nasiona marihuany

Alternatywa dla keramzytu

Wyszukiwarka Forumowa:

Janusz_biznesu

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2018
Postów
77
Buchów
0
Z racji tego że nie mogę znaleźć keramzytu tutaj gdzie jestem czy mogę kupić kamienie takie jak do akwarium wygotować i wysypać na wierzch doniczki żeby tak nie parowało i zbić tym wilgotność która wynosi 70% ? Albo iść na plażę zebrać kamieni i wygotować.

del: keramzyt a nie kermazyt :)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Struktura keramzytu jest zupelnie inna niz kamieni. Nie potrzebujesz nic na wierzch sypac.
 

Janusz_biznesu

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2018
Postów
77
Buchów
0
No to chyba nie obejdzie się bez kupna osuszacza na prąd :( kupiłem ostatnio taki zwykły w kostce i zrobiłem też swój z chlorku wapnia ale niestety nic to nie daje wilgotność utrzymuje się teraz na 80% no a trwa indukcja od 5 dni no i obawiam się żeby później pleśni nie było
 

CEKC

Member
Rejestracja
Sty 6, 2019
Postów
8
Buchów
0
Zalecane jest żeby przykryć ziemię bo przesycha albo woda to miesza i wtedy korzeni nie ma. Nawet żwirek do akwarium taki jak się daje by dał radę. Lepsze takie coś niż wcale.
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Zalecane jest żeby przykryć ziemię bo przesycha albo woda to miesza i wtedy korzeni nie ma. Nawet żwirek do akwarium taki jak się daje by dał radę. Lepsze takie coś niż wcale.

Skoncz pier***ic, wstydu oszczedz.. gdzie wyczytałes te "mondre" zalecenia?
 

CEKC

Member
Rejestracja
Sty 6, 2019
Postów
8
Buchów
0
none of your business niqqa.

---------- Post Zaktualizowany 19:06 ---------- Data pierwszego postu 18:53 ----------

.|..___(-_-)____..|.
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
none of your business niqqa.

---------- Post Zaktualizowany 19:06 ---------- Data pierwszego postu 18:53 ----------

.|..___(-_-)____..|.

Nie mam keramzytu po wierzchu ani kamyczków do akwarium, boję sie ze wszystkie roslinki mi padną, co mam zrobic? Jestem zagubiony, jak je ratowac? :D
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
woda to miesza i wtedy korzeni nie ma.
[MENTION=87445]Gumball[/MENTION], wszystko masz napisane wyzej, czego nie wiesz? ;)

Autorze tematu, wrzuc dodatkowe wiatraki mieszajace jak sie obawiasz plechy, chociaz na tym etapie wysoka wilgotnosc nie przeszkadza. Jak w pelnym flo wilgotnosc sie.utrzyma.to wtedy bedzie problem, ale nie panikowalbym za wczesnie... a kermazyt nie jest idealnym rozwiaza iem na twoj problem.
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
Miałem miejscówkę na oucie po rozebranym ceglanym domostwie , jak się przekopywało to pełno gruzu ceglanego, w tych cegłach zawsze rosły największe, chodz nie wiem czy akurat ten czynnik przyczynił się do tego,lecz potem sadziłęm tylko w tym gruzie bo z jednej gruzinskiej, miałem więcej niż z 2 z czrnoziemu rosących na poboczu<peace> może nie ma to znaczenia na IN i do twoich wygotowanych kamieni ale taka moja dygresja co do cegieł:pl: A co do ciebie to instnieje Poczta polska Dhl itd
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Miałem miejscówkę na oucie po rozebranym ceglanym domostwie , jak się przekopywało to pełno gruzu ceglanego, w tych cegłach zawsze rosły największe, chodz nie wiem czy akurat ten czynnik przyczynił się do tego,lecz potem sadziłęm tylko w tym gruzie bo z jednej gruzinskiej, miałem więcej niż z 2 z czrnoziemu rosących na poboczu<peace> może nie ma to znaczenia na IN i do twoich wygotowanych kamieni ale taka moja dygresja co do cegieł:pl: A co do ciebie to instnieje Poczta polska Dhl itd

Po cos to mówił, juz widze jak co niektórzy zapie****aja do cegielni, chociaz dzisiaj niedziela to w niczym im to nie przeszkodzi zeby je stłuc ciezkimi młotami...
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Miałem miejscówkę na oucie po rozebranym ceglanym domostwie , jak się przekopywało to pełno gruzu ceglanego, w tych cegłach zawsze rosły największe, chodz nie wiem czy akurat ten czynnik przyczynił się do tego,lecz potem sadziłęm tylko w tym gruzie bo z jednej gruzinskiej, miałem więcej niż z 2 z czrnoziemu rosących na poboczu<peace> może nie ma to znaczenia na IN i do twoich wygotowanych kamieni ale taka moja dygresja co do cegieł:pl: A co do ciebie to instnieje Poczta polska Dhl itd

Na gruzowisku zawsze wszystko lepiej rośnie ze względu napowietrzenia gleby i swobodnie przemieszczanie się korzeni miedzy gruzem, oraz swobodny przepływ wody, a jeśli ktoś już posiada keramzyt to całkiem dobra opcja na zmniejszenie parowania, ja osobiście rezygnuje z tego choć wala się wszędzie i go czasem dodaję, lecz ostatnio używam grubego chipsu kokosowego do drenu i do mieszanki glebowej świetnie trzyma wilgoć a planty dobrze rosną .
 
K

Kannaland

Guest
Nie mam keramzytu po wierzchu ani kamyczków do akwarium, boję sie ze wszystkie roslinki mi padną, co mam zrobic? Jestem zagubiony, jak je ratowac? :D

Zarty zartami, ale czasem faktycznie pomaga keramzyt na wierzchu, jak np sadzisz w malych donicach, w kokosie, podlewasz co dwa dni i masz temperature 30 stopni to gore kokosu przy duzym przeciagu potrafi ladnie przesuszyc, a wtedy EC gory kokosu ladnie rosnie i o problemy nietrudno ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół