo jak sie nie polepszy.albo wydajniejsza wentylacja

co do tej osmozy to nic nie chce :p moze kiedys bedizesz miec cos co mnie sie przyda :p

No na ściankach widać, parę i wgl skroplinki wody... Będę kombinować w sumie już powoli coś :D Wentylacja wydajniejsza, to ale taka która będzie mega mega mega cicha... Dogadamy się <coolpalacz>
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
no to juz tylko jakis maly silent TD z tlumikiem.

w hydro musisz miec za***ista wentylacje i jeszcze przy oswietleniu LED. nie ma takiej wysokiej temperatury zeby mogla wilgotnosc zejsc nizej. a masz szczelny ten zbiorniczek? :p
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
no to juz tylko jakis maly silent TD z tlumikiem.

Czytałem o nich, tylko czy ten tłumik aż tak będzie potrzebny do niego? Tak Szczelny jest :p nic nigdzie nie ucieka woda ani nic wszystko git :) No tylko żeby później przy tej za***istej wentylacji temperatura też nie spadła poniżej 20C :p
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
mhm.. kup do tego regulator obrotow ale taki co bedzie dzialac dobrze a nie powodowal buczenie wentylatora. i chyba bedzie dobre! :p poszukaj jakis malych odpowiednihc do Twojego gabarytu

zwyklego VENTS i regulator obrotow do kontaktu... mam taki i chula za***iscie.
 
Ostatnia edycja:

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
UP UP UP

Panie mają 45 dzień i 6 dzień flo, choć tego nie widać.. Włoski już od ostatniego upka były. Ale i tak chyba coś spierdzieliłem :pl: A mianowicie, gdy już pojawiły się włoski, nalałem nawozów floo do weg i sądzę że przez to kwitnienie nie dochodziło całkowicie tak jak ma tylko no, krzaczyła się dalej... Nie dało mi to spokoju w robocie dziś, więc po robocie do szafy i heja. Woda zmieniona świeżutka.... Do tego połowę dawki Canna Hydro Flower 20ml A + 20ml B. EC: 750ppm (nie za mało?) PH: 5,3 Temperatura 20- 25C, wilgotność... Z tym się będę męczyć.. od 60 - 80% Coooo mi się wcale w ogóle nie podoba.. Zakupiłem pochłaniacz wilgotności(nie jestem przy kasie więc taki tani) za 10zł

Czy mi coś pomoże, oby.. Po wypłacie zainwestuje w lepszy albo po prostu nie cackając się będę uprawiać standardowo w glebie. No zobaczymy obym plechy nie złapał....

I parę zdjęć



Zdjęcie aż tak w pełni nie wyrazi jak te korzenie są masywne. Hydroponika robi cuda, tylko ta wilgotność <rotfl>



A tutaj jeszcze projekt mini hempy. Pojemnik po lodach 0,5L na dole keramzyt jako zbiornik a reszta perlit i w tym będzie rosła do końca:crazy: 1 Dzień weg.

Roślina podrośnie, to jej dosypię perlitu


Jeszcze z pytań co mam.
Czy coś przycinać?
Jak mi idzie?
Co z***ałem?
I czy dobrze zrobiłem z tym co pisałem wyżej.


Pozdrawiam, zapraszam do komentowania i zaglądania <peace>


Edit////
Dodałem drugą połowę dawki nawozów. Teraz jest pełna dawka. Zmieniłem także foto na 12/12. Trudno najwyżej stracę na plonie. Ale się dopiero uczę dochodzę do wszystkiego, nie podoba mi się te kwitnięcie, a być może to indukcja? Przyglądam się ciągle bo kwiatostany się jeszcze nie pokazują a pojedyncze włoski, więc zostawię już do końca 12/12 bo nic się nie dzieje. Może gdy dostanie dłuższej nocy to zatrybi i zacznie ładnie kwitnąć.
 
Ostatnia edycja:

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
ogladam tego Think Different bo mam tego 7 sztuk. jako gratis dostalem :p

nic nie z***ales.! idzie dobrze! trzeba patrzec tylko na ta wilgotnosc.!
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Też dostałem w gratisie 2 szt xD Zobaczymy co z tego wyjdzie
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
ogolnie sceptycznie podchodze do nasion z GHS. ale sporo dobrych wypowiedzi jest na temat tego straina. wiec a noz widelec. wysieje je wszystkie po automatach od grzecha
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
ogladam tego Think Different bo mam tego 7 sztuk. jako gratis dostalem :p

nic nie z***ales.! idzie dobrze! trzeba patrzec tylko na ta wilgotnosc.!

No więc, włożyłem wentylator łazienkowy który ma 190m3/h Zasysa boxa aż miło. Wil spadła do 70, myślę że jak jeszcze podepnę filtr i dam go po za szafę wilgotność spadnie jeszcze. A jak nie to zakupię osuszacz porządniejszy
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
brawo Ty ;]
czekamy na dalsze informacje. z farcikiem
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
brawo Ty ;]
czekamy na dalsze informacje. z farcikiem

No i też przełączyłem na 12/12. Bo mi nie dawało spokoju że od tygodnia tylko same włoski się pojawiły i nic więcej. No cóż czekamy :D A ty tak przypadkiem nie jesteś Hanys [MENTION=67259]oczykobry[/MENTION] ?<rotfl>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół