nasiona marihuany

zawartość NPK w nawozach

Wyszukiwarka Forumowa:

gigit

Active member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
36
Buchów
0
Mam takie pytanie odnośnie NPK. jeżeli na opakowaniu jest to założymy 5-4-5 to mam rozumiec ze jak dodam 1ml na litr to pożywka będzie zawierać 0.005-0.004-0.005 NPK?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765

Spoko artykuł, całkiem przystępnie jest to wytłumaczone.
Jeśli ktoś czytający te słowa byłby w stanie dostarczyć 20-26 ton (całą ciężarówkę/wywrotkę) mączki granitowej lub mączki bazaltowej do Boskiej Woli, to proszę o kontakt. W zamian oferujemy atrakcyjną reklamę (na blogach + w czasopismach jeździeckich). Będzie Pan/Pani zadowolony!
I to mnie skonfundowało trochę. :D
 

gigit

Active member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
36
Buchów
0
Dora koles wylicz tam ile jest cukru w cukrze ale mnie interesuje ile jest N P2O5 i K2O gdy nawoz ma 5-4-5 i na litr wody dam 1 ml
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Dora koles wylicz tam ile jest cukru w cukrze ale mnie interesuje ile jest N P2O5 i K2O gdy nawoz ma 5-4-5 i na litr wody dam 1 ml

Wszystko masz wyjaśnione, wystarczy sobie podstawić kilka liczb do kilku proporcji. Wystarczy chcieć. Weź przelicz, a ja Ci powiem czy się zgadza wynik. :)
 

gigit

Active member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
36
Buchów
0
ale co mam podstawić i do czego ? czytaj człowieku ze zrozumieniem, ja wiem ile jest K w K2O. pytałem ile jest K2O w roztworze jednego litra wody z 1 ml nawozu. Jeszcze raz podkreślę nie interesuje mnie ile fosforu i potasu zawiera nawóz, tylko ile jest K2O i P2O5 jeżeli dodam 1 ml nawozu na litr wody.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
ale co mam podstawić i do czego ? czytaj człowieku ze zrozumieniem, ja wiem ile jest K w K2O. pytałem ile jest K2O w roztworze jednego litra wody z 1 ml nawozu. Jeszcze raz podkreślę nie interesuje mnie ile fosforu i potasu zawiera nawóz, tylko ile jest K2O i P2O5 jeżeli dodam 1 ml nawozu na litr wody.

Powaznie? Skoro wiesz ile jest fosforu i potasu w 1ml nawozu, bo se obliczyc umiesz to jaki masz problem z obliczeniem ile jest pierwiastkow w litrze wody z nawozem? Pomysl logicznie. Jezeli w wodzie nie bylo potasu ani fosforu to... w roztworze jest tyle, ile w 1ml nawozu :D
 

gigit

Active member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
36
Buchów
0
Powaznie? Skoro wiesz ile jest fosforu i potasu w 1ml nawozu, bo se obliczyc umiesz to jaki masz problem z obliczeniem ile jest pierwiastkow w litrze wody z nawozem? Pomysl logicznie. Jezeli w wodzie nie bylo potasu ani fosforu to... w roztworze jest tyle, ile w 1ml nawozu :D

skoro potrafisz tak logicznie myśleć to napisz ile to będzie ….. i nie będzie tyle ile w 1 ml nawozu ponieważ zostaje on rozcieńczony z woda w której nie ma tego pierwiastka wiec nie pisz bzdur jak typowy Janusz.
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Mam takie pytanie odnośnie NPK. jeżeli na opakowaniu jest to założymy 5-4-5 to mam rozumiec ze jak dodam 1ml na litr to pożywka będzie zawierać 0.005-0.004-0.005 NPK?

A po co ci to ?, przecież masz na każdym opakowaniu danego nawozu proporcje jego stosowania.

Teraz do zwykłej uprawy konopnej potrzeba Astrofizyka <lol>.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
skoro potrafisz tak logicznie myśleć to napisz ile to będzie ….. i nie będzie tyle ile w 1 ml nawozu ponieważ zostaje on rozcieńczony z woda w której nie ma tego pierwiastka wiec nie pisz bzdur jak typowy Janusz.

Podam ci prosty przyklad to moze zrozumiesz. Masz kilogram soli, ktory wrzucasz do 100l zupy ogorkowej. Ile jest soli w tej zupie? A no 100kg + ewentualnie to, co juz w ogorkach bylo. Ogorki jakis magik ukisil bez soli? No to w zupce bedzie 1kg soli. W ogoreczkach bylo x gram soli? No to w polevce bedzie 1kg + x gram. Proste? Proste!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół