nasiona marihuany

Co im może być?

Wyszukiwarka Forumowa:

Pableski

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2019
Postów
41
Buchów
0
Siemano,
Więc całość wygląda tak.
Jest to mój 2 indoor dlatego też brakuje mi naprawdę dużo wiedzy, aczkolwiek staram się codziennie uczyć się czegoś nowego. Początek był ciężki bo po 2 tygodniach były duże niedobory i przestały rosnąć ale już jest trochę lepiej. Aktualnie jest to 17 dzień od wyjscia roślin są po treningu myślę że około tygodnia i zostaną przelaczone na 12/12.

Warunki jakie panują :

Dzień :
Temperatura 26-28,5
Wilgotność 55-68%
Lampa na wysokości około 60 cm od szczytów

Noc:
Temperatura 21-23
Wilgotność 75-83%

Od 7 dni został dodany cały zestaw od biotabs
Podlewanie sama woda ph wody 6,2.




Pojawiły się następne małe problemy a mianowicie :
Raczej wszystko znajduje się tylko na dolnych partiach liści i nie na wszystkich roślinach.







Czy macie jakiś pomysł co im moze nie pasować?


No i trafił się też jakiś mutant, co o nim myśliciel zostawić czy raczej trzeba go usunąć z boxa?







Pozdro i oczywiście serdecznie dziękuję za dobre rady jakie możecie mi udzielić.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
1. jakiej ziemi użyłeś
2. jakim światłem przyświecasz
3. regulujesz pH czy po prostu wiesz że masz taką wodę w kranie ?
4. woda odstana czy prosto ze szpuntu podlewasz ?
5. płukałeś ten keramzyt czy prosto z paki ?

stawiam na ziemię i keramzyt
po dodaniu biotabsów zalałeś porządnie donice wodą ? i czy pisząc że cały zestaw to rzecz jasna tylko starter pack ?
 

Pableski

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2019
Postów
41
Buchów
0
Jeżeli chodzi o ziemię to czysty kokos.
Box ma 120x120x2m świeci hps lumatek 600w dual
Ph reguluje sam przy każdym podlaniu przez te niedobory co były aczkolwiek producent pisze ze nie trzeba kontrolować.
Jeżeli chodzi o wodę to zawsze minimum 24 godziny stoi przed podlaniem.
Karmazyt był moczony 24h i przepłukany czysta woda.
Tak jak najbardziej chodzi mi tu o cały starterpack.
Donice maja 18L pierwsze podlanie było 3,5l wody na doniczke i aktualnie leje 1,5L wody co 3 dzień.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Jeżeli chodzi o ziemię to czysty kokos.

Ph reguluje sam przy każdym podlaniu przez te niedobory co były aczkolwiek producent pisze ze nie trzeba kontrolować.

Kokos płukałeś ?
druga sprawa to taka, że regulowanie pH przy biotabsie nie ma o tyle sensu że zabijasz życie które zaszczepiłeś w ziemi. dodawanie chemi lub w ogóle regulowanie pH nie ma tu najmniejszego sensu
kolejna sprawa jest taka że niestety niewiele jestem w stanie Ci pomóc bo nigdy nie używałem kokosu, tam się dodatkowo jeszcze mierzy EC ale niewiele jestem w stanie się na ten temat wypowiedzieć. być może to tutaj leży problem
no i w tym regulowaniu pH to wydaje mi się że z***ałeś sobie całe życie które zaszczepiłeś ale, niestety wolałbym żeby wypowiedział się ktoś bardziej obyty z biotabsami oraz kokosem
pozdrawiam i mam nadzieję że się wszystko wyprostuje

//EDIT

a i jeszcze tak zapytam, czym regulujesz to PH ? jakim środkiem ?
 

darkon

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
518
Buchów
1
Moge sie mylic ale patrzac na tabele przyswajania to ph na razie trzymasz za wysoko
 

Pableski

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2019
Postów
41
Buchów
0
Może chodzi tu o magnez? I przydał by sie oprysk z cal-mag :> czy jest ktoś w stanie wyrazić swoją opinię kto ma większe doświadczenie?
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
on w biotabsach jedzie a Wy mu o ph prawicie... jakby miało jakieś znaczenie. Kiedy przesadziałeś te rośliny do mixa biotabs? czasem tak jest, że na początku marudzą, zanim życie w ziemi się nie rozkręci a potem będzie już elegancko rosło.. się nie przejmuj, i nie szukaj tam niedoborów, ani nie wal ekstra nawozów bo "poprawisz" ...

---------- Post Zaktualizowany 21:45 ---------- Data pierwszego postu 21:43 ----------

i mam nadzieję, że skoro już regulujesz ph (niewiadomo po co) to używasz organicznego lewmon kick a nie chemi jakieś... (nie wiem czy plagron, oprócz lemon kicka, ma jeszcze jakieś ph minus, dlatego pytam)

jeżeli to mineralny środek to przestań go używać !
 
Ostatnia edycja:

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
i mam nadzieję, że skoro już regulujesz ph (niewiadomo po co) to używasz organicznego lewmon kick a nie chemi jakieś... nie wiem czy plagron ma oprócz lemon kicka jeszcze jakieś ph minus, dlatego pytam)

jeżeli to mineralny środek to przestań go używać !

Ph min z firmy plargon.

Niestety tak jak myślałem, to właśnie przez ten specyfik masz pewnie problemy z pannami, chemia i życie nie idą w parze.
Nie wiem ile razy lałeś regulowaną wodę ale może być słabo. Bez względu na wszystko przy biotabsach nie dodaje się do wody ani ziemi żadnych chemicznych specyfików, jeśli musisz dodać coś mineralnego to tylko i wyłącznie w OPRYSKU (np. cal-mag)
 

darkon

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
518
Buchów
1
Kanabisek ale on w kokosie leci. Biotabsy cos w tym aspekcie zmieniaja?
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
to nic nie zmienia że to koko :)
 

Pableski

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2019
Postów
41
Buchów
0
Aktualnie jest to jakiś 10 dzień od wsadzenia ich do koko z biotabsami itp. Przestałem regulować ph podlewam tak 1,5l wody co 3-4 dni poczekam co będzie za tydzień i dam znać zamówiłem też Advanced Nutrients Sensi Cal-Mag Xtra. Jeżeli nic się nie poprawi to zrobię oprysk i zobaczę co będzie ale półki co zrobię jak radził kanabisek zostawię
tak jsk jest pozdro

Wieczorem dodam fotę jak wygląda to na dzień dzisiejszy.
 

Pableski

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2019
Postów
41
Buchów
0
Witam dodaje fotkę jak wygląda to na dzień dzisiejszy aktualnie jest to 30 dzien z czego jest to 2 dzień 12/12.








Zrobiłem tak jak radził kanabisek :) plus około tydzień temu poszedł oprysk z cal mag jest naprawdę dużo lepiej niż było, aczkolwiek wydaje mi się że te szczyty maja taki bardzo jasny zielony kolor czy to jest normalne?
Dzisiaj dostały 20ml orgatrexu plus 1g bactrexu
Jak wy to widzicie
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
jak przełączysz na 12/12 to tak się robi, że szczyty jaśnieją.. jest dobrze, dalej lej odstaną wode bez tego regulatora ph i nie pryskaj tym cal magiem, na moje to nawet ten jeden oprysk co zrobiłeś był zbędny :)
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Hej ja w sumie innej kwestii , widzę że masz 8 doniczek , rozstaw sobie je na kształt 'U' tylko odwrócone , jak zarośnie wszystko będzie ci się lepiej tam przemieszczać pod spodem i w razie obcinania małych odrostów będzie łatwiej :)
Walczę z 10 doniczkami właśnie :pl:

 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół