nasiona marihuany

[AF][125W CFL][Subwoofer 0.16m2] :) Auto Dark Devil x1

Wyszukiwarka Forumowa:

darkdevil

Active member
Rejestracja
Lut 2, 2019
Postów
39
Buchów
0
Tak na prawdę to końcówka, ale postanowiłem założyć fotorelacje, może coś da się zmienić i wykrzesać więcej ze :harvest:

Nie przedłużam i będę aktualizował.

Rośliny - 1 panna, Auto Dark Devil od Sweet Seeds

Box - o wymiarach 40x40x60 cm, powierzchnia 0.16m2 , Jest to wybebeszony subwoofer własnej roboty z drzwiczkami 12 cali i wylotem powietrza bandpass (chyba tak to się nazywa) :)

Oświetlenie - typu CFL o mocy (125w)

Podłoże - 6 litrów, canna professional

Wentylacja - komputerowy z niemieckiego zasilacza z płynną regulacją przepływ i moc nieznana

Nawozy - Micro, Grow i Bloom od Advanced Nutriens z PH perfect 1ml/L i nie wykazywała niedoborów, zwiększyłem do 2ml/L jak straciła ciemnozielony kolor i wróciła do ciemno zielonego, ale miejscami blednieje i dostała takich oto plam, kilka liści ma boczne plamy końcówka liścia normalna.

Warunki* - 28 C (+/- 2 st).

Ogólne - z partyzanta, czyli jak to ja najpierw sadze później buduje :), prawie w gotowości jest szafa (dam linka do innego tematu bo tu jednak o micro), bez bajerów (oprócz termometra) to tylko płyty z dziurami i żarówka.

Trening - LST

WSZYSTKIE wskazówki / spostrzeżenia bardzo mile widziane :)

02.02.2019:















13.02.2019:















I tu coś jej się nie podoba, myślę że to za wysoka temperatura (dam drugi termometr bo nie mam do aktualnego zaufania) albo za dużo nawozów.. za***ałem się w akcji i lałem co podlanie nawóz.

 

Cienki

Well-known member
Rejestracja
Sty 29, 2019
Postów
83
Buchów
0
pierwszy rzad moj :D na moje amatorskie oko to chyba przenawoziles jak sam mowisz . male te topki. a daj fotke calej roslinki z czyms do porownana. ladnie ladnie ;) pozdro
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Azotu na***ane w ch*j, lej sams wode. Pokazalbys calego krzaka
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
We no poka całego krzaka a nie :D
Masz boxa w subwooferze ? Ciekaw jestem jak to wyszło. Możesz pokazać ? Coś tam na bata zawsze będzie, Pozdro !
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Ło matko bosko! Posłuchaj kolegi [MENTION=85529]Honza[/MENTION], bo dobrze prawi - liście aż ciemne od azotu - mógłbyś nim opony w aucie pompować :D

Woda twym przyjacielem - zobaczysz zresztą sam po roślinach.


Pozdrawiam!
 

darkdevil

Active member
Rejestracja
Lut 2, 2019
Postów
39
Buchów
0
Cienki
pierwszy rzad moj na moje amatorskie oko to chyba przenawoziles jak sam mowisz . male te topki. a daj fotke calej roslinki z czyms do porownana. ladnie ladnie pozdro

Jutro mam w planach wyrzucić koc ratunkowy i pomalować wnętrze na biało, to od razu pstryknę kilka fotek boxa i całego pomidora :)

Honza

Azotu na***ane w ch*j, lej sams wode. Pokazalbys calego krzaka

Trochę właśnie dziwne, że za dużo. gdzie leje tam powiedzmy 3 ml/L tygodniowo na przemian z wodą (nie licząc tej ostatniej sytuacji, gdzie dostała 2 ml/L za każdym podlaniem), gdy z kalkulatora Nutriens wynika 28 ml tygodniowo a chyba nigdy nie wlałem jej więcej niż 700-800 ml na podlanie. Tylko coś mi się wydaje, ale nie jestem pewny, że ten kalkulator jest do uprawy hydro.

Z jednej strony się ciesze, bo nawozy były dosyć drogie, a patrząc do butelki praktycznie nic nie ubywa :)

Smoke&Kebs

We no poka całego krzaka a nie
Masz boxa w subwooferze ? Ciekaw jestem jak to wyszło. Możesz pokazać ? Coś tam na bata zawsze będzie, Pozdro !

Bez problemu jutro sesja :) tylko jak ja ustawiłem ten aparat za pierwszym razem, że tak dobrze wyszły mi te macro, za drugim razem już nie łapało tak ostro :) ale bez macro będzie łatwo :)

Matsuda86

Ło matko bosko! Posłuchaj kolegi @Honza, bo dobrze prawi - liście aż ciemne od azotu - mógłbyś nim opony w aucie pompować

Woda twym przyjacielem - zobaczysz zresztą sam po roślinach.


Pozdrawiam!

Myślałem, że jak ciemne to dobrze, ale chyba ja jestem nie dość że zielony to jeszcze ciemniejszy niż mój Devilek :) <lol2>

---------- Post Zaktualizowany 23:05 ---------- Data pierwszego postu 22:43 ----------

Nie mogę edytować pierwszego postu. Pozbierałem wszystkie info o niej z innych tematów i szczerze mówiąc chyba wszystko o niej wiecie :)

Wyszła z ziemi 05.12.2018 według obserwacji nie było po drodze żadnych kłopotów z zahamowaniem wzrostu itp. Według sklepu od kiełka w około 60 dni i wypadło to na 03.02.2019, niestety mamy już 14.02 a ona dalej nie gotowa :) na najnowszych zdjęciach zauważyłem już kilka lekko bursztynowych pikseli, ale jutro zrobię grubszą sesje i zobaczymy.

Mam też wszechobecny problem z "włoskami" niteczkami (widać je na pierwszych zdjęciach macro), są one na pewno z waty szklanej/wełny, którą jest przykryty boxik, czy jestem w stanie coś z tym zrobić ?

Devilka praktycznie większe pół życia spędziła w około 0,8 l donicy większa wysokość niestety nie wchodziła do miniboxa, co prawda musiałem codziennie podlewać, ale to akurat bez problemu bo i tak ją dzień w dzień odwiedzałem, miało to być tylko przejściowo aż nie skończę dużej szafy, ale wszystko się przedłużało i przedłużało aż do dzisiaj, co w moim przypadku przyniosło dobry efekt, bo teraz ledwo mieści się w boxie, a co dopiero jakby miała większą donice.

Słoneczko ma od kiełka 24h na dobę i 7 dni w tygodniu.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi ! :bongo4: buch za Was !

---------- Post Zaktualizowany 23:08 ---------- Data pierwszego postu 23:05 ----------

Jeśli macie odczucia ile jeszcze jej zostało, bardzo proszę NAPISZCIE bo zapach jest tak boski, że sam się bije po rękach by "przypadkowo" mini topka nie ***ać :harvest:
 

darkdevil

Active member
Rejestracja
Lut 2, 2019
Postów
39
Buchów
0
Sorki za nieterminowość, ale są :)

Przekrój boxa



Zapomniałem dać czegoś do porównania, ale jedyne co mi przychodzi do głowy to donica zrobiona jest z dna butli 18,7 L po wodzie, więc średnica konkretna, na styk mi wchodzi do boksa.





Na dniach solidny UP i dalej z niecierpliwieniem czekam :)

Bardzo proszę, podzielcie się spostrzeżeniami, bez względu czy krzaczek Was śmieszy czy myślicie, że powinienem go wyrzucić :)
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
odstaw nawozy,sama woda
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Dobra faza z tym boxem, lubię takie :D faktycznie, dałeś do pieca z tymi nawozami :D wykladaj czymś ścianki, podlewaj sama wodą i zawsze coś tam ze swojego jaranka skręcisz ;)
 

darkdevil

Active member
Rejestracja
Lut 2, 2019
Postów
39
Buchów
0
Tak, tak wczoraj podlałem już samą wodą i tak sobie myślę, czy nie odstawić nawozów już do końca ? nie są one organiczne (micro, grow, bloom od Advanced) i skoro z nimi przegiąłem to teraz obawiam się smaku, tylko nie potrafię określić ile jeszcze ją trzymać, może jakiś flush i za tydzień ścinać? a może jednak warto poczekać? bo w sumie pokazują się nowe włochy na najniższych szczytach, które nie miały dostępu do światła, górne też nie są w pełni zbrązowiałe.

Wczoraj nieoczekiwanie wylądowała prawdopodobnie chwilowo pod HPS w większym boksie (remont małego trochę się przedłuża..) i o ile nowe pestki nie wyjdą zbyt szybko to wróci ona z młodymi pod CFL'a, wtedy mam lekko 2 tygodnie na dopracowanie box'a z HPS

A i nie wiem czemu, ale przestała pachnieć :crazy: myślałem, że pod HPS'em to dopiero zacznie drynić, a tu taki zonk.

Może jeszcze mieć znaczenie, że w sumie nie dawno została przesadzona z bardzo malutkiej donicy i w sumie myślałem, że nie będzie ładowała już w korzenie, ale wczoraj zobaczyłem dookoła donicy korzenie i jakby rozwinąć ten temat dalej to poprzednia donica stanowi 1/10 nowej, więc może coś jej od***ało ? i zatrzymała wzrost bo topy wyraźnie zwolniły, lub nawet zatrzymały.. i świruska choć to też przecież może być od przenawożenia.

Ogólnie już chciałbym tą partyzantkę mieć za sobą :) i ruszyć konkretnie bez żadnych półśrodków i niedociągnięć.

Postaram się jeszcze dzisiaj o jakieś dobre macro, zobaczymy co się tam dzieje.

A jeszcze co do koloru krzaczka podobno pod koniec kwitnienia 80% roślin zmienia kolor w fiolet lub purpurę a ciemno zielona z tego co pamiętam była przez całe swoje życie przy 1ml + 1ml + 1ml (micro + grow + bloom)
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Nie no nie ścinaj jej jeszcze. Ogarnij jakiś mikroskop, zobacz trichomy, myślę, że mleczne dopiero zaczynają się robić. Daj jej żyć jeszcze i na razie podlewaj samą wodą. Takie moje zdanie ;)
 

darkdevil

Active member
Rejestracja
Lut 2, 2019
Postów
39
Buchów
0
A HPS 150 jakość znacznie tu coś pomoże? może dam ją do mniejszej pod CFL 125 ?
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Stary ja cienias jestem nie wiem takich rzeczy ale wydaje mi się, że hps dużo lepszy wybór od cfl.
Ale przedewszystkim daj jej po prostu żyć :D
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
woda do końca..

mówisz włochów nie ma prawie;jak byś zobaczył kolor trichomów to jak będą w większości mleczne to bym wypłukał(ze 3x tyle wody ile ma l.donica) i też woda do końca
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół