nasiona marihuany

[0.16m2] [60W LED CRA2520] 1x Super Lemon Haze (GHS) & 1x Bubba Kush (GHS)

Wyszukiwarka Forumowa:

uhahany

Well-known member
Rejestracja
Maj 20, 2011
Postów
438
Buchów
2,062
Odznaki
9
Zaczynam od Setup'u :
Wentylacja : 1 wyciągający 110m2/h + filtr węglowy , dodatkowo na dniach dodam jeden mieszający. 2 Wloty pasywne od dołu.
Doniczka: 14L (przedzielę ją na pół) jest prawie pod wymiar boxa
Ziemia: Uniwersalna PH 5,8-6,5
Box : 40x40x160
Trening: Zobaczymy wyjdzie później. Na pewno cięcie metodą Wujka Bena. Później zobaczymy. Box jest dość niestandardowy więc śmiało można iść trochę w górę .
Nasiona: Wszystko od Green House Seed's . Przyszła paczka prosto z Holandii.
Oświetlenie : Panel od ledam.pl 60W CRA2520

Opis: Jest to moja pierwsza uprawa indoor , więc proszę o wyrozumiałość i ewentualną pomoc :harvest:
Wcześniej jedna uprawa z sezonówek i dwa lata temu trzy automaty które całkiem fajnie mi wyszły. Teraz zdecydowałem się na uprawę w domu bo odkąd jestem na swoim już nie muszę martwić się o przypał od lokatorów a żona bardzo wyrozumiała sądzę ze też trochę podekscytowana uprawą. A wiec do dzieła , wrzucam pierwsze zdjęcia , wieczorem montuje lampę w boxie i wrzucam nasionka do wody. Następny update po wyjściu z ziemi. Pozdrawiam

Zdjęcia:

normal_IMG_20190312_164002.jpg


normal_IMG_20190312_163930.jpg


normal_IMG_20190312_163844.jpg


normal_IMG_20190312_163837.jpg
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
53
Buchów
0
Jestem ciekaw tej odmiany "SLH" w takim metrażu :D myślę nad podobnym, zasiadam w pierwszym rzędzie :)
A mógłbyś powiedzieć jak wypada wentylacja? ile centów ma filtr, wysokość, grubość. Ile miejsca na górze zajmuje i jeszcze oświetlenie jak wypada LED i donice itd. ile zostaje "wolnego" miejsca :p bo ja myślę nad boxem 40x40x120 ew. 140-150. I zbieram potrzebne mi informacje na temat jak prowadzić growboxa w podobnym metrażu :D
 

uhahany

Well-known member
Rejestracja
Maj 20, 2011
Postów
438
Buchów
2,062
Odznaki
9
Jestem ciekaw tej odmiany "SLH" w takim metrażu :D myślę nad podobnym, zasiadam w pierwszym rzędzie :)
A mógłbyś powiedzieć jak wypada wentylacja? ile centów ma filtr, wysokość, grubość. Ile miejsca na górze zajmuje i jeszcze oświetlenie jak wypada LED i donice itd. ile zostaje "wolnego" miejsca :p bo ja myślę nad boxem 40x40x120 ew. 140-150. I zbieram potrzebne mi informacje na temat jak prowadzić growboxa w podobnym metrażu :D
Jasne. Wieczorem montuje lampę to zrobię pomiary dodatkowo , więc zerknij wieczorkiem. Odnośnie filtra puszka jest dość spora na zdjęciu widać że rura aluminiowa trochę jest pogiętą ale wszystkio gra. Jak się popiesci to się zmieści <coolpalacz>
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
53
Buchów
0
Luzik :p właśnie widzę, że filtr jeszcze chyba nie jest podpięty pod wentyl o ile się nie mylę.
 

uhahany

Well-known member
Rejestracja
Maj 20, 2011
Postów
438
Buchów
2,062
Odznaki
9
Luzik :p właśnie widzę, że filtr jeszcze chyba nie jest podpięty pod wentyl o ile się nie mylę.

Już podpięty. Jest w aluminiowej rurze tylko kabel wystaje i trochę plastiku :D
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
53
Buchów
0
Gitarka :p nie zapomnij o wymiarach! I fotki jak mogę prosić, jak to wygląda w środku, będę wdzięczny :D dobra już nie spamuje!
 

uhahany

Well-known member
Rejestracja
Maj 20, 2011
Postów
438
Buchów
2,062
Odznaki
9
Więc pestki poszły się moczyć , lampa zmontowana zostało jeszcze zrobić doniczkę.
normal_IMG_20190312_175520.jpg


Po zmontowaniu lampy zrobiłem dodatkowo zdjęcia juz całości jak to wygląda
normal_IMG_20190312_191916.jpg


Gitarka :p nie zapomnij o wymiarach! I fotki jak mogę prosić, jak to wygląda w środku, będę wdzięczny :D dobra już nie spamuje!
I foty dla Ciebie Benzoholik
Filtr jest szeroki na 17cm a jego średnica to 16cm
normal_IMG_20190312_191539.jpg

normal_IMG_20190312_192706.jpg

Dodatkowo od góry całe przyłącze filtra wygląda tak:
normal_IMG_20190312_192604.jpg
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
53
Buchów
0
Dzięki ziom! o to mi chodziło :) widać, że na styk weszło ale jak powiedziałeś, jak się popieści to się zmieści :D u mnie (niestety dopiero za jakiś czas) też będzie podobnie, oraz SLH w kolejce będzie to śledzę temat na bieżąco :D będę doradzał jak umiem ( a moje doświadczenie w indoor jest znikome ; / ) ale jakąś tam wiedze mam, zapisuje wszystkie informacje w notesie na laptopie :D żeby zwyczajnie w życiu nie zapomnieć i powiedzmy, że będę się uczył na twojej fotorelce ;) a jeszcze mi się przypomniało, że w fotorelce u Mr.whitewidow ( https://www.forum.haszysz.com/showt...M-1xOG-Kush-1xAmnesia-uprawa-organiczna/page3 ) ( https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/82576/normal_IMAG4041.jpg ) jest filtr CAN Original 75-100m3h i jest o wiele mniejszy, jeżeli ten owy który masz, będzie Ci przeszkadzał, zawsze możesz się przerzucić na mniejszy.
 

uhahany

Well-known member
Rejestracja
Maj 20, 2011
Postów
438
Buchów
2,062
Odznaki
9
Dzięki ziom! o to mi chodziło :) widać, że na styk weszło ale jak powiedziałeś, jak się popieści to się zmieści :D u mnie (niestety dopiero za jakiś czas) też będzie podobnie, oraz SLH w kolejce będzie to śledzę temat na bieżąco :D będę doradzał jak umiem ( a moje doświadczenie w indoor jest znikome ; / ) ale jakąś tam wiedze mam, zapisuje wszystkie informacje w notesie na laptopie :D żeby zwyczajnie w życiu nie zapomnieć i powiedzmy, że będę się uczył na twojej fotorelce ;) a jeszcze mi się przypomniało, że w fotorelce u Mr.whitewidow ( https://www.forum.haszysz.com/showt...M-1xOG-Kush-1xAmnesia-uprawa-organiczna/page3 ) ( https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/82576/normal_IMAG4041.jpg ) jest filtr CAN Original 75-100m3h i jest o wiele mniejszy, jeżeli ten owy który masz, będzie Ci przeszkadzał, zawsze możesz się przerzucić na mniejszy.

to jakiś custom z allegro ale plusem jest to ze jest otwór na wymianę węgla aktywnego (jest gumowa zaślepka nie trzeba wiercić) . Być może ma on większa przepustowość powietrza jednak wentylator to 110m2/h , kupiłem to w zestawie. Myślę ,że się sprawdzi bo wyciąga aż miło.
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
53
Buchów
0
Dobra to teraz tylko czekać na wykiełkowanie i rady od doświadczonych growerów :) ja mogę od siebie dodać, że warto do***ać dolomit do ziemi bo ledy wyżerają wapń i magnez, no i stabilizuje Ph w normie :D warto dmuchać na zimne aby w przyszłości nie było problemów z roślinką. A jeszcze jedno mam pytanko, czy preferujesz nawozy organiczne czy mineralne?
 

uhahany

Well-known member
Rejestracja
Maj 20, 2011
Postów
438
Buchów
2,062
Odznaki
9
Dobra to teraz tylko czekać na wykiełkowanie i rady od doświadczonych growerów :) ja mogę od siebie dodać, że warto do***ać dolomit do ziemi bo ledy wyżerają wapń i magnez, no i stabilizuje Ph w normie :D warto dmuchać na zimne aby w przyszłości nie było problemów z roślinką. A jeszcze jedno mam pytanko, czy preferujesz nawozy organiczne czy mineralne?

Popatrzę za dolomitem. Chociaż mieszkam za granicą i trochę gorzej z dostępnością takich rzeczy albo nie wiem gdzie szukać. Wole organiczne bo robię to dla siebie. Z tego co się orientuje to mineralne nawozy to sole. A przez sól rośliny robią się gąbczaste nie pachną tak ładnie. Jak bredzę to niech ktoś mnie poprawi. Dobra nie spamujmy bo dostaniemy Warna :D jak masz jakieś pytania chętnie odpowiem na priv :D
 

uhahany

Well-known member
Rejestracja
Maj 20, 2011
Postów
438
Buchów
2,062
Odznaki
9
Witam. W czasie kiedy pestki namokły pękły i pomalutku kiełkują przygotowałem już doniczkę 14 litrów i przedzieliłem ją na pół plastikiem. Więc wychodzi po 7 litrów na roślinę. Dodatkowo stwierdziłem ,że nie będę czekać i zamontowałem wiatrak 12cm 12V 0.3A ale podłączyłem pod zasilacz 0.1A i tak kręci jak szalony. Powinno to wystarczyć. Doniczkę po wrzuceniu w ziemie nasionek podniosę na wysokość około 25 cm od panelu​
normal_IMG_20190313_203636.jpg
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
53
Buchów
0
Warto dać blisko wiatraczek na roślinki, wzmocni to łodygi :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół