nasiona marihuany

3 x Critical 2.0 Feminizowane

Wyszukiwarka Forumowa:

Gabrys204

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2014
Postów
46
Buchów
0
Witam Posiadam 3 Panie jak w Tytule i moje pytanie odnośnie ich oświetlania :) odkąd wyszły z Ziemi naświetlam je
18/6 rośliny wyszły z Ziemi 23 dni temu przez jaki czas mam jeszcze je naświetlać takim światłem ?? przed przełączeniem na kwitnienie 12/12 i czy dobrze by było zastosować naświetlanie po przełączeniu z 18/6 włączyć na 12\1 i później 12\12 ?? czy od razu z 18\6 na 12\12 ?? z góry dziękuje za odpowiedz sorki jak ktoś tego nie zrozumie bo mogłem coś namieszać :D może ktoś mnie zrozumie i udzieli konkretnej wypowiedzi Pozdrawiam :)

BOX 60x60x120
lampa Led HydroMars 250W
donice 3x 9L
Pestki Critical + 2.0
Wilgotność 60
Temperatura 26-27 st.
 
U

Usunięty 74888

Guest
Zalezy jak wygladaja �� Srednio gdzies po 30 dniach sie przełącza od razu na 12/12 bynajmniej ja tak robie i jest git . Jak roslinka ciagle rosnie przez 30 dni to po 30 dniach spokojnie mozesz przelaczyc. Zalezy czy ja stresowales i stanela na jakis czas czy nie . Jak nie to po 30 dniach przelaczaj. Niskiego masz boxa wiec jak za dlugo przytrzymasz to mozesz miec problem z roslinkami bo moze sie skonczyc miejsce. Ja mam obecnie taki sam tylko 140cm wysokosci i tez mam criticale tylko od rqs 73 dzien przelaczylem na flo dopiero po 45 dniach bo je zestresowalem i mam maly problem bo juz nie mam jak wyzej ustawic lampy ? pzdr
 
O

onehit

Guest
Rośliny pełnosezonowe w boxie mają to do siebie, że to ty ustalasz ile dni mają mieć VEG.
Na dworzu dzień staje sie krótszy i zaczynają sie stresować i kwitną, w boxie ty przełączasz swiatło na 12/12 i analogicznie dzieje się to samo. Jeśli uważasz, że rosliny są już odpowiedniej wielkości możesz smiało przełączać.
Należy jednak pamiętać, że rosliny po przełączeniu także urosną i może sie zdarzyć, że całkiem sporo.
Nie zdziw sie, gdy po przełączeniu roślina stanie na kilka dni, jest to normalne. Ten okres rośliny nazywany jest indukcją.

EDIT:
Stwierdzenie kolorem czerwonym jest błędne, inny uzytkownik forum mnie poprawił.

Za kwitnienie u konopi odpowiedzialny jest fotoperiodyzm, a nie stres.
Możesz podać źródło z którego czerpiesz te informacje?
 
Ostatnia edycja:
T

talib

Guest
Za kwitnienie u konopi odpowiedzialny jest fotoperiodyzm, a nie stres.
Możesz podać źródło z którego czerpiesz te informacje?
 
O

onehit

Guest
Za kwitnienie u konopi odpowiedzialny jest fotoperiodyzm, a nie stres.
Możesz podać źródło z którego czerpiesz te informacje?

A czy przy zmianie fotoperiodu nie występuje stres u rośliny?
Przy automatach wystarczy wywołać lekki stres, co spowoduje start kwitnienie, dlatego nie jest ona polecana dla początkujących bo łatwo o błedy które spowodują kwitnienie w nieodpowiednim momencie.

Wiedzę czerpie z obserwacji i logicznego myslenia, niemniej jednak moge się mylić.
Mógłbyś sam podesłać mi jakies materiał abym mógł się doedukować w tym kierunku.
Pozdrawiam
 
O

onehit

Guest
Za kwitnienie u konopi odpowiedzialny jest fotoperiodyzm, a nie stres.

Wracając do tematu wątku:

Rośliny pełnosezonowe w boxie mają to do siebie, że to ty ustalasz ile dni mają mieć VEG.
Na dworzu dzień staje sie krótszy i zaczynają kwitnąć, w boxie ty przełączasz swiatło na 12/12 i analogicznie dzieje się to samo. Jeśli uważasz, że rosliny są już odpowiedniej wielkości możesz smiało przełączać.
Należy jednak pamiętać, że rosliny po przełączeniu także urosną i może sie zdarzyć, że całkiem sporo.
Nie zdziw sie, gdy po przełączeniu roślina stanie na kilka dni, jest to normalne. Ten okres rośliny nazywany jest indukcją.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
onehit to jakiś kretyn, nie czytajcie w ogole jego postów bo można raka dostać
 
O

onehit

Guest
i wszystko jasne

Oj, sie przypie****acie. Jedna osoba mi wytłumaczyła i wystarczy, a twój post niczego nie wnosi do wątku.

---------- Post Zaktualizowany 14:13 ---------- Data pierwszego postu 14:11 ----------

onehit to jakiś kretyn, nie czytajcie w ogole jego postów bo można raka dostać

Na jaki temat źle sie wypowiedziałem? Już w tym wątku wszystko wyjaśnione chyba?
 

Gabrys204

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2014
Postów
46
Buchów
0
Witam Panie na dzień dzisiejszy maja 24 dni jedna z nich ma 20 cm a dwie kolejne po 13 cm tak więc zaczekam jeszcze z 10 dni zanim zmienię oświetlenie światła 12\12 :) czy to doby Pomysł bo wydają mi się ze są jeszcze za małe na zmianę światła ??
jakiej mniej więcej wysokości mają mieć panie by zmienić im światło ???

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/81000/P1020137.JPG

---------- Post Zaktualizowany 19:01 ---------- Data pierwszego postu 18:59 ----------

Witam Panie na dzień dzisiejszy maja 24 dni jedna z nich ma 20 cm a dwie kolejne po 13 cm tak więc zaczekam jeszcze z 10 dni zanim zmienię oświetlenie światła 12\12 czy to doby Pomysł bo wydają mi się ze są jeszcze za małe na zmianę światła ??
jakiej mniej więcej wysokości mają mieć panie by zmienić im światło ???

https://www.forum.haszysz.com/solarr...0/P1020137.JPG

---------- Post Zaktualizowany 23:41 ---------- Data pierwszego postu 19:01 ----------

Mógłbyś to rozwinąć?

Tak wyglądają jedna ma 20cm wysokości a dwie kolejne po 13cm maja 24dni czy już przełączyć na flo czy potrzymać je jeszcze jak osiągną co najmniej po 40 cm i w tedy przełączyc na FLo i grzac je 12/12

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/81000/P1020137.JPG
 
T

talib

Guest
Nie no zaczekaj jeszcze. Załóż, że po przełączeniu urosną Ci jeszcze 3-krotnie i na tej podstawie oszacuj siebie w jakim stadium rozwoju je przełączyć.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół