nasiona marihuany

Niedobór? liście się zwijają

Wyszukiwarka Forumowa:

Gemboy

Member
Rejestracja
Sty 31, 2011
Postów
11
Buchów
0
Pomocy drodzy użytkownicy. Od wczoraj mam problem z moimi dziewczynkami. Dotychczas pieły się do góry, aż tu nagle takie coś zaczęło się z nimi dziać (dzisiaj jest jeszcze gorzej). Liscie zwijają się i wyglądają jakby usychały do tego łodyżka zaczęła się kłaść jakby brakowała jej sił.


Dodam, że mają po tygodniu życia oraz w boxie światło wali 24h oraz panuje około 50% nawilżenie a temperatura waha się w granicach 25/28 stopni. Pomocy, co może być przyczyną?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
A to bagienko w doniczce nie wygląda Tobie jakoś podejrzanie? :scratch:
 

Gemboy

Member
Rejestracja
Sty 31, 2011
Postów
11
Buchów
0
Moze tak sie wydawac bo zdjęcie zrobione jest od razu po podlaniu. Do rana ziemia wyglądała juz normalnie. Podlewam dwiema łyżkami wody co drugi dzien
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
A powinieneś podlewać wtedy gdy donica jest lekka. Wsadź palec w ziemię i napisz co czujesz. :sunny:
 

Gemboy

Member
Rejestracja
Sty 31, 2011
Postów
11
Buchów
0
Napisze co czuje po włożeniu palca w ziemie od razu jak wroce z pracy.
Co do podlewania to na razie samo wodo. Mialem zamiar lac biohumusa jak pojawi sie troche wiecej poziomów liści.
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Czyli co jednak woda? Bo tak patrze wiatraki tma dmuchają to może światłem kolega za mocno jej poświecił? W sensie, że za blisko źródło światła siewek? Jak Gemboy powie, że nie są w boksie to się wycofuję :)
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Utopiles na bank. Lyzka wody to powinna wchlonac momentalnie
 

Gemboy

Member
Rejestracja
Sty 31, 2011
Postów
11
Buchów
0
Jak Gemboy powie, że nie są w boksie to się wycofuję :)
Oczywiście w boxie. Przybliżyłam lampę bo bardzo mocno pięły się do światła i nie chciałem, żeby zbyt się się wydłużyły (cienka łodyżka).
Utopiles na bank. Lyzka wody to powinna wchlonac momentalnie
Wczoraj wkładając palec mogę stwierdzić, że ziemia jest sucha. Lepiej jeszcze rzadziej podlewać je na początku? Czy mniejsze dawki (choć łyżka stołowa wody nie wydaję się dużą ilością)

Moja pierwsza próba. Mam jeszcze kilka nasionek więc następne już będą z większą wiedzą prowadzone.

Może moje warunki w boxie nie są zbyt przyjazne? Choć robiąc próby przez wsadzeniem do środka parametry panujące w środku wydawały się w porządku. Postaram się wrzucić więcej info o boxie oraz zdjęcia dzisiaj po południu.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Nie no, zebys nie swirowal teraz w druga strone... generalnie jest tak ze ziemia musi byc wilgotna, wiec ta opcja z lyzka jest spoko, ale nie powinny ci sie robic takie kałurze, bo lyzka wody to sie wchlania momentalnie. Moze faktycznie dopiero chlupnales i juz aparat w rece miales, ogolnie wyglada to dziwnie. Co do lampy to pamietaj ze niektore grzeja tak ze nawet pala w ludzka reke jak potrzymasz z bliska, a co dopiero taki malutki ogonek. To nie jest takie trudne, miej zdrowy rozsadek i ten pierwszy etap wzrostu przebiegnie bez problemu. Wyciaganiem sie nie przejmuj az tak chorobliwie, niektore odmiany maja taki gen. Przy przesadzaniu podsypiesz sobie ziemi pod same liscie jak bedziesz chcial. Pozdro
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
Jak dla mnie to przesuszyłeś gdyż jak wiadomo torfówki schną szybko nie wrociłeś na czas do domu bądz przeliczyłęś sie co schnięcia donic i zemi przez noc a potem lałeś probując ją ratować,tak to wygląda
 

Gemboy

Member
Rejestracja
Sty 31, 2011
Postów
11
Buchów
0
Dokladnie od razu po podlaniu wpadlem na pomysl zdjecia i pytania na forum.

Z torfowych donic w takim razie zrezygnuje. Myslalem ze bedzie łatwiej bo nie trzeba przesadzać tylko pakować do wiekszej doniczki razem z torfową.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół