nasiona marihuany

Czy przelałem?

Wyszukiwarka Forumowa:

Brontos

Member
Rejestracja
Lut 28, 2019
Postów
7
Buchów
0
Dzień dobry.
Porwałem się na indoor:
hobebox 1.44
lampa grow MH 400W 20/4 ok 50 cm od szczytów (HPS 600 czeka na zmianę fazy)
odbłysnik jakis wing niby 98% ustawiony na wiosne (wąsko)
doniczki PLANT!T 17l x 5
wypełnione (warstwy od dołu do góry)

2cm keramzyt plagrona (przepłukany, przegotowany i wyprażony)
Biobizz allmix+ ok 10% keramzyt+10% coco
Biobizz lightmix - w centrum doniczki dołek z ok 2l tej ziemi
Greate White granular one - łyżka stołowa lekko wymieszana z glebą
krążek torfowy z kiełkiem
Voodoo Roots dla korzeni
wyciąg 150m3/h 30W 24/24
mieszajacy 16W 24/24
temp 28/21
wilg 80/60

Panienki to RQS 2xGreen Gelato 2xFatBanana 1xHoney
woda z dedykowanego akwarium 50l z roslinami i paroma rybkami pH 6.5-6.8 (co zabiorę to dolewam)

Podlewanie:
1 tydzień co 24h 2x150ml + Voodoo (brak przesiąkania do podstawek)
2 tydzień co 48h 1x400ml + Voodoo (brak przesiąkania do podstawek)

Teraz mają dziołchy 19 dni, a wczoraj jak to zobaczyłem....
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]

To za internet i szukam niedoborów i innych problemów...ale nic mi nie podchodzi!!

A dziś....
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
chyba jednak przelałem, choć gleba jest tylko lekko wilgotna do głębokości palca.

Jeśli się mylę, to proszę o naprowadzenie na poprawną diagnozę.

Pozdrawiam
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Moim zdaniem allmix za mocny dla nich i w piz*e dostały...
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
A moim,że jak widze nasypane zdjęciami jak owsa na polu to aż pomocy sie odechciewa.A w temacie nic poważnego raczej nawet jak w ziemi za dużo nawozów to z czasem korzenie przemielą większośc i tyle.Ph sprawdzaj i voodo lej co 2 podlanie na zmiane z woda.
 

Brontos

Member
Rejestracja
Lut 28, 2019
Postów
7
Buchów
0
Dziękuję za uwagę co do zdjęć, już poprawiam. Czasem poniesie fantazja i rozmach :)

---------- Post Zaktualizowany 04:39 ---------- Data pierwszego postu 04:25 ----------

Co do za bogatej gleby Allmix, miałem nadzieję że mikoryza ogarnie temat...... widać troszke się przeliczyłem, z wiarą w mikoryzowe códów działanie :-(
Po kolejnych dwuch dniach bez podlewania panny wyglądają tak :



Niestety nie mogę/nie potrafię edytować pierwszego posta aby z tymi zdjęciami pożądek zrobić.
Pozdrawiam
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Dziękuję za uwagę co do zdjęć, już poprawiam. Czasem poniesie fantazja i rozmach :)

---------- Post Zaktualizowany 04:39 ---------- Data pierwszego postu 04:25 ----------

Co do za bogatej gleby Allmix, miałem nadzieję że mikoryza ogarnie temat...... widać troszke się przeliczyłem, z wiarą w mikoryzowe códów działanie :-(
Po kolejnych dwuch dniach bez podlewania panny wyglądają tak :



Niestety nie mogę/nie potrafię edytować pierwszego posta aby z tymi zdjęciami pożądek zrobić.
Pozdrawiam

Nadal nie potrafisz dobrze wstawić zdjęcia... :) już ostatnio CI edytowałem posta, ale nie przyklepałem, bo powinieneś sam się nauczyć. Pozwól, że Ci to wyjaśnię tak na chłopski rozum

Kopiujesz nieprawidłowy link, kopiujesz "Forum małe"(*1.), a powinieneś kopiować "Link do foty 500px" (*2.)(bądź "Link do foty 1680px"(*3.). Wystarczy, że napiszesz
i pomiędzy wkleisz link.

Pozwól, że Ci to zademonstruję.

Pierw na sucho.

*1. https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/101090/thumb_IMG-20190303-WA0002.jpg
*2. https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/101090/normal_IMG-20190303-WA0002.jpg
*3. https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/101090/IMG-20190303-WA0002.jpg

Jak widzisz cały myk polega na podmienieniu dopisku "thumb_" na "normal_", bądź całkowitym jego usunięciu.

Teraz w praktyce:


*1.
thumb_IMG-20190303-WA0002.jpg

*2.
normal_IMG-20190303-WA0002.jpg

*3.
IMG-20190303-WA0002.jpg


Dobre, c'nie? :freak:
 

Brontos

Member
Rejestracja
Lut 28, 2019
Postów
7
Buchów
0
IMG-20190313-WA0002.jpg

IMG-20190313-WA0007.jpg


Panowie jak to ratować, wyrwać z tej ziemi i przesadzać do lightmix....

---------- Post Zaktualizowany 12:15 ---------- Data pierwszego postu 11:44 ----------

IMG-20190313-WA0008.jpg


Obraz porażki mej osobistej.... A papryka i pomidor jak w ulu mają '(
 

hamilton

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2019
Postów
106
Buchów
1
Sorry kolego ale ja to na twoim miejscu zaczalbym od nowa, szkoda po prostu czasu. Ciezko bedzie ci wyjsc z obecnego stanu rzeczy. Na nastepny raz startuj sobie np. pierwsze dwa tygodnie w lightmixie np. doniczki 1.5l i podlewaj sama woda (ewentualnie zapodaj w stopniowych dawkach ukorzeniacza). Pozniej przesiadka do allmixa i tez jazda sama woda + ukorzeniacz przez kolejne kilka dni, do tego ciagla obserwacja roslin
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
wygląda jak niedobór potasu, tylko jak to możliwe w takim stadium.
Wykluczam popalenie, bo to wyszłoby w pierwszej kolejności na górnych liściach a tu ewidentnie postępuje od dołu..

W każdym razie zacząłbym od nowa, w ostateczności próbowałbym przesadzić je do nowej ziemi...
 

Brontos

Member
Rejestracja
Lut 28, 2019
Postów
7
Buchów
0
Dziękuję Panowie za przebudzenie, znając mnie to bym sie z nimi pier@#$ił jak matka z łobuzem pewnie jeszcze rok.
Jednak mój afront do usmiercania czegokolwiek, nie pozwolił mi wypier!@#$ć paninek na śmietnik historii, wygrzebałem je delikatnie z doniczek..... i rozpacz. Do żadnej nie zaszepiła sie mikoryza, po prawie miesiącu pod MH 400W, korzenie wyglądały tak:
IMG_20190314_020701.jpg

IMG_20190314_020714.jpg

IMG_20190314_041016.jpg


Z niedowierzaniem przejżałem doniczki....i ni kuta nawet pół korzonka nie ***ałem :)


Z dwóch roslin z krązka torfowego udało się wyrwać jednemu marnemu korzonkowi, zaś zame krązki okazały się oplecione kewlarem, tak że wydobycie z nich rośliny to było wyzwanie. Tak wiem, stawiam odważna hipotezę, jak na "growera", z doświadczeniem usprawiedliwiającym spierolenie nalewania wody do konewki. Krążki nie przepuściły korzeni do doniczki.... to i chu*nia rosła naj na 10cm3.

Ale skoro panienki, mimo że garbate, parchate, zezowate i pokrzywdzone bardzo przez los, ciągle walczą o życie, to umożliwiłem im wzięcie udziału w experymencie :) Będe je w DWC przy życiu utrzymywał, jako znak dobrej woli dostały po kropelce Voodoo Juice. Woda bez zadnych nawozów, pH 6.0 z akwarium. EC 0,78. No i po węzyku z powietrzem dla każdej.

Fat Bananna RQS....
IMG_20190315_003407.jpg

IMG_20190315_003301.jpg

IMG_20190315_045148.jpg

IMG_20190315_045314.jpg

IMG_20190315_045208.jpg

IMG_20190315_045352.jpg


Green Gelato RQS
IMG_20190315_045440.jpg

IMG_20190315_045451.jpg

IMG_20190315_045459.jpg

GG do innej ziemi:
IMG_20190315_045533.jpg

IMG_20190315_045511.jpg


Światło na 250W, powietrze na 2.5W. I zbieranie sił, na kolejne panienki.

Dziękuję za pomoc w decyzji.
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
2cm keramzyt plagrona (przepłukany, przegotowany i wyprażony)
Biobizz allmix+ ok 10% keramzyt+10% coco
Biobizz lightmix - w centrum doniczki dołek z ok 2l tej ziemi
Greate White granular one - łyżka stołowa lekko wymieszana z glebą
krążek torfowy z kiełkiem
Voodoo Roots dla korzeni
Dla mnie to wygląda na zbyt niskie Ph PODŁOŻA, przez co nie pobierają nawozów.
Mieszanka jw. mogła pozmieniać właściwości?
Widać na zdjęciach braki -azot,magnez,potas.
Jeśli masz czym to zbadaj Ph
 

Brontos

Member
Rejestracja
Lut 28, 2019
Postów
7
Buchów
0
Jednym z pierwszych poszukiwań przyczyny była weryfikacja pH gleby, wody, jak i przesączu.Oraz EC. Posiadam
IMG_20190118_133856.jpg

a także chemiczne testy pH, które nawet bardziej sobie cenie.
IMG_20190126_195501.jpg
.

Woda pochodzi z akwarium z rybami w którym wbrew naturze utrzymuje ok 6.2-6.7 pH, Bupiki ciagle żyją.
Pomiary medium wszelakiego niewykroczyło poza 6.6 pH. Zarówno w czasie rutynowej kontroli, jak podczas poszukiwania pożaru w burdelu. Od pierwszego liścia do przy***ania całej uprawie minęły jakieś dwa dni. Poza mikoryzą, która nie zaszepiła się do żadnej rośliny, Voodoo Juica, i odrobiny humusu co tydzień żadnych dodatków.

Teraz się zastanawiam co zrobić z 80 l ligtmixa i allmixa, którego nawet nie skosztowały panienki. Troszke obawiam się kolejnych nasion upie****enia :-(
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
To już znasz przyczynę ! Karma dla rybek jak widać to za silny nawóz dla konopi !
 

Brontos

Member
Rejestracja
Lut 28, 2019
Postów
7
Buchów
0
Dokładnie. Zbiornik 45l, który przewidziałem na rezerwę a zarazem bufor pH, nie lubię trzy razy dziennie zgadywać jakie cyferki wprawią mnie w osłupienie, przy okazji upokarzając resztki wiedzy po chemii i SGGW, jakie staram się pielęgnować w moim istnieniu, serwowane przez 5 czy 10 litrowe naczynia. Tak więc estetyka tego akwenu, wyniesionego poza namiot dla utrzymania temperatury cieczy, nizszej niż namiotowe 28C, wkoorwiała mnie przy każdym spojrzeniu. No i wysunąłem sobie wprowadzenie elementów aquaponiki , do tak mozolnie budowanego eksterminatora wszelakich form życia. 10 gupików - 40 pln, 10 neonkow- 35 PLN., Które żrą, NPK srają i jeszcze CO2 w wodzie rozpuszczają. Parę krewetek - 36 PLN. Zapewnia niemalże wszystko co potrzeba. Jak się okazało pH zbijane kwasem fosforowym do ok. 6.2, nie zabiło niczego. I jest stabilne przez ok 5 dni, później wolno rośnie. Woda odstana przynajmniej 3 dni. I jak wszyscy padną, to jest do kogo kielon podnosić :) EC utrzymuje się na poziomie 0.7 do 0.85.

---------- Post Zaktualizowany 12:30 ---------- Data pierwszego postu 11:23 ----------

IMG_20190315_112952.jpg

IMG_20190315_113800.jpg


Panowie, bardzo szanuje i doceniam, wszelką chęć pomocy i sugestie gdzie się ***łem lub mogłem ***nąć, w tak rażący i morderczy dla panienek sposób, że cięzko mi, przed samym sobą, a co dopiero przed innymi, bronić mojej wizji świata. Niestety leżąca w mej naturze, bezwarunkowa potrzeba, zrozumienia zasad, następnie uznania rgumentów za słuszne i uzasadnione, pewnie zrazi kolejne rzyczliwe osoby.

Proszę założyć, iż jestem osobowościa skrupulatną, a moje dziłania zawsze opieram na dostępnej, a co ważniejsze, udostępnionej przez innego człowieka wiedzy, spostrzeżeń, wypracowanych teorii.Zawsze staram się zweryfikować, ( nie negować, nie branć na wiare, tylko uznać autorytet poparty wynikami\osiągnięciami ).

Dlatego też nie neguję rybek jako winnych, z***ania tak obiecującego projektu ( nawet pasuje mi takie zdjęcie ze mnie ciężaru porażki), tylko proszę o wskazanie palcem, ponieważ nie widzę wartości krytycznych, nie znajduje czynnika x, wykluczającego to żródło, w podlewaniu krzaków.

Słowotok ten, z minimalną ilością treści, stara się usprawiedliwić moje moralne rozterki, co do losu rybek, jaki spotka je, gdy potwierdzi się ich wina ;-)

Pozdrawiam.

---------- Post Zaktualizowany 12:48 ---------- Data pierwszego postu 12:30 ----------

no i jestem w czarnej dupie procesu decyzyjnego. Cięzko Was posądzić o wróżenie z fusów jako głowne żrodlo wiedzy, obrona aquaponiki, złośliwie odrzuca fusy i teorię płaskiej ziemi.

Jedynie, świadomość mych skłonności do udziwnania "oczywistości", i dryfowania w stronę "budowania urządzenia do wsiadania na rower", racjonalizuje pozbycie się rybek z układu. Ale kłóci się z potrzebą posiądnięcia wiedzy. DLACZEGO!!!

Bez pół litra nierozkminisz ;-)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół