nasiona marihuany

Wentylacja/komin w bloku

Wyszukiwarka Forumowa:

aniaaniaania

Member
Rejestracja
Sty 12, 2019
Postów
14
Buchów
0
Witam, mam boxa 50x50x50 więc coś jak dwa pc boxy, zakupiłem do niego wentylator wyciągający 75 m3/h oraz Filtr CAN LITE Węglowy Plastikowy 150-165M3/H. I teraz mam takie pytanie czy warto to podpiąć pod komin wentylacjny w bloku?. Zastanawiam się na ile taki filtr jest skuteczny, czy nie będzie ten zapach wędrował do czyjegoś mieszkania czy gdziekolwiek, gdzie mógłbym nabawić się przypału. Planuje hodować 4 rośliny.
 
O

onehit

Guest
Witam, mam boxa 50x50x50 więc coś jak dwa pc boxy, zakupiłem do niego wentylator wyciągający 75 m3/h oraz Filtr CAN LITE Węglowy Plastikowy 150-165M3/H. I teraz mam takie pytanie czy warto to podpiąć pod komin wentylacjny w bloku?. Zastanawiam się na ile taki filtr jest skuteczny, czy nie będzie ten zapach wędrował do czyjegoś mieszkania czy gdziekolwiek, gdzie mógłbym nabawić się przypału. Planuje hodować 4 rośliny.

Z tego co wiem, każde mieszkanie w bloku ma osobny szyb wentylacyjny. U mnie w bloku sie to potwierdza tzn. na samym szczycie bloku jest tyle kratek wentylacyjnych ile mieszkań. Musisz rozejrzeć sie jak jest u ciebie.
Wtedy filtrm nie musisz, aż tak się przjemować weług mnie bo caly zapach bedzie na wysokości ostatniego piętra.
W takiej wentylacji tez będziesz miał ciąg i może okazać sie ze wentylator nie będzie potrzebny.

Pozdro
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Wtedy filtrm nie musisz, aż tak się przjemować weług mnie bo caly zapach bedzie na wysokości ostatniego piętra..

Pozdro

Pan kominiarz tez sie nie bedzie pochodzeniem zapachu przejmowal i nie zglosi do odpowiednich sluzb.

Pozdro
 

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
no no byl tu na forum taki kolega z duzym projektem co sie zapachem nie przejmowal :freak:
 
O

onehit

Guest
no no byl tu na forum taki kolega z duzym projektem co sie zapachem nie przejmowal :freak:

Możesz powiedzieć o tym coś więcej? Najlepiej podać link'a ;)

Pan kominiarz tez sie nie bedzie pochodzeniem zapachu przejmowal i nie zglosi do odpowiednich sluzb.

Pozdro

Nie napisałem, aby zupełnie rezygnował z filtra. Jednak jak słusznie piszecie, zapach jest najgorszym wrogiem.
Chodziło mi bardziej o to ze jak przez dzień/dwa jego filtr nie wyrobi nie powinien się przejmować, aż tak.

Pan kominiarz podczas sprawdzania sprawności wentylacji musi wejsc do mieszkania, więc nie rozumiem w jaki inny sposób mogłby poczuć zapach.

Pofatygowałem się nawet i poszukałem zdjęcia, bo może nie rozumiemy się, lub zasada działania wentyalcji jest inna niż myśle.

Zapach z mieszkania wyciągany jest przez kratke wentylacyjną prosto do kratki, która jest na samej górze bloku.
Jak wczesniej pisałem, kazde mieszkanie ma osobną kratke, a same szyby nie są połączone z innymi co wyklucza, poczucie zapachu przez sąsiada 2 piętra wyżej.

normal_1.jpg
 

aniaaniaania

Member
Rejestracja
Sty 12, 2019
Postów
14
Buchów
0
Ja mieszkam w wieżowcu z dużej płyty, 11 pięter. Nie wiem jak wygląda dokładnie wentylacja, i tylko wydaje mi się, że komin leci przez cały pion i rozchodzi się po mieszkaniach. W sumie jeśli u każdego zasysa, to niby nie powinno być czuć u kogoś w mieszkaniu. Jednak chciałem zapytać Was, może macie jakieś doświadczenia/porady. Specjalnie chce zrobić tak, żeby nic mi w chacie nie buczało, nie śmierdziało i dlatego taki box z przypałową wysokością, bo mam akurat na to miejsce przy tym kominie.
Wentylator wyżej wspomniany i filtr węglowy już kupiłem, i na pewno podłącze to nawet jeśli wydajność samego komina by się sprawdziła, jak wspomniałem, ważne jest dla mnie, nawet to żeby nie śmierdziało w kominie, bo chce spokojnie spać i nigdy nie nabawić się przypału, bo świat jest chory i mogę mieć przez to problemy.
 
Ostatnia edycja:

rolnik1981

Member
Rejestracja
Paź 22, 2011
Postów
16
Buchów
0
Kiedy kominy są obok siebie jak zazwyczaj spokojnie może dmuchać w druga stronę, czasami czuje w kuchni jakieś obce jedzenie albo fajki. Temperatura raczej nie będzie problemem, także nie kopałbym się z podłączaniem do kominów.
 

aniaaniaania

Member
Rejestracja
Sty 12, 2019
Postów
14
Buchów
0
Kiedy kominy są obok siebie jak zazwyczaj spokojnie może dmuchać w druga stronę, czasami czuje w kuchni jakieś obce jedzenie albo fajki. Temperatura raczej nie będzie problemem, także nie kopałbym się z podłączaniem do kominów.
To mi krzyżuje trochę plany, bo to wszytko miałoby być na części pawlacza, obawiam się, że jak będzie do niego dmuchało i ssało powietrze, a tam go za wiele nie będzie, to nie będzie to korzystne. W ogóle filtr węglowy na takim areale jest na tyle nieskuteczny, że może je**ć u kogoś w mieszkaniu?.

Tak w ogóle, to żarcia może nie czuje obcego, ale fajkami czasami mi ***ie w mieszkaniu, tylko, że mam zwykle uchylone okna i nie wiem czy to nie zaciąga przez okno, jak ktoś kopci w oknie
 

A lonely Wolf

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
47
Buchów
13
Kiedys celowo zapytałem sasiadki czy czuje jak sie unas gotuje ?, z uśmiechem na Twarzy odpowiedziała że czuje zwłaszcza w niedzielny rosół. Mimo zasady co drugi kanał, to nie polecam tego typu rozwiazań.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Kiedys celowo zapytałem sasiadki czy czuje jak sie unas gotuje ?, z uśmiechem na Twarzy odpowiedziała że czuje zwłaszcza w niedzielny rosół. Mimo zasady co drugi kanał, to nie polecam tego typu rozwiazań.

Bez filtra ani rusz.
 

wielkitopek

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2018
Postów
81
Buchów
0
na h*j ty chcesz się pod komin z tym boxikiem podłączać? rozumiem większa uprawa ale coś takiego ?

Pamiętaj powietrze nie leci tylko w 1 stronę, otwierasz drzwi od domu zmieniasz całkiem cyrkulacje
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół