nasiona marihuany

jaką żarówkę wybrać???

Wyszukiwarka Forumowa:

Trawa palestresy

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
48
Buchów
14
Siemaa. Mam problem bo nie wiem jaką żarówkę dobrać do swojego boxa i ogólnie do roślinki. zaznaczam że chce zrobić to na świetlówce boxa mam małego bo szeroki na jakieś 35 cm wysoki na 70 więc nie wydaje mi się że nie potrzebuje mocnej żarówki ale bardziej chodzi mi o spectrum-jakie wybrać? w okresie wzrostu od sadzonki do okresu vege a potem ewentualnie na jaką zmienić jeśli będę chciał kwiaty? czytałem że niby do vege sprzyja barwa 6500k a do flowe barwa 2700k? ale nie jestem pewny więc chce zasięgnąć waszych porad. Bez głupich komentarzy :D to będzie moja 1wsza uprawa xdd
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Możesz sobie wziąć 3500k na cała uprawę.
Generalnie tak, zimna barwa na weg, ciepła na flo.
Łatwiej będzie Ci wrzucić tam ledy na zwykłym gwincie e27. Lexman 10W np
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Jak na takiego boxa, i pierwszy raz to w zupełności wystarczy Ci jakiś LED, od siebie polecam Żarówka LED A60 E27 13W PHILIPS 1521lumenów 2700k, wrzucisz cztery takie i będzie ok ;)
 

Trawa palestresy

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
48
Buchów
14
a jakiś zamiennik? jestem w UK i na amazonie ani ebayu nie moge nic znaleźć z tego co wyminiłeś. Jeśli nie znajdę żadnego zamiennika mogę najpierw dać żarówkę 6500k? (albo ciut mniej) a potem zmienić na flowe na 2700k??
 

Smoky

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
18
Buchów
0
Ja mam pytanie z innej beczki, ale w związku z żarówkami. Posiadam w.w philips 2700k 13w 1521lm. Ogólnie robią się delikatnie ciepłe od powierzchni świecącej, ale gwint i oprawka startują do takiej temperatury w ciągu 15 minut, że ręki nie przyloze. Boję się, że może pierdyknąć podczas grzania. Niby normalne jest to, że się grzeją, ale czy aż tak szybko gwint powinien dochodzic do takiej temperatury? Do tego podlatuje jakby spalenizną, ale taką jak podczas lutowania. Wszystko na kostkach i w izolacji, połączenie szeregowe.
 
T

talib

Guest
Ja mam pytanie z innej beczki, ale w związku z żarówkami. Posiadam w.w philips 2700k 13w 1521lm. Ogólnie robią się delikatnie ciepłe od powierzchni świecącej, ale gwint i oprawka startują do takiej temperatury w ciągu 15 minut, że ręki nie przyloze. Boję się, że może pierdyknąć podczas grzania. Niby normalne jest to, że się grzeją, ale czy aż tak szybko gwint powinien dochodzic do takiej temperatury? Do tego podlatuje jakby spalenizną, ale taką jak podczas lutowania. Wszystko na kostkach i w izolacji, połączenie szeregowe.

Podłączyłeś je szeregowo??? Błąd... ma być równolegle.
Zmień to jak najszybciej.
 

Smoky

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
18
Buchów
0
Podłączyłeś je szeregowo??? Błąd... ma być równolegle.
Zmień to jak najszybciej.

Dziękuję serdecznie za pomoc. Aktualnie mam połączenie równoległe, nie łapie już takich temperatur, aczkolwiek dalej gwinty są bardzo ciepłe. Szczerze mówiąc, byłem przekonany, że połączenie nie ma wpływu na temperatury, a samo zasilanie; spali się jedna nie świeci żadna i odwrotnie. Cóż, cieszę się że teraz prawdopodobnie będzie lepiej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół