nasiona marihuany

Fioletowe łodygi

Wyszukiwarka Forumowa:

Janusz_biznesu

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2018
Postów
77
Buchów
0
Jak w temacie i na zdjęciu wyczytałem na Wiki, że jest to niedobór NPK leje w stężeniu jak zaleca producent zawartość 1.7-1.8-3.6 co drugie podlanie. Czy lać tym za każdym razem skoro wyskakują niedobory czy zwiększyć dawkę i lać co drugie podlanie ?
 

OFFwhite

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2016
Postów
136
Buchów
1
bardziej chyba chodzi o p i k nie ma tragedii u ciebie na wyższych pietrach już nie widzę fioletu i to jeszcze kwestia czy to fiolet czy czerwony?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Czerwone czy fioletowe lodygi/liscie to nie zawsze niedobory, jezeli nic innego sie nie dzieje to olej ten problem... a najlepiej wrzuc wiecej zdjec z widocznym "problemem", bo na zalaczonym foto nie widac nic.
 

deska

Well-known member
Rejestracja
Gru 19, 2013
Postów
60
Buchów
4
fioletowe łodygi to klasyczny przykład niedoboru fosforu, jednak nie znaczy to zawsze, że nie ma fosforu w podłożu.
np. fosfor chyba poniżej 15 albo 12 C nie jest pobierany i transportowany w roślinie,
dość łatwo fosfor staje się niedostępny poprzez wytrącanie się nierozpuszczanych soli

jednak tutaj masz fioletowe ogonki liściowe - nie przechodzi to na łodygę (może to delikatny deficyt P albo po prostu kwestia genetyki ?)
Roślina jest w fazie kwitnienia, więc czy tak czy tak przydałby się jej dodatek samego PK.
 

Janusz_biznesu

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2018
Postów
77
Buchów
0
Ale czy to nie za wcześnie żeby lać PK ? Jestem zaopatrzony w PK od vitalink ale myślałem że to za wcześnie na użycie .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół