nasiona marihuany

Mam zasilacze i jakie dobre COBy do tego dobrać, żeby coś fajnego powstało

Wyszukiwarka Forumowa:

DobreBicie

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
256
Buchów
1
cześć, znajomy z pracy przywiózł mi małą reklamóweczkę zasilaczy od jakiś lamp led i tak pomyślałem czy można coś z tego ulepić, skoro są zasilacze to chętnie dokupił bym jakieś coby cree czy tam citizeny, żeby były dobrej jakości, z tym, że nie orientuje się w rynku diod i tu pytanie do Was, bardziej obeznanych, jakie coby mógłbym dokupić, żeby wykorzystać te zasilacze i czy w ogóle coś sensownego można zrobić na tych zasilaczach. Pojedynczo każdy ma dosyć słabą wydajność, ale jak by nawet na jedną diodę był jeden to może by coś z tego było tylko właśnie nie orientuje się jakie te diody, ogólnym przeznaczeniem był by box 0.24m2, ale jak już kleić panel to chętnie bym skleił coś mocniejszego bo nie wykluczone że kiedyś na jakąś odrobinę większą powierzchnię by był użyteczny, a, że na tych kilku zasilaczach to można by rozpinać i podpinać w miarę potrzeb

takie te zasilacze










pogrzebałem iii co myślicie o CREE CXA2520 puszczona na 1050mA by dała te 37.8W i 4 takie sztuki nie załatwiły by sprawy? ;) cena 25zł/szt. więc brzmi dobrze
ewentualnie CREE CXB2530 chyba by była wydajniejsza, ale tu już 38zł/szt.
 
Ostatnia edycja:

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
nom, spoko masz prezencik. diode na zasilacz, to nawet cxb3590 ja bym dal. bardziej wydajne. a wydajnosc = wiekszy plon :)
i pamietaj, WAT WATOWi nie równy. dasz CXA i z wata dostaniesz mniej swiatla. pytanie na co wolisz wydac :)
 

DobreBicie

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
256
Buchów
1
hm.. ale jak patrzę to cxb3590 do tych zasilaczy tj. pmax=42w to chyba przerost formy nad treścią hehe ;) wyborem prawdopodobnie będzie CXB2530, najrozsądniejsze, ale z zamówieniem poczekam jeszcze do jutra, może ktoś się jeszcze odezwie z jakimś pomysłem:)
a jeszcze mam takie pytanie istnieje jakiś sposób(zapewne istnieje), żebym mógł zrobić regulację mocy tych diod? tj. żeby mi nie świeciły na max. natężeniu 1050mA
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
nie znam tych zasilaczy, wiec ci nie powiem jak regulowac natezenie. ja jak nie mam regulacji w zasilaczu to podlaczam diody równolegle wtedy polowe mniej idzie ale to zasilacz musi umiec dawac tyle volt. te maja za male maxV
A co do wydajnosci, no to rób jak uwazasz, przeciez to twoje zabawki. na dzien dzisiejszy jakbym skladal to bym wzial jakies CXM-32. lumen na wat rozpie****a system. a te cree 2530 to przy 1050 ile daja, 36% ? no ale to twoje waty :)

tak patrze te lifud maja jakies zlacze DA, z tego co wyczytalem to sie tam napiecie podaje 1-10v wtedy odpowiednio mocno swieci ale nie bierz tego co mowie mocno do siebie bo jestem upalony.

tak czy siak, powodzenia zycze!
 

DobreBicie

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
256
Buchów
1
Jest ktoś w stanie podać jakieś propozycje diod firmy citizen? ewentualnie gdzie szukać, jakie sklepy mają w ofercie diody cree lub citizen bo nie mogę znaleźć nic konkretnego
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Sprawdź stronę tme.pl - mają tam naprawdę spory wybór. Co do Citizenów, jak przystało na neofitę, który dopiero co złożył panel LED polecę Clu058, ale to raczej nie na 0.25m2. Są na ww. stronie, a dokładniejsze info w temacie o panelach DIY.
 

DarkSatan

Member
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
6
Buchów
0
Jakieś 100 lumenów z wata to wg ciebie jest rozpie**** ?(albo ja nie umiem liczyć) Te cree "dają" do 160L/W .

---------- Post Zaktualizowany 23:21 ---------- Data pierwszego postu 23:00 ----------

Te bliźniacze driwery (zasilacze ) możesz łączyć ze sobą np. równolegle uzyskując sumaryczną wartość prądu na wyjściu ,a co za tym idzie ,że będziesz mógł zasilić takiego CXB 3590 (36V) uzyskując moc powyżej 80 watów.
 

DobreBicie

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
256
Buchów
1
Ostatecznie zdecydowałem się na CLU048-1212C4-353M2M2-F1, dotrą do mnie zmontuję coś to wrzucę zdj.
 

DobreBicie

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
256
Buchów
1
Świecą na 35v i 1.05A więc na 37W więc łącznie 110W za zasilaczami, a z przed zasilaczy 118W



 

DobreBicie

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
256
Buchów
1
Mam jeszcze pytanie, czy warta jest zabawa z soczewkami do tego?
 

DobreBicie

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
256
Buchów
1
Myślę lekko ulepszyć lampę dorzucając diody cree, a dokładniej 4* CREE serii XP-G3 oraz 8* CREE serii XP-E P3 400mW. Zasilacz mam taki: 28-42V - 730mA - Max 30W. Łącząc szeregowo diody mam napięcie ~30,2V. I pytanie czy może są jakieś inne modele diod które lepiej by się nadały czy te będą w porządku
 

DobreBicie

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
256
Buchów
1
no i ostateczna wersja panelu ukończona i wygląda to tak ;)

3x CLU048-1212 3500K - puszczone na 1.05A
8x CREE serii XP-E P3 400mW 660nm - 0.73A
4x CREE serii XP-G3 450nm - 0.73A

radiator 185x350x35mm + 2x Be quiet 140mm Pure Wings 2















 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół