nasiona marihuany

Mini indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

Smoky

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
18
Buchów
0
Dzień dobry.
Jak wiemy, niektórzy lubią uraczyć się chwilą relaksu po ciężkim dniu, czy ze względu na ładną pogodę, inni używają konopii jako leku, wszem i wobec, jest wiele różnych zastosowań tej rośliny.
Wiele osób jeździ, chodzi czy lata do swoich znajomych po małą ilość suszu, inni zaś postanowili wyhodować własne kwiatki, dla potrzeb komercyjnych, lub własnych; zresztą, nieważne, przejdźmy do rzeczy.
Mianowicie, należę do osób z grupy pierwszej, ale ostatnio natknąłem się na nieprzyjemną sytuację, gdzie zostałem uraczony "za***istym paleniem", które wyglądało tragicznie, bałem się je wziąć, nie wiedząc co to może być (to już nie pierwszy raz gdy prawie zaopatrzylem się w dopy). Po przemyśleniach, godzinach zdobywania wiedzy, nadszedł czas na decyzję; TAK, to jest ta noc, która pozwoli mi zacząć własną uprawę storczyków, oczywiście, jeżeli zdecydujecie się udzielić mi pomocy.

Posiadam komodę, która mierzy 70x40x80 cm. Chciałbym umieścić w niej 3 rośliny (nie za dużo?) auto, które z opisu nie rosną wyższe niż 80cm. Całość wnętrza boxa będzie pomalowana białą farbą mat, dzięki czemu zaoszczedzę troszkę grosza, oraz efekt będzie raczej zadowalający. Oświetlenie, jakie planuje założyć, to 6x LED Philips Warm White, 13W=100W, 1521 lumenów (zdjęcie poglądowe opakowania niżej). Rezygnuję z HPS, ze względu na wysokość, szkoda robić piekarnik, oraz koszta związane z lepszym oświetleniem, które niekoniecznie będzie bardziej wydajne. W pudełku zostaną zamontowane dwa wentylatory, jeden wtłaczający powietrze, znajdzie się gdzieś na środku bocznej ściany, drugi wylotowy z podstawowym filtrem węglowym własnej roboty, który będzie miał miejsce u góry komody. Uszczelki zostaną zamontowane przy wszystkich elementach otwieranych, sylikon wejdzie w szczeliny i wszystkie inne niedoskonałości między deskami. Przy pomocy kalkulatora, obliczylem, że na powierzchni około 0.28m², powinienem ułożyć oświetlenie o wartości +/-10000 LM. Roślina będzie oczywiście trenowana, że względu na rozmiar mojego pudełeczka do uprawy. Poniżej przedstawię również amatorski projekt rysunkowy, który pokaże jak mniej więcej będzie wyglądać wnętrze.

Teraz może kilka pytań:
1. Czy 3 kwiatki, na takiej powierzchni sobie poradzą?
2. Czy żarówki z biedronki, w ilości 6 będą w stanie doświetlić mój ogród odpowiednio?
3. Czy brak wentylatora mieszającego, który został zamieniony na wtłaczający zrobi różnice podczas rozwoju?
4. Jak wygląda zużycie prądu podczas hodowli? Chodzi głównie o narażenie się nieodpowiednim służbom.
5. Czy kot nie zacznie swirowac przy boxie? Podobno uwielbiają zapach, a węch mają raczej lepszy od ludzkiego

---------- Post Zaktualizowany 04:43 ---------- Data pierwszego postu 04:41 ----------

clear.gif


clear.gif


---------- Post Zaktualizowany 04:44 ---------- Data pierwszego postu 04:43 ----------

clear.gif
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
1. Dadza rade 3
2. Jak zgadzaja sie lumeny to powinno byc ok
3. Wtlaczajacy najczesciej jest zbedny, moze przeloz ten wlotowy na mieszajacy?
4. Przy takim boxie zuzycie jest zadne i nikt sie nie zainteresuje
5. Kota spisalbym na straty i zlozyl w ofierze w pierwszych dwoch tygodniach uprawy
 

Smoky

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
18
Buchów
0
Dziękuję, wyjaśnione. Temat do zamknięcia lub dyskusji. Pozdrawiam!
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
5. Kota spisalbym na straty i zlozyl w ofierze w pierwszych dwoch tygodniach uprawy

Mam dwa koty i raczej nie ma potrzeby ich linczować z ich strony wobec moich roślin nie widać zbytniego zainteresowania.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
A z kolei mój "futrzasty świniak" zwany powszechnie kotem, jak tylko dorwie się do listków, to obgryza je jak poyebany.
Zapewne dlatego że jest kotem niewychodzącym i brakuje mu zieleniny w diecie :p
 

chuky

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2019
Postów
99
Buchów
0
uwazaj na kota mój juz zjadł 2 sadzonki i teraz sie lepiej zaopatrzyłem i nie zje :vv
 

yyzielonyy

Well-known member
Rejestracja
Lut 20, 2019
Postów
119
Buchów
0
uwazaj na kota mój juz zjadł 2 sadzonki i teraz sie lepiej zaopatrzyłem i nie zje :vv

Za pierwszym razem przeczytalem „Teraz sie lepiej zaopatrzylem i nie zyje „
A co do kotow to moj rowniez brak zainteresowania
 

Smoky

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
18
Buchów
0
Ogólnie, mój pchlarz nie przepada za zieleniną, ostatnio niesamowicie skupił się na drzewku bonsai, zjadł w 3 dni całe, wraz z patykami. Liczę, że do tego nie będzie zaglądał.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół