nasiona marihuany

[AF] [0.64m2] [LED COB 300W] [2xCRYSTAL METH, 2xGLUEBERRY OG, 1xMAZAR] [BIOTABS]

Wyszukiwarka Forumowa:

Jemipale

Active member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
36
Buchów
0
Witam i zapraszam na moją pierwszą uprawę <peace>​

Pestki:
• 2x Crystal Meth / fastbuds
•2x Glueberry O.G. / dutch passion
•1x Mazar / gratis ze sklepu

Trening: LST

Box: 80x80x160

Światło: ModernLed COB 300w

Nawozy: Biotabs Starterpack+BoomBoom Spray+PK 5-8

Wentylacja: 275m3/h

Filtr: 300m3/h

Mieszak: Profan 15W

Medium: BioBizz LightMix

Donice: 11l materiałowe

Dodatki:

•nawilżacz powietrza Esperanza 3.5L 300ml/h
•2x mata CO2

30.jpg

31.jpg


Dzień 1 - 15.02.2019​

Kiełki trafiają do małych doniczek. Podlewam je delikatnie wodą. Po kilku godzinach ziemia z wierzchu wydaje się bardzo sucha, spryskałem lekko wodą i powtarzam czynność co kilka godzin. Czy nie przesadzam z wodą?

32.jpg


33.jpg


Na chwilę obecną w boxie jest delikatny problem z temperaturą. Przy włączonej lampie, gdy świeci słońce za oknem jest około 28-29°C. W dni pochmurne 24-26°C. Gdy nadejdą cieplejsze dni może być problem. Wilgotność będę mógł dopiero sprawdzic w poniedziałek/wtorek.
 

cisnijbobra

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2018
Postów
69
Buchów
0
Bardzo fajny projekt sie zapowiada. Jestem ciekaw 2x Crystal Meth / fastbuds tez chcialem je zamówić ale wziolem gsc . Powodzenia
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Ładny projekt, wszystko przejrzyste :) bede ogladał, powiedz mi, masz tam tłumiki akustyczne?
 

Jemipale

Active member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
36
Buchów
0
Siema,

Pora na mały update. 4 dziewczynki ładnie pokazały listki i pną się w górę. Listki wydają się lekko oklapnięte? Nie wiem czy czasem nie dostały za dużo wody. 5 dziewczynka miała chyba problem ze zrzuceniem kasku, nie wiem czy dobrze zrobiłem ale jej pomogłem i zdjąłem tę łupinki nasionka. Dam jej czas, zobacze czy pokaże listki. W razie awarii mam jeszcze jedno nasionko w zapasie.
Temperatura w dzień 24-26°C, wilgotność w okolicach 60%.
36.jpg

37.jpg

Dodam że jestem totalnym amatorem i jest to moja pierwsza uprawa także oczekuję na trochę wsparcia od doświadczonych growerow. Pozdro!

---------- Post Zaktualizowany 16:47 ---------- Data pierwszego postu 16:45 ----------

A co do tłumika to ta tuba jest w komplecie z wentylatorem i jest ona wygłoszona od środka. Całość ma około 50dB
 

Jemipale

Active member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
36
Buchów
0
Dziewczynki już są wszystkie razem, oststniej pomogłem w zrzuceniu i momentalnie pokazala listki. Według mnie roślinki wyciągnęły się za bardzo, najwyższa ma 6.5cm. Obniżyłem lampę na około 45cm. Podczas przesadzania pójdą głębiej do ziemi. Dodałem mate CO2, wisi nad roślinami. Kiedy najlepiej przesadzić? Zaraz minie pierwszy tydzień jak roślinki są nad ziemią. Mam jeszcze pytanie odnosnie nawilżacza. Nie jest problemem że mgiełka pary dmucha lekko na krzaczki, może lepiej ustawić nawilżacz ponad roślinami?

43.jpg

44.jpg


Jedna roślina ma chyba jakieś niedobory. Wygląda gorzej niż reszta. Jest to Mazar, gratisowe nasionko. Podlewam odstaną kranówką, nie mam miernika PH ponieważ będę leciał na Biotabsach i myślałem że nie będzie potrzebny. Co sądzicie?
45.jpg
 
Ostatnia edycja:

Jemipale

Active member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
36
Buchów
0
Czy ktoś wie co się dzieje? Roślinka wygląda coraz gorzej, pozostałe 4 rosną zdrowo.
48.jpg
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
To tej pomagales zrzucic kask? Jak ma sie ogarnac to zrobi to sama, czekaj i sie okaze czy przezyje
 

Jemipale

Active member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
36
Buchów
0
Nie, ta co jej pomagałem zrzucić kask w 24h dogoniła resztę i cisną wszystkie równo. To jest Mazar, darmowe nasionko.
 

Jemipale

Active member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
36
Buchów
0
Siema, pora na mały update. Mazar niestety nie doszedł do siebie, stała w miejscu, nie rosła, wyglądała coraz gorzej. Pożegnaliśmy się i w jej miejsce wskoczyła kolejna pestka od Fastbuds - Crystal Meth.
1.jpg

2.jpg


W niedzielę 24.02 reszta dziewczynek została przesadzona do docelowych 11l donic. Ziemia została wymieszana ze Startrex i Mycotrex i na każdą donicę poszły po dwa tabsy Biotabs. Podlane po 500ml wody każda z dodatkiem Bactrex i Orgatrex. Po przesadzeniu od razu spryskałem liście BoomBoom Spray i od teraz będę pryskał co 4 dni.
3.jpg

4.jpg


Temperatura:

w dzień 26-28 stopni
w nocy 18-20 stopni

Wilgotność 70%

W zeszły poniedziałek było dosyć słonecznie, 18 stopni na dworzu i odbiło się to też na namiocie. Temperatura osiągnęła 33 stopnie. Na szczęście grzało tylko dwa dni, ale w przyszłości w cieplejsze dni aby uniknąć problemów zamontuje klimatyzator pokojowy aby mieć spokojną głowę.
 

kryszakowy

Member
Rejestracja
Mar 3, 2019
Postów
12
Buchów
0
Heja po ilu dniach w ziemi wyszly ci pestki moczyłes je wczesniej w wodzie??? mam praktycznie to samo moczylem ich ze dwie godz puzniej prosto do docelowych donic czekam juz 4 dni i nie wychodzą
 

Jemipale

Active member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
36
Buchów
0
Heja po ilu dniach w ziemi wyszly ci pestki moczyłes je wczesniej w wodzie??? mam praktycznie to samo moczylem ich ze dwie godz puzniej prosto do docelowych donic czekam juz 4 dni i nie wychodzą

Pierwsze 5 nasion kiełkowałem bez wrzucania do wody tylko na chusteczkach. Kiełki pokazały się po 48h. Natomiast ostatnie nasionko wrzucilem do wody na 4h i prosto do ziemi i też po jakiś 72h roślinka się pokazała.

---------- Post Zaktualizowany 12:16 ---------- Data pierwszego postu 12:08 ----------

Dzsiaj mija równy tydzień od przesadzenia do docelowych donic.Wydaje mi się że dziewczyny w ogóle się nie zestresowały przesadzeniem, cisną caly czas. Dostają 250ml wody co drugi dzień i oprysk z BoomBoomSpray co czwarty dzień. Oprysk dostają zaraz po zapaleniu sie świateł.
5.jpg

Kiedy polecacie startować z LST, dać im jeszcze tydzień i zaczynać?
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,518
Buchów
2,965
Odznaki
3
Dobrze lecisz. Nie przesadź z nawozami tylko. Ja bym pewnie już robił LST, ale ja zasuwam w mikro.
 

Jemipale

Active member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
36
Buchów
0
Dobrze lecisz. Nie przesadź z nawozami tylko. Ja bym pewnie już robił LST, ale ja zasuwam w mikro.

Siemanko, dzięki za odzew. Wczoraj lekko potrenowałem dziewczynki, po godzinie ładnie opuściły wszystkie liście aby główny szczyt miał dostęp do światła.
11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

Dzisiaj rano jak wstalem poprawiłem trochę LST, ściągnąłem szczyty bardziej do dołu, przestawiłem donice i podlałem dziewczynki.
17.jpg

Poprawiłem trochę LST i spryskałem dziewczynki BoomBoom <shiza>
18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

Co sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

Jemipale

Active member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
36
Buchów
0
3 dni po zastosowaniu LST. Nie wygląda aby dziewczynki marudziły <joint>
24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg


Wilgotność 55-65%
Temperatura:
-dzień 25-27°C
-noc 18-20°C

Podlewane 250ml co 2 dzień

A tutaj najmłodsza roślinka, wygląda na zdrową :jaraczz:
28.jpg
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Niepotrzebnie wsadzałeś sadzonki w środek docelowych, mając w planie LST. Ciężko trochę Ci będzie je trenować.
Będę przyglądał się Twoim Glueberry O.G.
pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół