nasiona marihuany

Woda zbiera się w dołkach

Wyszukiwarka Forumowa:

Mr Topek

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2019
Postów
84
Buchów
12
Przyszedłem dzis na spota w celu przekopanie ziemi z dolomitem i azofoska ale wykopalem 10 dołków około 30cm i na samym dnie w 4 dołkach zbiera się woda na 1cm, wczoraj dość intensywnie padało, co do spota jest on na gliniastej ziemi, na poczatku myślałem ze będzie spoko ale z centymetra na centymetr ziemia jest bardziej gliniasta i mokra, na głębokości 30cm ziemia jest cała szaro ciemna, sama glina, czy mogę w takich dołkach sądzić ? Z kupna ziemia ? Nie utopia mi się panny ?
Jeżeli spot ma byc mokry to nawet dobrze bo chce rzadko być na spocie, ale nie wiem co w takiej sytuacji robić byłem juz przygotowany na ten spot i nie mam innego spora w okolicy (nie mam zdjęć)
Czy przy 30 stopniowych upalach ta woda odparuje ?
Wszystkie dołki są na pafy
 

TęczowyMiś

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2012
Postów
520
Buchów
427
Odznaki
1
Myślę że jak dasz ziemie w workach to powinno być ok, sam właśnie myślę na podmokłych terenach sadzić i muszę po deszczu tam zaglądać jak to wszystko wygląda bo ostatnio mało padało a wody tam troche jest możnaby powiedzieć że bagna takie. Pozdro i powodzenia życzę! :)
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
zlokalizuj zrodlo wody w poblizu spota,rmoze to byc strumien,rzeka lub zbiornik wodny
wykop dolki dalej by nie bylo wody a tam gdzie jest woda kop glebiej iu bd mial free wode na spocie :D
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Zostaw jak jest dodasz kupnej i będzie dobrze, woda na gliniastej zawsze stoi tym bardziej wczesną wiosną, latem będziesz szczęsliwy z tego powodu.
 

Mr Topek

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2019
Postów
84
Buchów
12
zlokalizuj zrodlo wody w poblizu spota,rmoze to byc strumien,rzeka lub zbiornik wodny
wykop dolki dalej by nie bylo wody a tam gdzie jest woda kop glebiej iu bd mial free wode na spocie :D

rzeczka 20m dalej, czyli hydrozelu nie będę kupwal i ta studnie sobie odpuszcza bo trochę się to mija z celem (za blisko woda)
A powiedz mi wymieszane wiadro pestek pokrzyw, popiołu i wody potem do zrzucenie na wejściu spota przyniesie rezultaty ?
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
A co chcesz tymi pestkami pokrzyw ( nasionami) robić, maskować?, jak tak to sobie odpuść od nasion lepsze są pędy, a najlepiej w tym okresie sadzić wierzbę, wbijasz gałązki grubości kciuka na 50 cm, nad gruntem zostawiasz z 1 m i masz maskownice pierwszego sortu.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Jak sie woda zbiera w dołkach to przy wiekszych i dłuższych opadach pogniją ci korzenie i panny do kosza.
Przerabiałem to...
Zrób dołki ale płytkie i kopiec na góre, zdało egzamin w nastepnym roku i był ładny plon.
tylko kopce trzeba dobrze zrobic by podczas podlewania woda lała sie do środka na nie po bokach
powodzenia
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół