nasiona marihuany

fotoperiod af zmiana w trakcie

Wyszukiwarka Forumowa:

yogi.mis

Member
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
19
Buchów
1
Witam,

Mam 3 af w malutkim boxie i od poczatku prowadzilem 20/4 pod LED
Jest to moj pierwszy indoor, do tej pory tylko kilka outdoorow i tradycyjnie parapeciaki.
Jako, ze troche mi sie pozmienialo z praca a nie mam sprzetu jeszcze to zapominam regularnie wlaczac i wylaczac swiatlo.
Przez to postanowilem teraz zalaczyc i zostac na 24/0.
Jest to dobra decyzja?
Z tego co czytalem af jako fotoobojetny jest mu obojetny fotoperiod.
Ale czy zmiana taka jakas nie zaszkodzi gdy przez caly czas mialy 20/4?

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdro
 

yogi.mis

Member
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
19
Buchów
1
Zmieniales w trakcie czy masz tak od poczatku?

Ja sie troche martwie czy to nie bedzie szok taka zmiana,
Czy nie lepiej sprobowac pozostac przy 20/4
 
O

OdcieńZieleni

Guest
nie zaszkodzi ale wg mnie strata hajsu na prąd, lepiej nie kupić programator za 35zł? idziesz do obojetnie jakiego budowlanego i pyk masz problem właczania i wyłaczania z bani
 
R

RedMist

Guest
Żaden szok przecież im to obojętne ile się świeci :crazy: Ja jednak oponuje za tym żeby rośliny automatyczne miały troszkę snu. Każdy organizm żywy lubi się zregenerować.
 

yogi.mis

Member
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
19
Buchów
1
Dziekuje.
Programator mam ale nie dojechal jeszcze do mnie.

Cala hodowle troche traktuje eksperymentalnie.
Nie znam sie na indoor, nie mam pojecia o trenowaniu, takze ucze sie wszystkiego

Czytam, ucze sie, mysle ze bedzie coraz lepiej
Jeszcze raz dziekuje

---------- Post Zaktualizowany 11:59 ---------- Data pierwszego postu 11:57 ----------

RedMist ja tez tak chcialem dlatego 20/4 bylo ale teraz nie daje rady tego opanowac bez sprzetu no i dlatego taka zmiana

---------- Post Zaktualizowany 12:02 ---------- Data pierwszego postu 11:59 ----------

Przy okazji tego watku by nie otwierac nowego,

Zawsze podlewalem podczas 'nocy' a ze teraz 'nocy' nie bedzie to jest jakas roznica w podlewaniu pod oswietleniem a bez?
 
R

RedMist

Guest
Jak dla mnie nie ma. Niektórzy twierdza ze roślina może przeżyć szok jak się ją podlewa w środku dnia. Tłumacze to wyższą temperatura podłoża ale czy na pewno przeżyją szok jak woda będzie miała 18 stopni? To podlej woda o temp 22 stopnie :crazy:. Nie zawracał bym sobie tym głowy, deszcz nie wybiera czy chce padać w nocy czy w dzień :p
 

yogi.mis

Member
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
19
Buchów
1
Jak mowilem do tej pory same out robilem i myslalem wlasnie w identyczny sposob.
Ale te indoor to dla mnie taka nowosc, krzaki mam juz pod lampa i nie wiem narazie co to bedzie dalej hahaha
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
są różne teorie spiskowe :crazy: ja leje kiedy mi pasuje i nie patrzę czy to noc czy dzień, a rośliny muszą się dostosować.. wyjścia nie mają :freak:
 

michal_o

Active member
Rejestracja
Mar 13, 2019
Postów
39
Buchów
0
Jest parę czynników dla których nie powinno się po pierwsze dawać roslinie 24 h światła, po drugie podlewać w środku dnia. Ale jak sam napisałeś uczysz się więc kiedyś się tego nauczysz czemu tak a nie inaczej
 
R

RedMist

Guest
Jest parę czynników dla których nie powinno się po pierwsze dawać roślinie 24 h światła, po drugie podlewać w środku dnia. Ale jak sam napisałeś uczysz się więc kiedyś się tego nauczysz czemu tak a nie inaczej ��

A możesz napisać czemu tak a nie inaczej?
 

michal_o

Active member
Rejestracja
Mar 13, 2019
Postów
39
Buchów
0
Mogę. Ale mi się nie chce. A jak Cię to interesuje na tyle mocno że spać nie będziesz mógł to www.google.pl albo ogród przy domie/działka jakaś i sprawdzaj na innych roślinach. Ja po dwóch trzech latach zobaczyłem dlaczego ;] Ale to nie tyle ma wpływ na roślinę co na glebę czyli w sumie na korzenie czyli i na roślinę, pewnie dla wielu niezauwazalny golym okiem, nie duży ale jednak. :) Niemniej każdy OGRODNIK ci powie że nie powinno się tak robić ale to nie znaczy że nie można.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół