nasiona marihuany

COB 320W nie działa, prosze o pomoc

Wyszukiwarka Forumowa:

motykatrzeci

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
253
Buchów
8
Hey,
Właśnie ukończyłem budowę panelu. I generalnie nie działa ( oj jak dupa boli). Redboosty jak i wentylacja działają. Problem jest z COB. Użyłem zasilacza HLG-320h-53b , 3 diod CLU058 oraz potencjometru 100k 0,125W. Diody podłączyłem szeregowo, przed diodami jest wstawiony włącznik. Po właczeniu nic się nie dzieje, odczekałem około pół minuty, podczas wyłączania widać mrugnięcie na diodach. o co chodzi?
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Twoj opis schematu jest na tye luzny ze trudno na 100% stwierdzic jak to wszystko jest podlaczone. Generalnie brzmi jakbys nie mial wystarczajacego napiecia zeby pchnac prad przez te diody (ale skoro calosc jest w szeregu i redy sie pala?). Mysle ze najszybciej dojdziesz do sedna problemu jak odepniesz potencjometr, redboosty i „wlacznik”. Podlacz same coby poprawnie do zasilacza, w szeregu, bez niczego i sprawdz czy rusza, i sie dowiesz czy to wina sprzetu czy osoby ktora to skladala :) A i nie chce mi sie wczytywac w max natezenie zasilacza i cobow, ale uwazaj zeby nie wy***alo bez potencjometru. No i pilnuj plusow i minusow, niby oczywiste, ale internet nie takich glupkow zna.
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
dobry zasilacz kupiłeś? Jak dobrze pamietam nie bylo zasilacza na
3 clu058, aczkolwiek nie jestem pewien.
 

G.C

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2018
Postów
59
Buchów
1
Diody podłączyłem SZEREGOWO!, przed diodami jest wstawiony włącznik. Po właczeniu nic się nie dzieje
Aż sobie hasło przypomniałem...
Przeczytaj cały temat https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?138017-Budowa-Led-1m2&p=1750335#post1750335
masz tam nadmienione że do stałonapięciowych trzeba łączyć równolegle!
Po ludzku wszystkie wyprowadzenia minusowe łączysz razem kablem 0.5 mm2 Cu a następnie kablem 1mm2 do zasilacza (wyjście V-) a z plusem tak samo tylko że do wyjścia V+
 
Ostatnia edycja:

motykatrzeci

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
253
Buchów
8
Panel już działa. Dzięki! jestem w trakcie tworzenia relacji/tutoriala w razie potrzeby. Umieściłem przełącznik między zasilaczem a diodami- czy znacie możliwe zagrożenia takiego układu?
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,077
Buchów
5,495
Odznaki
3
Panel już działa. Dzięki! jestem w trakcie tworzenia relacji/tutoriala w razie potrzeby. Umieściłem przełącznik między zasilaczem a diodami- czy znacie możliwe zagrożenia takiego układu?

Czemu tak ? Zasilacz nie powinien chodzić bez obciążenia. Daj go przed.
 

motykatrzeci

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
253
Buchów
8
Zasilacz mam na zewnątrz boxa( zbyt cieżki i dodaje ciepła by był na radia), podłączony jest on przewodem 6x1mm^2 o 2 m długości dla tego brak włacznika przed. Zasilacz nie działa bez obciążenia, timer przed zasilaczem steruje włączaniem, sam przełącznik jest tylko doraźny i chwilowym zastosowaniem podczas prac.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół