nasiona marihuany

Sok z brzozy (oskoła) - Jak pozyskiwać?

Wyszukiwarka Forumowa:

hokej

Member
Rejestracja
Lut 18, 2019
Postów
13
Buchów
1
Czytałem sporo jak i oglądałem filmy na temat soku z brzozy, mianowicie to że taka oskoła jest bardzo zdrowa.
Nigdy nie pobierałem soku z brzozy. (to znaczy dzisiaj pierwszy raz). Na filmach mniej więcej wytłumaczyli jak to zrobić (mniej więcej).
Byłem dziś w lesie żeby pobrać troche soku i że jestem nie doświadczony w tym temacie to kiepsko mi szło.
A więc tak, z nie których drzew jak zrobiłem otwór to nic nie leciało, z innych troszeszke, a jeszcze z innych to strumieniem. Z cienkiej brzozy leciało nic, z kolei z innej cienkiej brzozy leciało dużo. Tak samo z grubej leciało nic, a z innej grubej leciało dużo.

Zakładam ten temat bo na pewno jest tu kto kto pobiera oskołe i potrzebuje rad z których drzew pobierać sok, bo nie chce nabierać doświadczenia po przez kaleczenie drzew, a dzisiaj już troche ich nakaleczyłem i nic nie wiem.

- Czym sie kierować przy wyborze drzewa?
- Z której strony dokładnie pobierać ten sok? (na filmach mówili że od północnej, a ja pobierałem i tej i z tamtej i nic, tylko nie które drzewa dawały sok)
- Jakim sposobem uzyskam najwięcej tego soku?
- Od kiedy do kiedy można pobierać ten sok?
- Ile tego soku dziennie można pić? (na filmach jedni mówili że nie więcej jak 3 szklanki dziennie, a inni że ile sie tylko da)

Prosze o odpowiedź jak i również zapraszam do dyskusji.
 

babum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 1, 2010
Postów
839
Buchów
4
Ja to robilem tak, ze jak juz ucialem galazke, powiedzmy grubosci 0,3-0,5 cm to wkladalem ja do butelki, butelke przywiazywalem do tejze galazki i sobie szedlem dalej/ Zawies 5 takich butelek na galazkach wroc po paru godzinach i wtedy cos ci sie uczerpie. A no i ten sok dosc szybko sie psuje
 

hokej

Member
Rejestracja
Lut 18, 2019
Postów
13
Buchów
1
No ja nie moge nie stety zastosować tej metody z gałązkami bo u mnie wszystkie brzozy nie mają gałęzi, to znaczy mają ale u góry bo u dołu cały pień jest goły.

Taki sok to ma on wsobie różne witaminy, peptydy, mikroelementy i różne jakieś tam. Jedni piszą żeby nie pić więcej jak 2-3 szklanki dzienie inni że ile tylko chcemy nawet i 2l.

Ile można najwięcej takiej oskoły dzienie pić?
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Tu masz dokładny film jak to zrobić.

Ja w sobotę idę do lasu postawić kilka butli 5 litrowych, bo już pewnie pora.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół