nasiona marihuany

[AF][HPS/MH250W][0,36m2][4x Northern Light RQS]

Wyszukiwarka Forumowa:
O

onehit

Guest
50 dzień


Podlanie BioGrowem Bloomem i TopMaxem pH odżywki 6.0
750ml na krzaka

pH wody która spłyneła przez doniczke - 6,4
normal_w.JPG


normal_q.JPG

 
O

onehit

Guest
UPDATE 21.03.2019 --> 55 dzień

Dziś podlanie 750ml na krzaka z pełną dawką wg tabeli BioBizz, a nawet ciut więcej.
Wyregulowane pH do 6.3
Do tego calgreen 0,75ml na 250ml - oprysk

Wiążą się już ładne topki, a szczerze martwiłem się ze jest tragedia.
Roślinki porosły karzełki, za blisko trzymam lampe. Ale to już chyba za późno na podwyższanie.
Temperatura i wilgotność ok - niżej fotki

normal_1_28229.JPG

normal_1_28129.JPG

normal_3_28229.JPG

normal_3.jpg
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Na moje wciąż coś im dolega, albo źle widzę przez ta lampę. Również przestalbym robić opryski na wiążące się topy. Pozdro
 
O

onehit

Guest
Na moje wciąż coś im dolega, albo źle widzę przez ta lampę. Również przestalbym robić opryski na wiążące się topy. Pozdro

Zrobie w koncu to zdjęcie bez HPS'a, ale nie jestem pewien jak to wpłynie na krzaki jak naświetlam im 24h i wyłącze na chwile HPSa i za chwilę włącze

Spojrzałem na tabelke od producenta i była informacja o ilości calgreen na litr wody w danych tygodniach flo, po tym jak napisałeś zauważyłem, że chodzi o do glebowe podanie a nie oprysk :(
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Czekaj jak Ty im swiecisz ? 24/0? .... zbastuj trochę tracisz hajs na prądzie roślina i tak nie przyswaja tych 24h.. daj im 18/6 bądź 20/4... niech mają chwilę odpoczynku. I nie dawaj im tych opryskow wszystko siada ci w topy a później będziesz to jarac.
 
O

onehit

Guest
Niestety box stoi w stajni obok domu, a temperatura po wyłączeniu HPSa drastycznie spada, dlatego wybrałem automaty, aby świecić 24/0.
Po tym grow wjezdzają pełnosezonowe :D
Oprysk robiłem tylko dwa razy - przy ostatnim update i po tym jak Honza polecił mi zrobić oprysk z powodu niedoborów.
 
Ostatnia edycja:

zajac

Active member
Rejestracja
Mar 5, 2019
Postów
27
Buchów
0
Jeśli chodzi o osad w boksie od nawilżacza, to musiałbyś przestać lać kranówkę do niego, a zacząć kupować demineralizowaną/destylowaną, bez pierwiastków samo H2O. Podniesiony Kciuk np. - 0,58zł/litr, zaraz po nią jadę :D A co do plantów to może spróbuj je mocniej podkarmić, bo jak tak dalej będzie, to wszystkie liście odpadną zanim one topki zbudują.

PS

Nie bierz do serca tego co piszę, ja jestem newbie :crazy:
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Tak zerkam, jak podlewasz to staraj się podlewać Tak by z dołu doniczki wyciekło trochę wody. Chyba jest lepiej od góry już lepsze liście są niż te na dole roślin.
 
O

onehit

Guest
Tak zerkam, jak podlewasz to staraj się podlewać Tak by z dołu doniczki wyciekło trochę wody. Chyba jest lepiej od góry już lepsze liście są niż te na dole roślin.

Tak właśnie podlewam, czasami z jednej nie przeleci z dołu, ale chyba to nic nie szkodzi. Każda dostaje po 750ml co 3/4 dni, sprawdzam metodą ważenia donic. Też mi się zdaje ze jest lepiej, przestałem podlewać na przemian woda/nawóz leje teraz tylko nawóz i widać poprawe - roslinki były głodne. Teraz nawet jedna troche rośnie w góre :D
Jeśli chodzi o osad w boksie od nawilżacza, to musiałbyś przestać lać kranówkę do niego, a zacząć kupować demineralizowaną/destylowaną, bez pierwiastków samo H2O. Podniesiony Kciuk np. - 0,58zł/litr, zaraz po nią jadę :D A co do plantów to może spróbuj je mocniej podkarmić, bo jak tak dalej będzie, to wszystkie liście odpadną zanim one topki zbudują.

Wole chyba lać kranówe, niż co chwile kupować destylowaną. Po fazie veg umyłem nawilżacz i wygląda jak nowy.
Zacząłem lać częsciej nawóz i widać poprawe

Dzięki za pomoc chłopaki :D
 

zajac

Active member
Rejestracja
Mar 5, 2019
Postów
27
Buchów
0
Co raz lepiej leci, trzymaj tak dalej. Spoko kraczory będę, pozdro <coolpalacz>
 
O

onehit

Guest
UPDATE z dnia 25.03 --> 60 dzień życia

normal_5_28129.JPG

normal_5_28229.JPG

normal_5_28429.JPG

normal_5_28329.JPG


Rośliny dostają co 3 dni podlanie od Biobizza - pełne dawki a nawet ciut więcej - 750ml na jedną.
Jak narazie odbywa się bez większych problemów.
Pozdro
 
O

onehit

Guest
UPDATE 30.03
Najszybciej wysadzona roślina ma dziś 63 dni.
Podlanie tabelka BioBizz - TryPack / 0,75l per krzak.
Nawozy się kończą i planuje dokupić zestaw od plagronu. Chyba, że polecicie coś innego do 200zł?

normal_X_28229.JPG

normal_X_28129.JPG

normal_X_28329.JPG

normal_X_28429.JPG

 

Majki77

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
22
Buchów
0
Niestety box stoi w stajni obok domu, a temperatura po wyłączeniu HPSa drastycznie spada, dlatego wybrałem automaty, aby świecić 24/0.
Po tym grow wjezdzają pełnosezonowe :D
Oprysk robiłem tylko dwa razy - przy ostatnim update i po tym jak Honza polecił mi zrobić oprysk z powodu niedoborów.

Imo to jest przyczyna problemow, mialem podobna sytuacje, niby wyswietlalo sie 25 stopni a dokola donic bylo pewnie niewiele cieplej niz na dworze, po przeniesieniu wlotu na gore boxa i zastosowaniu mocniejszego mieszania w srodku sytuacja sie poprawila. Nawilzacz dodatkowo obnizal temperature.
 
O

onehit

Guest
Imo to jest przyczyna problemow, mialem podobna sytuacje, niby wyswietlalo sie 25 stopni a dokola donic bylo pewnie niewiele cieplej niz na dworze, po przeniesieniu wlotu na gore boxa i zastosowaniu mocniejszego mieszania w srodku sytuacja sie poprawila. Nawilzacz dodatkowo obnizal temperature.

Mierze temperature w dwóch miejscach na wysokości doniczek (21*C) i na wysokości lampy (~27*C), więc chyba nie jest najgorzej.
Ale tez dobry pomysł, aby zmienić kierunek cyrkulacji powietrza w boxie, aby ciepło z lampy spadało na krzaki i wyciągane było dołem.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół