nasiona marihuany

[200w LED][0,16m2][Hydro] 2x Purple Kush

Wyszukiwarka Forumowa:

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Witam wszystkich. Zaczynam przygodę z Hydro, i na pierwszy strzał leci 2x Purple Kush z tanie sianie.
Lecę od początku 12/12 więc zobaczymy co z tego będzie
Jest to moja pierwsza fotorelacja, więc hejty wskazane :D
Na kokosy nie liczę, jeżeli będzie 20g będę zadowolony
Na stanie mam jeszcze 9 różnych odmian, pewnie będzie co oglądać z czasem :D

Box 40x40x120
Led 200w/ a tak naprawdę 95w poboru/ Myślę czy by nie zamienić na CFL 200w - 250w
Lampa 10cm od szczytów
Zbiornik 15L z pompką napowietrzającą
Wentylator mieszany, wentylator wlotowy, wlot pasywny


Temperatura w dzień 25-28C w nocy 15C+, Wilgotność na poziomie 50%

Nawozy jakie będę stosować to Canna Hydro Wega A+B i Canna Hydro Flowers A+B, Pk13/14 od Canny i na koniec Flusz od Canny
Do tego Ph- Pro i Ph+

Ph w Wodzie utrzymuję na poziomie 5,6 ph. Co do Ec, to na dniach ma mi przyjść TDS i będę działać z pożywką dla małych.

Roślinki

Większa 10 dni weg



Mniejsza 5 dnień weg


Zapraszam do oglądania! A przede wszystkim, wskazówki cenne są więc zapraszam też do komentowania :D
Postaram się co tydzień dodawać zdjęcia. Pozdrawiam :)

---------- Post Zaktualizowany 15:07 ---------- Data pierwszego postu 15:00 ----------

Witam wszystkich. Zaczynam przygodę z Hydro, i na pierwszy strzał leci 2x Purple Kush z tanie sianie.
Lecę od początku 12/12 więc zobaczymy co z tego będzie
Jest to moja pierwsza fotorelacja, więc hejty wskazane :D
Na kokosy nie liczę, jeżeli będzie 20g będę zadowolony
Na stanie mam jeszcze 9 różnych odmian, pewnie będzie co oglądać z czasem :D

Box 40x40x120
Led 200w/ a tak naprawdę 95w poboru/ Myślę czy by nie zamienić na CFL 200w - 250w
Lampa 10cm od szczytów
Zbiornik 15L z pompką napowietrzającą
Wentylator mieszany, wentylator wlotowy, wlot pasywny


Temperatura w dzień 25-28C w nocy 15C+, Wilgotność na poziomie 50%
Temperatura wody w zbiorniku 20C+

Nawozy jakie będę stosować to Canna Hydro Wega A+B i Canna Hydro Flowers A+B, Pk13/14 od Canny i na koniec Flusz od Canny
Do tego Ph- Pro i Ph+

Ph w Wodzie utrzymuję na poziomie 5,6 ph. Co do Ec, to na dniach ma mi przyjść TDS i będę działać z pożywką dla małych.

Roślinki

Większa 10 dni weg

Mniejsza 5 dnień weg


Zapraszam do oglądania! A przede wszystkim, wskazówki cenne są więc zapraszam też do komentowania :D
Postaram się co tydzień dodawać zdjęcia. Pozdrawiam :)[/QUOTE]

---------- Post Zaktualizowany 15:30 ---------- Data pierwszego postu 15:07 ----------

Witam wszystkich. Zaczynam przygodę z Hydro, i na pierwszy strzał leci 2x Purple Kush automaty z tanie sianie.
Lecę od początku 12/12 więc zobaczymy co z tego będzie
Jest to moja pierwsza fotorelacja, więc hejty wskazane :D
Na kokosy nie liczę, jeżeli będzie 20g będę zadowolony
Na stanie mam jeszcze 9 różnych odmian, pewnie będzie co oglądać z czasem :D

Box 40x40x120
Led 200w/ a tak naprawdę 95w poboru/ Myślę czy by nie zamienić na CFL 200w - 250w
Lampa 10cm od szczytów
Zbiornik 15L z pompką napowietrzającą
Wentylator mieszany, wentylator wlotowy, wlot pasywny


Temperatura w dzień 25-28C w nocy 15C+, Wilgotność na poziomie 50%
Temperatura wody w zbiorniku 20C+

Nawozy jakie będę stosować to Canna Hydro Wega A+B i Canna Hydro Flowers A+B, Pk13/14 od Canny i na koniec Flusz od Canny
Do tego Ph- Pro i Ph+

Ph w Wodzie utrzymuję na poziomie 5,6 ph. Co do Ec, to na dniach ma mi przyjść TDS i będę działać z pożywką dla małych.

Roślinki

Większa 10 dni weg

Mniejsza 5 dnień weg


Zapraszam do oglądania! A przede wszystkim, wskazówki cenne są więc zapraszam też do komentowania :D
Postaram się co tydzień dodawać zdjęcia. Pozdrawiam :)

---------- Post Zaktualizowany 15:31 ---------- Data pierwszego postu 15:30 ----------

Czy ja mogę prosić moderatora o usunięcie górnej części o dolnej? Pomieszałem nieźle i teraz nie potrafię zmienić :x
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
To buch na zachętę, dodawaj większe zdjęcia.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Siemanko. Mały upik żeby pokazać co i jak jest i co mi się nie podoba.
Roślinki mają Duża 13dni mała 8

Przełączyłem światło na 18/6 i takie już zostawię, te 12/12 to raczej nie dobry pomysł i to też może być wina skarłowacenia roślin.

PH 5,81
EC 0,700ppm
Temp 25C dzień/ 15C+ noc
Wil 55%
Temp wody 23,4C
Mała


Duża


Co do tej dużej.. Nie podoba mi się że taki kareł :x ale chyba to wina tego że lampa jest 8-10cm od szczytów, do tego :x w 12 dniu odciąłem czubek wyrastający nowy, a żeby pozyskac dwa główne szczyty, chyba ciut za szybko ;x ale trudno zobaczymy co wyjdzie z tego. Na małym nic nie będę robić ewentualnie lst
Ehhh... tę lampe też w pośpiechu kupiłem i teraz mam, jakieś gunwo.. Advencded Star Lamp 200w pobór fizyczny 92w i to jeszcze COB

Zamówiłem HydroMarsa 240w wydaje mi się że będzie lepszy od tego, co oglądałem fotorelacje i oponie na temat tego panelu.

Tak to wygląda na chwilę obecną wszystko



No i takie nie ledowe zdjęcie :D


Jakieś cenne uwagi? Hejty. Śmiało przyjmę wszystko na klatę :D Pozdrawiam, buch z wami
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Siemka, podnieś tego leda wyżej i sprawdź czy się roślina wyciągnie. Jest tak to opuscisz. Trochę wcześnie zrobiłeś to cięcie. Ja robiłem w 17 dniu i nawet troszkę za wcześnie bo zeszło niemal 3-4 dni by się ogarnęły po cięciu. Także daj jej czas by się ogarnąć no i podnieś wyzej Led.

Odnośnie fotoperoidu, nie kumam po co dałeś od razu 12/12.. powinno świecić 18/6 i z czasem zmienić na 12/12 np przełączyć po 3 tygodniach.

Ps. We wcześniejszym twoim poście jakoś nie dopatrzylem tego błędu że lecisz na 12/12 od początku tak by ci napisał wcześniej..
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Siemka, podnieś tego leda wyżej i sprawdź czy się roślina wyciągnie. Jest tak to opuscisz. Trochę wcześnie zrobiłeś to cięcie. Ja robiłem w 17 dniu i nawet troszkę za wcześnie bo zeszło niemal 3-4 dni by się ogarnęły po cięciu. Także daj jej czas by się ogarnąć no i podnieś wyzej Led.

Odnośnie fotoperoidu, nie kumam po co dałeś od razu 12/12.. powinno świecić 18/6 i z czasem zmienić na 12/12 np przełączyć po 3 tygodniach.

Ps. We wcześniejszym twoim poście jakoś nie dopatrzylem tego błędu że lecisz na 12/12 od początku tak by ci napisał wcześniej..

Jak tego leda podniosę to nie będę miał tej temp przynajmniej 25C. Teraz jestem w robocie, ale jak przyjadę to spróbuje zobaczę. Do tygodnia ma przyjść Mars i go będę trzymać 30-40cm nad szczytami.

Czasu ma dużo heh ;) No będę kombinować z tym ledem teraz, a na tym marsie mam nadzieje ze się nie przejadę bo opinie dobre no i efekty...

No zostanę teraz przy 18/6 już do końca, nie wiem czy pisałem ze to automaty są. Może i do konca się nie znam ale chyba jak zostanę przy 18/6 przy automatach nie będzie tragedii. Niektórzy to dawaja 20/4 i tak do końca jadą.

Zobaczymy ;) Metoda prób i błędów dojdę do czegoś mega. Jest to moja pierwsza uprawa wiec na następnej te wszystkie błędy tutaj postaram wyeliminować
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Jak tego leda podniosę to nie będę miał tej temp przynajmniej 25C.

Nie musisz mieć 25C jak będzie 20 też będzie ok. Nawet lepiej, ponieważ temp wody Ci spadnie, bo te 23C to trochę za dużo i szansa na fungus. Staraj sie nie przekraczac 21C.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Nie musisz mieć 25C jak będzie 20 też będzie ok. Nawet lepiej, ponieważ temp wody Ci spadnie, bo te 23C to trochę za dużo i szansa na fungus. Staraj sie nie przekraczac 21C.


Mówisz?? No dobra to zobaczymy, aktualnie jest podniesiony na 30cm temp około 20stp. Czytałem gdzieś że dobra temperatura wody jest 23C, ale okej wezmę to pod uwagę bo jak sprawdzałem teraz Ec i PH to w sumie temperatura wody 24,4C to trochę kicha, ale zaraz zaczynają noc więc spadnie :D Ja zresztą też :spalony: Popołudniu będę obserwował jak to tam wygląda

---------- Post Zaktualizowany 08:11 ---------- Data pierwszego postu 08:02 ----------

A i tak ten led co ja go mam to jakiś taki nie wiem, nie jestem do niego przekonany jakoś, być może przez to że za mało o nim opini znalazłem itp. I cena z dupy, bo za niego dałem jakoś 600zł, co teraz MarsaHydro 240w zamówiłem za 380zł z przesyłką <lol2> I będzie Mars siedział w boxie, a z tym coś wymyśle, może jakiegoś mniejszego boxa sklepie w garażu <lol> albo zwrot lub żeby się nie pier***ić z tematem sprzedam taniej :sunny:
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
No więc tak. Temperatura po podniesieniu lampy do 30cm, 18C wilgotność 65. Obniżyłem ją tak do 15cm, w poniedziałek ma przyjść Mars, więc jak wrócę z pracy będę działać + jakiś up się zrobi :bounce:
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
15 dzień Zmutowanego Purple kush (zmutowany... bo te liście mi się jakoś nie podobają i nie wiem z jakiej przyczyny one są?)



10 dzień mniejszego Purple kush idzie ładnie, lepiej niż od starszej sis



No i Siostrzyczki razem



I takie pytanko mam, Czy EC 724 ppm, nie za wysokie jest na te roślinki? Ph 5,99 popołudniu redukuje do 5,5-5,8 i tak w sumie codziennie redukuje te ph, ec nic nie ruszam. Lampa 14-18 cm nad szczytami, 18-20C dzień 15C~ w nocy. Czekam na tego Marsa z niecierpliwością :D i Mam taką nadzieje że ten Mars będzie tym strzałem w 10<shiza> ewentualnie w kolano <rotfl> Zobaczy się w przyszłym tyg <lol> Miłego Weekendu wszystkim życzę <coolpalacz><peace>
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Rób fotki bez leda bo chu*a widac...

:pl: Nie ma problem Majster, następne będą bez leda

---------- Post Zaktualizowany 20:50 ---------- Data pierwszego postu 20:14 ----------

Tak na szybciorka.. Ta młodsza jakieś plamki nabrała może ktoś będzie wiedział?



A tu starsza panna, coś tam rusza sobie powolutku


Na dniach zrobię większego Up'ka:jaraczz:
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Nie ma co owijać w bawełnę, lecimy z upkiem:sunny:​
Roślinki
Młodsza 12 Dzień


System korzeniowy


Starsza 17 Dzień


System korzeniowy


WTF???:sunny::sunny:

Całościowo z nowym ledem



Porównanie Ledów


To teraz jedziemy<lol> No więc, witam wszystkich obecnych na tej fotorelacji. Dziś przyszedł MarsHydro 240W, więc od razu wstawiłem go, no i zobaczymy co to z nim będzie, odpalony na full. Jest 27cm nad szczytem, temp 23C Zobaczymy jak będzie dalej :) Na razie jestem zadowolony z tego że mogę mieć wentylator pod lampą, co bezpośrednio sobie wieje, a nie nad lampą <rotfl> Chociaż nie wiem czy to jakaś różnica jest??

Przechodząc dalej, roślinki sobie radzą dobrze jak widać, ta młodsza ładnie idzie podoba mi się jak idzie a ta starsza? Taka jakaś jakaś dziwna :freak2: Ale zobaczymy co z niej wyrośnie :harvest: Korzenie, korzenie jak widać u mniejsze pięknie się rozwijają, a u tej starszej też jakoś tak dziwnie, takie krótkie... Czego to może być przyczyna? Skoro są w tej samej wodzie o tym samym PH(5,5) i o tym samym EC(750ppm) napowietrzenie chodzi, no kurcze ciężko się przyznać ale po 12h na dzień, niestety mam ciekawskiego "lokatora" z dołu(dziadka) więc na czas gdy jestem w pracy wyłączam. Następna uprawa już sobie powiedziałem Hempy Bucket :bounce::lol3:

Ufff... Męczą mnie też te plami u tej młodszej, choć są tylko na tych pierwszych liściach, czy to może być od braku bądź za dużej ilości potasu? Tak jeszcze, czy ja im mogę zwiększyć dawkę nawozów? Na razie tylko raz nalałem 10ml A i 10ml B Canna HydroWege. No i w sumie też pytanie, tydzień temu wymieniałem wodę i nalałem pożywki, mogę dolać do tego pożywki? czy raczej wymienić wodę i dopiero wtedy?

Wszystkim za rady i buchy i wszystko z góry dziękuję bardzo!:jaraczz: Buch z wami :bongo3:​
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Teoretycznie mógłbyś dolewać nawozów do tej pożywki, bo ma tylko tydzień, ale 750ppm dla takich maleństw to stanowczo za duzo. Do odstanej 2 dni wody dodaj nawozów tak, by starać sie nie przekroczyć 500ppm. Do tego te 12h bez powietrza to też lipa. Aż tak głośno chodzi pompka? Zawsze da się coś ogarnąć w tej kwestii.
Masz 2 kamienie napowietrzające osobno pod każdą rośliną czy 1 na środku?
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Wodę kupuje w baniakach 5L w sklepie, zmienię wodę i dam mniej pożywki :) Pompka to Merino/Merina 50, dostosowana do 60L zbiornik (ja mam 15) Mam to w szafi wszystko, i ogółem zauważyłem szczelinę taka na 1,5cm w drzwiach i przez to dźwięk ucieka. Dziś to ogarnę z tymi drzwiami i zobaczymy. Próbowałem wygluszyc wełna, ale strasznie strasznie się grzała wiec to olalem. Będę kombinować. Mam jeden po środku zbiornika
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół