nasiona marihuany

Pierwszy ogród. Box 100x100x200. Proszę o rady w wyborze elementów zestawu.

Wyszukiwarka Forumowa:

AntekZiarenko

New member
Rejestracja
Lut 24, 2019
Postów
3
Buchów
0
Witam,
Zaczynam swoją przygodę z ogrodnictwem i planuję zakup pierwszego zestawu. Poniżej wrzucę listę elementów, którą sam dobrałem. Proszę o rady dotyczące zamiany wybranych przeze mnie elementów na inne. Chciałbym też zapytać o odmianę łatwą i dającą dobry plon na początek. Myślałem o Critical+ 2.0. Rośliny chcę na fotoperiod, nie automaty. Czy jako początkujący na pierwszy grow porywać się od razu na SCRoG czy puścić je swobodnie ? Jakie proponujecie zakupić na pierwszy raz podłoże i zestaw środków i nawozów ?


  • [h=1]HOMEBOX WHITE AMBIENT Q100 PAR+ 100x100xH200CM
    [/h]
  • [h=1]NAWILŻACZ POWIETRZA 5 L Z HIGROSTATEM I JONIZATOREM
    [/h]
  • [h=1]AUTOMATYCZNA GAŚNICA PROSZKOWA SUG Z MANOMETREM, 1KG, TEMP. 68c
    [/h]
  • [h=1]ZASILACZ GIB NXE 400W SUPER LUMEN
    [/h]
  • [h=1]ODBŁYŚNIK ADJUST-A-WINGS AVENGER MEDIUM
    [/h]
  • [h=1]ZAWIESZKI EASY ROLLS 2.0
    [/h]
  • [h=1]
    [/h]
  • [h=1]GIB MH ADVANCED 400W
    [/h]
  • GIB HPS 400W PURE BLOOM SPECTRUM XTREME
  • WENTYLATOR VENTILUTION Z REGULACJĄ TEMP. I OBROTÓW 467/552 m3/h
  • FILTR WĘGLOWY PRIMA KLIMA INDUSTRY
  • 2xTŁUMIK AKUSTYCZNY SZTYWNY GROW AIR 460-680 m3/h
[h=1][/h]







 
Rejestracja
Lip 29, 2018
Postów
8
Buchów
0
Zestaw spoko tylko 400 w na metr to mało a jakie medium użyć planujesz ? I jaki system nawadniania chcesz użyć . I jaka dysponujesz gotówka aby zrobić boxa
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Zestaw calkiem spoko, szczegolnie gasnica ;)
Dorzuc do tego jakis mieszak albo dwa.
Co do odmiany to wrzuc criticala, sprawdzony na forum i czesto wybierany w komercyjnych uprawach. 9 szt i 3-4 tygodnie wega, w 11/15l
Nie baw sie na poczatek w scrog, pusc je wolno albo zrob topping i/lub lst.
Co do podloza - zacznij moze w ziemi. Do kielkowania lightmix, pozniej mozesz wrzucic w allmix. Nawozy? Ja bym sprobowal organicznie, ludzie chwala zestaw biotabs i moze od tego zaczac? Moze biobizz plus mikoryza? A moze guanokalong z mikoryza (kupa nietoperza i proch palm na flo, na weg raczej nic nie potrzebujesz, jak posadzisz w allmix).
 

AntekZiarenko

New member
Rejestracja
Lut 24, 2019
Postów
3
Buchów
0
Zestaw calkiem spoko, szczegolnie gasnica ;)
Dorzuc do tego jakis mieszak albo dwa.
Co do odmiany to wrzuc criticala, sprawdzony na forum i czesto wybierany w komercyjnych uprawach. 9 szt i 3-4 tygodnie wega, w 11/15l
Nie baw sie na poczatek w scrog, pusc je wolno albo zrob topping i/lub lst.
Co do podloza - zacznij moze w ziemi. Do kielkowania lightmix, pozniej mozesz wrzucic w allmix. Nawozy? Ja bym sprobowal organicznie, ludzie chwala zestaw biotabs i moze od tego zaczac? Moze biobizz plus mikoryza? A moze guanokalong z mikoryza (kupa nietoperza i proch palm na flo, na weg raczej nic nie potrzebujesz, jak posadzisz w allmix).

Co do mieszających to mam zamiar wrzucić tam 2szt. MonkeyFana 20W z oscylacją od SecretJardin. Co do mocy wentylatora wyciągającego to nie jest za dużo ? (zależy mi na jak najskuteczniejszym niwelowaniu zapachu).
Czy dołożyć jakiś wtłaczający żeby nie zassało namiotu do środka ? Co do ilości roślin - myślałem o 4 szt. w większych donicach i dłuższy weg, zły pomysł ? Trafiłem jeszcze na odmianę Cotton Candy. Z tego co czytam to łatwa i przyjemna jest. Co sądzisz ?

---------- Post Zaktualizowany 13:48 ---------- Data pierwszego postu 13:44 ----------

Gotówka ~5k ze wszystkimi pierdołami do uprawy. Zastanawiałem się jeszcze, żeby zamiast tego HPSa wstawić lampę na COB Citizen 350 W od LEDFarm albo Spectrolight. Tylko słyszałem, że przy ledzie są problemy z nadmiarem wilgoci... No i dodatkowo nie wiem czy faktycznie z LEDa wyciągnę tyle zo z HPSa, choć te COBy wyglądają obiecująco.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Te wentylatory na klips sa slabe, tzn ciezko je ustawic i sa dosc glosne. Rozwaz tower fan - mozesz postawic w rogu i nie zajmie.duzo miejsca.
Wyciagajacy za mocny, ale z regulacja, czyli powinien zdac egzamin. Do 400w hps na jednym metrze te 300m3 sie sprawdzi.
Wtlaczajacy olej, nie jest potrzebny.
Mozesz wrzucic 4 rosliny, ale lepiej i latwiej zrobic wincyj. Cotton Candy nie mialem to sie nie wypowiem.
... a led vs hps to ciezki wybor, tzn ilu growerow tyle zdan. Ja tam lubie hpsa i na nim uprawiam, ale.jak sie zdecydujesz na led to dobre panele wybrales ;)
 

AntekZiarenko

New member
Rejestracja
Lut 24, 2019
Postów
3
Buchów
0
Hmm. Skłaniałbym się ku HPS jednak. Tylko obawiam się czy 400W wystarczy, nie chcę podpinać nic mocniejszego.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Wystarczy 400w
 
Rejestracja
Lip 29, 2018
Postów
8
Buchów
0
A co do ledow to jakoś nie spotkałem się z nadmierną wilgocią , raczej muszę podnosić wilgotność . Mimo że mam aero stół i wilgotno powinno być opór ,ale nie jest . A jak masz hajs to inwestycja tylko LED i nie pie**ol się z ziemia i kokosami to są mimo wszystko metody dla zaawansowanych growerow . Bo ja jak widzę że coś jest nie tak wypompowywanie wody i wpompowanie nowej zajmuje mi 30 min i jak ustawie ec i pH to będzie dobrze a nie zrywam włosów z głowy co im ku**a jest .... Zrobisz raz aero nigdy nie wrócisz do grzebania w ziemi parurami :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół