nasiona marihuany

[AF] [0.36m] LED LuckyGrow modular 110W | AutoUltimate x 2 ThinkDifferent x1 Cinderella Jack x1

Wyszukiwarka Forumowa:

r011

Member
Rejestracja
Mar 13, 2019
Postów
13
Buchów
0
Witam,
Właśnie zabrałem się za swoją pierwszą uprawę. Wczoraj na 12h włożyłem nasiona do szklanki z wodą (pH mierzone 6,5), następnie na waciki i czekam aż zacznie kiełkować.
Nasiona znajdują się w ciemnym pomieszczeniu. Wilgotność w pomieszczeniu ok 50%, temp 24.5C.


Nasiona: 2x AutoUltimate Dutch Passion, 1x ThinkDifferent Dutch Passion, 1x CinderellaJack Dutch Passion


Oświetlenie: LED Luckygrow modular 110W, rzeczywisty pobór 55W


Fotoperiod: myślałem 24/0 od momentu kiedy roślinka wyjdzie z ziemi, co myślicie?


Box: HerbGarden 60x60x180cm


Podłoże: Plagron lightmix


Donice: 19,5x19,5x23,5. 5,6L


Nawozy: Plagron Alga grow 100ml, Plagron Alga bloom 250ml, Plagron green sensation 100ml


Wentylacja: Wentylator airroxy 100mm 104m3/h, filtr CAN original 100/125mm 75-100m3/h









Po pojawieniu się korzonka chcę odrazu przełożyć nasiona odrazu do docelowych donic. Czy temperatura ok 24-25C i wilgotność ok 60% będzie ok kiedy nasiona będą już w doniczce?
Czytałem w poradniku na forum, że przy LED-ie po wsadzeniu nasiona do donicy światło powinno świecić 24h? czy tak powinienem zrobić?

Mam nadzieje, że będzie na co popatrzeć
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
9
światło lepiej daj 18/6 lub max 20/4, rośliny też potrzebują odpoczynku, a prądu też mniej zabierze
te talerzyki możesz czymś przykryć by zwiększyć wilgotność, albo wsadzić do jakiegoś większego woreczka
LED'a możesz włączyć jak zobaczysz, że wyszły
temp i wilgotność może być, ale fajnie jakby było te 27-28*C
Jestem ciekaw tej ultimate bo widziałem że monsterki rosną :D powodzenia!
 

r011

Member
Rejestracja
Mar 13, 2019
Postów
13
Buchów
0
Ok, ustawię 20/4 jak tylko wyjdą z ziemi. A co do temperatury to zakupiłem matę grzewczą i mam pytanie, gdzie najlepiej ja ustawić? Czy w środku w growboxie bezpośrednio pod doniczkami, czy na zewnątrz między podłogą a growboxem?
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Siemanko, zdejmij ten filtr bo szlak Ci to trafi przez wysoką wilgotność.
Będę zerkal co tu rosnie
 

r011

Member
Rejestracja
Mar 13, 2019
Postów
13
Buchów
0
Dzięki, już wyjąłem filtr.

Wsadziłem nasiona do doniczek 15.03 ok 20h ( po 14h w szklance wody i 12h na wacikach). Do tej pory nic się nie pojawiło, czy powinienem się martwić? temp 24,7C, wilgotność 50% przy doniczkach, ziemia wilgotna, ale nie bardzo mokra

---------- Post Zaktualizowany 20:23 ---------- Data pierwszego postu 20:19 ----------

14.03 włożyłem do doniczek*.

ok godz 20
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
Spokojnie jeśli liście Ci się nie zwijają to znaczy ze wilgotność daje radę ;) nie martw się ja już 3 uprawę lecę bez nawilżacza i efekty są zadowalające
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
9
Spokojnie, poczekaj jeszcze z 3 dni, mogą wschodzić do tygodnia, długie kiełki miały jak wsadzałeś do ziemi?
 

r011

Member
Rejestracja
Mar 13, 2019
Postów
13
Buchów
0
Nie puściły kiełków, wsadziłem je do doniczki po 24h, przeczytałem w poradniku na innym forum żeby tak czy tak po 24h włożyć do ziemi, bo automatom się nic nie stanie, a niektórzy mówili, że automaty można odrazu do ziemi
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
52
Buchów
0
Ja natomiast jestem zaciekawiony tym panelem LED :D zobaczymy jak się sprawuje, będę zaglądać ;)
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
9
ja zawsze na wacie trzymam aż kiełki mają z 1-1,5cm i dopiero wsadzam do ziemi, potem kwestia 2 dni i pokazują łby :p
Pozostaje Ci czekać, nie grzeb w ziemi na razie bo możesz uszkodzić kiełka i będzie po nasionach. Ewentualnie jak nie wyjdą za te 3 dni to możesz bardzo delikatnie ziemie rozgrzebać i zobaczyć czy coś się ruszyło
 

r011

Member
Rejestracja
Mar 13, 2019
Postów
13
Buchów
0
Ja natomiast jestem zaciekawiony tym panelem LED :D zobaczymy jak się sprawuje, będę zaglądać ;)

Miałem duży dylemat kiedy kupowałem, ale sprzedawca bardzo zachwalał. Widziałem na forum jedną uprawę z LED'em luckygrow i tamta osoba była bardzo zadowolona. Zobaczymy, wyjdzie w praniu.


HmBless, nic nie ruszam w ziemi, czytałem żeby nie ruszać ziemi po wsadzeniu kiełka.

W takim razie czekam jeszcze kilka dni :)
 

r011

Member
Rejestracja
Mar 13, 2019
Postów
13
Buchów
0
Nareszcie jedna wyszła z ziemi - Cindarella Jack jako pierwsza :)



Odrazu odpaliłem lampę i będę chciał zostawić fotoperiod 20/4. Czy teraz mam ustawić fotoperiod 20/4 czy dopiero jak wyjdą wszystkie z ziemi a do tego momentu 24/0?




Tutaj jest AutoUltimate:

Widzę, że łodyga jest zawinięta w ziemi w kształcie odwróconego U. Czy mam ją ruszać samemu (myślę, że po odgięciu byłaby odrazu na powierzchni) czy poczekać aż sama się odegnie?



 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,452
Odznaki
2
Nic nie rób. Sama ogarnie.

Idealne warunki w boksie. Trzymaj tak dalej...
 

r011

Member
Rejestracja
Mar 13, 2019
Postów
13
Buchów
0
UPDATE

Dzień 2

Wczoraj (tj. 17.03) 3 roślinki wyszły z ziemi, natomiast zastanawiam się co się dzieje z 4 (ThinkDifferent). Nie widać aby nic wychodziło, a nie chce jeszcze grzebać w ziemi. Nasionko jest w doniczce od 14.03 ok. 20.00. Poczekam do tygodnia od momentu zasadzenia nasionka i mam nadzieje, że wyjdzie.




Czy zwiększać wilgotność ( ok 55% mam cały czas bez nawilżacza)?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół