nasiona marihuany

Regulator obrotów pod td silent 350/125 - wymiana td 160/100

Wyszukiwarka Forumowa:

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Czołem!, Panowie i Panie. Przymierzam się do zakupu nowego wenta do boxa 60x60x140. Aktualnie w boxie pracuje td silent 160/100 ustawiony na LS, daje radę ale powoli zaczyna mnie denerwować szum powietrza wytwarzany przez niego, i taki lekki ,,świst" - to chyba ze starości :zombi: do niego podłączony jest w następującej kolejności:
Filtr węglowy -> przewód izolowany -> cooltube -> przewód izolowany -> wentylator td-160/100 -> 40-50cm ,,tłumika giętkiego".

Rozmyślam nad zakupem nowego, cichszego wentylatora i w oczy wpadł mi td silent 350/125.
Skręcony na LS ma wydajność 260m3/h, ciśnienie stat. 100 Pa, obroty 1650 obr/min
z kolei mój aktualny td silent 160/100 skręcony na LS ma wydajność 150m3/h, ciśnienie stat. 92 Pa, 2200 obr/min

Dodatkowo chciałbym do niego dokupić regulator obrotów aby go jeszcze minimalnie skręcić aby nie robił mi tornada w boxie i ciszej chodził. Stąd pytanie do Was, pewnie wielu z Was używa lub używało i może podzielić się opinią czy wymiana na td silent 350/125 ma sens w moim przypadku oraz jaki regulator obrotów pasował by do tego wentylatora aby uniknąć buczenia, przepalenia i tym podobnych nie miłych niespodzianek.

A może macie inne, lepsze propozycje? Z góry dziękuje za każdą pomocną odpowiedź :salut:
 

Majki77

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
22
Buchów
0
Trochę późno ale może komuś się przyda. "regulator obrotow 230v" najtansze kosztuja ok 10pln w tym serwisie. działa ok.
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Trochę późno ale może komuś się przyda. "regulator obrotow 230v" najtansze kosztuja ok 10pln w tym serwisie. działa ok.

Spoko, dzięki za jakąkolwiek odpowiedź. Nowego wentylatora wciąż nie kupiłem.
Czy u Ciebie taki zwykły regulator 230v działa w td silent bez zarzutów? zero szumów, pisków i innych dziwnych zachowań? I jaki to jest model td silenta?
 

Majki77

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
22
Buchów
0
Okreslilbym to jako dobre działanie, mam najmniejszy 100mm i w 150mm(tej starszej klasycznie wygladajacej wersji) tez działał dobrze.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół