nasiona marihuany

Luźny projekt szafki, pod hps 150w.

Wyszukiwarka Forumowa:

darkdevil

Active member
Rejestracja
Lut 2, 2019
Postów
39
Buchów
0
Siemano, miałem małą wizję growboxa, który jest w budowie pod hps 150, ale myślę o zasilaczu uniwersalnym i wtedy 150w weg, 250w flo.
Wszystko widać na fotce :)
:zjarany:

Przepływ w zimę z góry w dół w lato z dołu w górę.

Wentylatory jak na razie komputerowe 10 cm / 12,5 cm i mieszające mam dwa 15 cm są dosyć głośne i najlepiej je podwiesić w środku.




---------- Post Zaktualizowany 04:20 ---------- Data pierwszego postu 04:18 ----------

Część zielona (bez doniczek) ma 100 cm, donice 23,5x28cm

1:1
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
250W w takim boksie to słaby pomysł. :/
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
I układ zasilający poza box daj...
 
K

kmwtwzq

Guest
Mbardzo spodobał mi się ten pomysł o przepływie w zimę i lato.
Podaj dokładne wymiary boxa.
Przy 250w wentylatory na pewno na wyminę
 

darkdevil

Active member
Rejestracja
Lut 2, 2019
Postów
39
Buchów
0
Można dać zasilanie poza boxa, ale w moim przypadku lepiej jak jest w środku;

- Wydzielane ciepło zostaje w boxie,
- Wentylator wtłaczający powietrze chłodzi zasilanie i jednocześnie podgrzewa świeże powietrze
- Chłodzenie mojego układu zasilającego jest konieczne bo bardzo się nagrzewa (prawdopodobnie nie nadaje się do HPS) ale tu nie o tym.

Założenie jest takie, żeby nie inwestować $ a cieszyć się ze swojego ogrodu przez cały rok także zimą na nieogrzewanym strychu czy garażu lub szopie, oczywiście latem zasilanie poza box i jakaś cool tuba, chodź pewnie i tak ja postawie na outdoor, bo po co płacić za coś (prąd) jak można mieć coś lepszego za darmo.

Jeśli chodzi o hps to w sumie nie zależy mi na większej mocy, bo 150-tka jest przecież wystarczająca, a to zawsze 100 watt mniej :)

Wymiary boxa ustalił w sumie ten co wymyślił, że płyta osb ma mieć 250 x 125 :) dwa cięcia i mamy gotowe podstawa + podłoga + lewa i prawa ściana :) tylną i przednie drzwiczki miałem na miejscu kątowniki akryl na łączenia płyt biała farba mat

Dokładne wymiary wewnętrzne to 59cm x 62cm x 180, 10 cm od góry skróciłem, jednak nie weszło.

W moim przypadku tam konkretnie ocieplić bo nad boksem jest skos dachu (strych nie ocieplony), nie mam jeszcze pomysłu jak i czym to dobrze ukryć przed tymi co widzą w ciemności (proszę o pomysły).

ze względu na małe rozmiary boxa chciałbym donice dać wyżej na stelażu, by pod nimi zmieścić cały sprzęt + bańkę do podlewania wodą w zbliżonej temperaturze. Oczywiście elektronika na którejś ze ścian a na dole pełna izolacja jakimś sylikonem.

Co zostało do zrobienia/kupienia;

- regulator temperatury + farelka lub promiennik podczerwieni
- regulator wilgotności + nawilżacz + w razie potrzeby pochłaniacz/osuszacz
(oba regulatory z allegro, nie wiem czy można wklejać linki, ale: najtańsze w białej obudowie dwa przyciski i czerwony wyświetlacz)

Alternatywnie po głowie chodzi mi Arduino, wtedy już można rozbudowywać to w nieskończoność (automatyczne: podlewanie, wilgotność, temperatura, czujnik światła (w razie gdyby lampa zgasła) alarmy na smartfona czy sms no jednym słowem bajka.

Jeśli chodzi o ogrzewanie to pomyślałem, żeby rozebrać mały podwójny promiennik podczerwieni (mam na stanie) i wmontować po obu stronach odbłyśnika, takie ogrzewanie ma sens? bo jak wiadomo nie ogrzewa to powietrza, tylko rzecz na której promienie się zatrzymają i wtedy lepiej dać rurę i w środku promienniki do tego wentylator i gotowe.

To mi jak na razie przychodzi do głowy, w przyszłości będę cytował ten post i dopytywał o szczegóły, ale jak najbardziej proszę o komentarze.

:smokee:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół