nasiona marihuany

Prośba o pomoc w dobraniu wentylatora

Wyszukiwarka Forumowa:

Forek

New member
Rejestracja
Lut 2, 2019
Postów
4
Buchów
0
BOX 40x60x116 cm CFL 200W wlot pasywny, Filtr węglowy DIY.
Wentylator wyciągający fi 100 100 m3/h zwykły noname. Po zamontowaniu filtra pojawiły się problemy z temperaturą. Z uwagi na mało miejsca w boxie wolałbym pozostać przy wentylatorze mieszczącym się w otworze.
I teraz pytanie czym sugerować się przy zakupie nowego. Ceny różne przy tych samych parametrach - 100m3/h:salut:
Może macie jakiś sprawdzony model który miałby większą moc wyciągającą a miałby małe rozmiary tzn mieścił się w otworze fi 100. Czy takie gdzie jest napisane 135 m3/h faktycznie mają większą moc?
 

deska

Well-known member
Rejestracja
Gru 19, 2013
Postów
60
Buchów
4
ja w boxach stosowałem wentylatory wyciągające takiej konstrukcji i było całkiem ok
http://www.r24fans.pl/wentylatory-kanalowe/58-wentylator-kanalowy-100mm-tb100s.html

z 2 biegami ale nie pamiętam chyba max 160m3.

zastanów się czy filtr nie robi zbyt dużych oporów powietrza (im większa powierzchnia filtracji tym mniejszy opór).
Sprawdzając parametry dobrze byłoby patrzeć oprócz na ilość m3 też na ciśnienie jakie może wytworzyć wentylator
 

Forek

New member
Rejestracja
Lut 2, 2019
Postów
4
Buchów
0
Bardzo chciałbym taki ale obawiam się, że się nie zmieści, on ma średnice 18 cm a chciałem umieścić go w otworze fi 100. Filtr ma 30 cm długości 15 średnicy i ok 1kg węgla aktywnego i zajmuje już dużo miejsca. Upychając ten wentylator musiałbym robić kolanka i obawiam się, że to znacznie osłabi moc ale może się mylę ??
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół