nasiona marihuany

Nawozy Hesi od kiełka?

Wyszukiwarka Forumowa:

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Siema koledzy growerzy ;)

Wykiełkowałem trochę pestek i jako że siewki lubią jałowe medium,
stwierdziłem, że wysieje je w włóknie kokosowym, a następnie zdecyduje czy docelowo będę leciał z coco czy tak jak do tej pory - organicznie w ziemi.

I tu nasuwa się moje pytanie do osób, które mają doświadczenie w uprawie w coco i używały kiedyś nawozów od Hesi - czy od pierwszych dni życia podawać nawozy według tabeli? :sunny:

Producent zaleca używanie Root Complex, Power Zyme oraz Super Vit już od "klona", także zastanawiam się czy lać je od kiedy kiełki wyjdą z ziemii?

Prosiłbym o rzeczowe odpowiedzi, a nie domysły teoretyków :)

Z góry buchem dziękuję!
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
W pierwszych dniach życia roślina jest na tyle wrażliwa, że raczej nie powinno się lać żadnych nawozów, wszystko czego potrzebuje ma w mieszance gleby, możesz mikoryzą podsypać i ewentualnie jakąś dziesiętną dawkę tego czegoś na korzenie.

Klon to roślina, jakby nie patrzeć, z jakimś tam już wiekiem, masą i zdolnością do buforowania za dużych stężeń soli mineralnych.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja czesto kielkuje w kokosie i niczym nie karmie, bo jest to zbedne. Po ~10 dniach przesadzam do lightmixa (z coco) i wszystko jest git. Tak jak pisal zul: mozna podsypac mikoryza, ale ze wszystkimi plynami wstrzymalbym sie do tego 10 dnia, chociaz z preparatami na korzenie nie mam doswiadczenia - zawsze wydawaly mi sie zbedne.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
No panowie - na takie odpowiedzi czekałem :)
Dzięki wielkie. Nie leje w takim razie nic jeśli chodzi o nawozy.
Mam trochę Bactrexa od BioTabs'a i mikoryzę od GroTek'a, więc podleję wodą z Bactrexem i podsypię mikoryzką :p
 

jabadabadu

Member
Rejestracja
Mar 27, 2017
Postów
14
Buchów
0
Na twoim miejscu poszukalbym jednak jeszcze troche. Nie karmione maluchy w coco straaaaaaaaaasznie wolno rosna.

Zulisco - pisze o "mieszankach gleby" nie o kokosie, a hoznza o tym nie nie leje nawozow do kokosa jak klonuje.

Z tego co rozumiem do klonowania uzywa sie slabego swiatla rowniez po to zeby roslina nie przeprowadzala fotosyntezy. ograniczala ja do minimum. Powinna sie "skupic" na tworzeniu korzeni. Zreszta jak mialaby je pobrac jak nie ma korzenii.


Traktowalbym to jako "delikatna" wskazowke/element wyjscia do poszukiwan, ale w coco rosliny powinny dostawac papu od pierwszego dnia. Mysle ze opcja 0.4-0.6EC od mementu pokazania sie lisci wlasciwych bedzie bezpieczna. <--------- takie moje przemyslenia i to co zlepilem sobie w glowie po przerzuceniu xx/xxx tematow o coco i maluchach. WYDAJE mi sie ze w DWC(?) nierzadko jada od poczatku z 1EC (tutaj moge byc w glebokim bledzie)

ALE DLA BEZPIECZENSTWA POSZUKAJ DALEJ W NECIE, BO SZCZERZE MOWIAC TO JEDNAK TEGO NIE OGARNIAM ;)


I jak cos sie wywiesz (czy wyczytasz czy eksperymentalnie) daj znac, moze i inni, w tym ja, szkorzystamy.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
[MENTION=84404]jabadabadu[/MENTION] chodzilo mi o kielkowanie, nie klonowanie.
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
Ja po tygodniu leje na korzenie , witaminy/hormony.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Dzięki [MENTION=85529]Honza[/MENTION] , dzięki [MENTION=90588]Deus"[/MENTION]

Panienki dostały roztwór Bactrexa według zaleceń producenta i do końca pierwszego tygodnia leci sama woda o odpowiednim pH :) Planuje dłuższego wega w celu pobrania klonów i wyboru najlepszych pheno, jako że wszystkie panny to moje crossy. Już niedługo fotorelka także stay tuned :p
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
W pierwszych dniach życia roślina jest na tyle wrażliwa, że raczej nie powinno się lać żadnych nawozów, wszystko czego potrzebuje ma w mieszance gleby, możesz mikoryzą podsypać i ewentualnie jakąś dziesiętną dawkę tego czegoś na korzenie.

Klon to roślina, jakby nie patrzeć, z jakimś tam już wiekiem, masą i zdolnością do buforowania za dużych stężeń soli mineralnych.

Te nawozy na korzenie od 1 dnia mozna ładowac bez cisnien. I nic sie nie popie****i nawet ten wasz bufor :D
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Dzięki [MENTION=85529]Honza[/MENTION] , dzięki [MENTION=90588]Deus"[/MENTION]

Panienki dostały roztwór Bactrexa według zaleceń producenta i do końca pierwszego tygodnia leci sama woda o odpowiednim pH :) Planuje dłuższego wega w celu pobrania klonów i wyboru najlepszych pheno, jako że wszystkie panny to moje crossy. Już niedługo fotorelka także stay tuned :p

Nie lepiej zrewegowac najciekawsze po zbiorach i jak odbijecto naciac klonow?
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Te nawozy na korzenie od 1 dnia mozna ładowac bez cisnien. I nic sie nie popie****i nawet ten wasz bufor :D

Lubisz koksować maleństwa Gumball? ;p
Zwyrolu xd

[MENTION=85529]Honza[/MENTION]
Nigdy jeszcze nic nie rewegowałem :) Myślę żeby przetrzymać dziewczyny na wegu i potrenować, a wszystkie dolne odrosty + te z toppingu spróbować ukorzenić i włożyć na powolutkiego wega przy chińskim ledzie :p
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Nie że lubie, napisałem ze mozna a to róznica
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
Reweg długi proces jak jakieś zwyklaki to gra nie warta świeczki chyba ze masz pechy których już się nie dostanie to wtedy się opłaca porobić trochę swoich potem porobić selekcje itd.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół