nasiona marihuany

Problem z ph?

Wyszukiwarka Forumowa:

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Witam, obstawiam ze to problem z ph, ale chce się potwierdzenia od kogoś, kto ma większe pojecie ode mnie. Wodę obniżam do 6.5ph po czym dodaje nawozy biobizz (bio bloom, top max, bio grow). Narazie problem jest na 3 liściach, zobaczę czy problem będzie postępował. Dziś mam zamiar podlać sama woda o ph 6.5 i zobaczyć jakie będzie ph wody w podstawce.

 
R

RedMist

Guest
nie powinno się regulować ph wody przy zestawie biobizz. Top max zakwasza wodę sam w sobie.
 
O

onehit

Guest
nie powinno się regulować ph wody przy zestawie biobizz. Top max zakwasza wodę sam w sobie.

Ja po dodaniu BioGrowa Blooma i TopMax mam ph około 7,8

Mam tester ghe kropelkowy, a biobizz robi z wody brązowe gówno, wiec odpada.

Polecam pHtester kupiłem za około 200zł i można badać pH każdego płynu
normal_1~0.JPG
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Ja po dodaniu BioGrowa Blooma i TopMax mam ph około 7,8



Polecam pHtester kupiłem za około 200zł i można badać pH każdego płynu
normal_1~0.JPG

A można wiedzieć jakie PH ma Twoja czysta woda ? będę miał odniesienie do mojej, do końca grow polecę to co mam, na następne kupie jakiś phmetr :)
 
R

RedMist

Guest
Ze strony Biobizz

Do you need to adjust the pH of Biobizz nutrients after you mix them up?
No. With Biobizz you are feeding the soil and specifically the microbes in the soil. So you can let those microbes and the roots of your plants adjust the pH in the root zone – you don’t need to change the pH of the nutrient solution before you water it in. If you must adjust the pH, don’t worry, it won’t necessarily help your garden, but it will not hurt your plants.
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Ze strony Biobizz

Do you need to adjust the pH of Biobizz nutrients after you mix them up?
No. With Biobizz you are feeding the soil and specifically the microbes in the soil. So you can let those microbes and the roots of your plants adjust the pH in the root zone – you don’t need to change the pH of the nutrient solution before you water it in. If you must adjust the pH, don’t worry, it won’t necessarily help your garden, but it will not hurt your plants.

To przetlumaczony email od biobizz, Afroman przetlumaczyl i wrzucil tutaj na forum:

Pytanie: Po dodaniu odżywek do wody, co robić?
Cytat"BioBizz mówi, że jeśli twoje ph jest pomiędzy 7,0 a 7,3, to jest po prostu idealnie, nic nie zmieniaj!
Podlej tym rośliny, a gleba złagodzi resztę."
OK... Wierze, że działa to dobrze, ponieważ nigdy nie mierzyłem ph.
NALEŻY postawić pytanie: Co by się stało, gdybyś użył organicznego ph-downa, takiego jak canna ph down lub Earthjuice, aby zbić tę 7,3 pożywkę do 6,3 od początku, przed karmieniem? Czy byłoby to nieproduktywne w uzyskaniu właściwego ph lub w rzeczywistości, aby gleba działała szybciej? Trudno powiedzieć, ponieważ tym miernika ph w glebie nie zawsze można ufać i opinie znacznie się różnią.


Odpowiedź: Ponownie, bardzo dobre pytanie! Przede wszystkim: zawsze mierz pH, mierzenie = wiedza.
Oto jak działa Biobizz:
Nasza gleba ma pH 6,1-6,2. Jest to idealne pH do stosowania naszych płynnych produktów. Kiedy podlewasz rośliny,
produkty Biobizz zaczynają się rozkładać, przy pomocy mikro-życia w glebie, materiał organiczny rozpada się,
a pH zawsze pozostaje naturalne w granicach 6,1-6,2. Jeśli woda, którą podajesz ma pH np. 7,0-7,3, mikro-życie
zapewni spadek pH w glebie do pożądanych 6,1-6,2. To dlatego nigdy nie miałeś problemów,
ponieważ pozwoliłeś naturze, aby to działało.
Teraz tak: Mikro-życie może obniżyć pH do 6,1-6,2, ale jeśli karmisz wodą o pH niższym niż 6,1-6,2, możesz mieć problem. Mikro-życie może obniżać pH, ale nie zwiększa go. Więc zasadniczo: tak długo jak twoja woda, zmieszana z Biobizzem jest powyżej 6,2-6,3 (daj trochę marginesu), wszystko jest w porządku. Oczywiście, jeśli masz wodę o pH 9,0 (co się zdarza), i tak będziesz miał problem. Staraj się unikać stosowania produktów do korekcji pH. Postaraj się polegać na mikro-życiu, aby wykonało pracę. Nieorganiczne produkty pH spowodują uszkodzenie mikro-życia, na którym tak bardzo polegamy.

Ja mam ph dosc wysokie, cos kolo 8.5
 
R

RedMist

Guest
Spoko to tłumaczenie mówi żeby nie regulować pH :) lalem wodę pH 7.5-7.8 i nie było problemów z roślinami. Sama wodę możesz obniżać Np kwaskiem cytrynowym ale nie regulować pH przed lub po dodaniu nawozów biobizz. Polecam tez filtrację wody przez brite która mi obniża pH do 6.2-6.5
 
R

RedMist

Guest
Ty nie musisz stosować brity nikt ci przeca nie każe :p ja nie zauważyłem żadnych niedoborów stosując te wodę. Pozatym możesz jakos to udowodnić ze faktycznie usuwa? Ty dosypujesz i tak dolomitu do medium wiec nie powinieneś się bać o braki tych pierwiastków.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
no i nie stosuje :) co Ci mam udowadniać? wejdz na stronę Brity i poczytaj co te dzbanki robioo :)
 
R

RedMist

Guest
Właśnie poczytałem i piszą ze Brita redukuje je, nawet odwrócona osmoza nie usunie w całości tych pierwiastków.
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Spoko to tłumaczenie mówi żeby nie regulować pH :) lalem wodę pH 7.5-7.8 i nie było problemów z roślinami. Sama wodę możesz obniżać Np kwaskiem cytrynowym ale nie regulować pH przed lub po dodaniu nawozów biobizz. Polecam tez filtrację wody przez brite która mi obniża pH do 6.2-6.5

Tekst akurat mówi o tym, ze jeżeli jest nieznacząco zawyżone ph wody to mikro-życie je wyrówna do najbardziej optymalnego, natomiast ja mam coś w granicach 8.5-8.8(ciężko testerem kropelkowym ocenić). Jedynie co biobizz radzi, to żeby nie używać nieorganicznych zbijaczy ph, bo one niszczą życie w glebie. Tak czy siak, dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół