nasiona marihuany

Nawozy Ograniczne . mikoryza - Popiół

Wyszukiwarka Forumowa:
E

Elprofesor

Guest
automaty spoko ale ja chce Półautomaty a one muszą być dłużej i co do plechy ch*j wie :( ogladałem jego Fotorelke i aż tak szczena nie opadła :D
 

Pikaczu

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2013
Postów
131
Buchów
1
Jak znajdę więcej czasu to Spróbuje Ci pomoc kolego, bo teraz jestem w rozuazdach, sam nawozilem popiołem w zeszłym roku za ok 100kg zapłaciłem 200zl za 4 worki zbożowe popiołu i robi robotę, widać było różnice jak deszcz popadał i popiół wsiąkała to młode paczki te od dołu były z 2-3x większe niż ich starsze koleżanki z tego samego krzaka które już były w drugiej fazie rozwoju a które popiołu nie dostały bo deszcz nie chciał spaść, generalnie polecam, mam różne screeny odnośnie popiołu w galeri później spróbuje złożyć Ci coś wrzucić, ale mikoryzy nie powinno zabić, minerały tez są potrzebne chodzi o to by używać takich rzeczy które są naturalne i bez strachu, a im więcej pomieszkasz różnych organków tym lepiej ale dawki należy zmniejszyć im więcej jest pozycji.
 
E

Elprofesor

Guest
[MENTION=65036]Pikaczu[/MENTION] Czytałem na temat popiołu i ponoć jest to nawóz mineralny a więc może zabić mikoryze.
 

marihuanista.

Member
Rejestracja
Mar 30, 2018
Postów
24
Buchów
0
Nie zabije Ci mikoryzy. Popiół z drzewa owocowego typu: gruszka, wiśnia, jabłko nadaję się świetnie jako źródło fosforu, wapnia, czy też potasu. Azotu w sobie nie posiada. Wiem, bo sam stosowałem. W każdej fazie wzrostu możesz sypać. Kiedyś tylko popiół rolnicy dawali na pole, bo nie było środków chemicznych takich jak mamy dzisiaj. Nikt nie robił problemu. Pewnie starsi użytkownicy tego forum mnie poprą, bo pamiętają. Zróbcie sobie na wiosnę próbę. Jeżeli macie trawnik, to rzućcie kilka garści popiołu w jedno miejsce. Zobaczycie różnicę. Wiadomo, że wszystko z rozwagą. Lepiej mniej niż macie przenawozić.
 

Spalona Zarowka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 12, 2017
Postów
1,072
Buchów
1,608
Elprofesor napisał:
Będe stosował mikoryzę i nie chce żeby nawozy mineralne mi ją zabiły .

Co za bzdury...

Ja używałem mikoryzy + mineralnych.
I niewiasty szły tak szybko, że nie wiedziałem kiedy dziewictwo straciły...
 
E

Elprofesor

Guest
Akurat co do mikoryzy i mineralnych to wątpie że tak za***iście idą... Pewnie mineralne zrobiły robote rozjechały ci mikoryze ... Duzo czytałem o mikoryzie i wszedzie jest napisane ze mineralne zabijają mikoryze .. Wiem że popiół to za***ista sprawa .. Przeczytałem że podczas spalania zachodzi jakaś reakcja popiół zamienia sie w nawóz Mineralny..

---------- Post Zaktualizowany 21:13 ---------- Data pierwszego postu 21:10 ----------

Poczytaj sobie kolego o mikoryzie wszędzie jest napisane że nawozy mineralne zabijają mikoryze :) widocznie robote u ciebie zrobiły nawozy mineralne a Mikoryza poszla sie je**ć :)
 

Pikaczu

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2013
Postów
131
Buchów
1
Wyjaśnię Ci coś, to ze popiół zawiera minerały to nie znaczy ze jest nawozem mineralnym, próbowałem znaleść coś na szybko bo w tym roku pierwszy raz będę używał mikoryzy i zamierzam dać popiołu w niewielkiej ilości, nic nie znalazłem w tym temacie ale jestem przekonany ze natura nie zabije natury, popiołu i tak nie można dać za dużo na Wega bo podnosi pH a jak wiemy powinno się zacząć od 5,5 i w miarę rozwoju Mary Jane powinno iść w górę, wiec większa dawka popiołu nie jest wskazana, w większych ilościach popiół zmienia właściwości gleby i sprawia ze jest bardziej chłonna, natomiast wiem tez ze popiół korzystnie wpływa na właściwości biogenne gleby i wrzucę Ci tutaj coś na ten temat do poczytania co raczej nie odpowie na Twoje pytanie jakoś konkretnie ale jest tam jedno krótkie zdanie które stwierdza ze „ popiół wpływa korzystnie na właściwości biogenne gleby” daje sobie w***ac 100 krzaków dla dzika ze popiół to nawóz organiczny, zachodzą różne procesy chemiczne podczas spalania ale to nie znaczy ze jest to chemia<coolpalacz> . Od wieków na naszej planecie są pożary lasów, a na ich zgliszczach wyrastają piękne lasy czy grzybowe to nie wiem, ludzie wypalają ścierniska by w przyszłym roku mieć lepsze zbiory, za rok będę mógł Ci powiedzieć coś więcej z doświadczenia, natomiast najlepszym rozwiązaniem jest użycie bardzo wielu źródeł naturalnych nawozów, ponieważ masz wtedy wszystko co potrzebne (jeżeli masz naturalny grunt z bogactwem bakteri i wszystkich mikro organizmów krzaki pobierają sobie co potrzebują i ile potrzebują -nie ma obaw) jest tyle różnych rozwiązań i tak wiele jest dobrych, ze można się bawić - proponuje sypnąć trochę popiołu na start ale raczej symbolicznie, na bank nie zaszkodzi a pomoże na pewno, masz tu kawałek lektury poniżej





---------- Post Zaktualizowany 22:10 ---------- Data pierwszego postu 21:59 ----------

W tym roku wjeżdżają u mnie głównie pół Af i zamierzam przenawieźć czy jak to się mówi ziemie azotem- oczywiście organicznym co mi to da ? Z tego co czytałem skutki uboczne to większe krzaki, mocniej rozkrzaczone i późniejsze kwitnienie, jestem w stanie je zaakceptować ale potrzebuje wtedy więcej siarki w glebie bo jest ona mocno zużywana i musi iść w parze, a popiół mi to ułatwi, sam się jeszcze edukuje co do organiki to mój pierwszy rok będzie wiec na razie jestem teoretykiem ale kocham ta robotę i lubię czytać myśle ze będzie dobrze
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Akurat co do mikoryzy i mineralnych to wątpie że tak za***iście idą... Pewnie mineralne zrobiły robote rozjechały ci mikoryze ... Duzo czytałem o mikoryzie i wszedzie jest napisane ze mineralne zabijają mikoryze .. Wiem że popiół to za***ista sprawa .. Przeczytałem że podczas spalania zachodzi jakaś reakcja popiół zamienia sie w nawóz Mineralny..

---------- Post Zaktualizowany 21:13 ---------- Data pierwszego postu 21:10 ----------

Poczytaj sobie kolego o mikoryzie wszędzie jest napisane że nawozy mineralne zabijają mikoryze :) widocznie robote u ciebie zrobiły nawozy mineralne a Mikoryza poszla sie je**ć :)

Guanokalong Palm Tree Ash toć to popiół i nie rozpie****a mi mikroryzy, ba cisne na tym i na gównie netopera i wsio ok
 
E

Elprofesor

Guest
GK Palm Tree Ashes to popiół palmowy < Tutaj tez mamy popiół tylko z palmy i piszą na stronie ze jest organiczny . tak napisałem na początku .możliwe ze przy palmie nie zachodzi ta reakcja . zamówiłem palm tree ashes ale co do popiołu drzewnego nie mam pojęcia o co w tym chodzi .dlatego zadałem takie pytanie, czytalem ze zachodzi jakaś reakcja i staje sie mineralny . [MENTION=65036]Pikaczu[/MENTION] chcesz to zrobić Outdoor czy indor ? Jutro tobie wyśle wątek z tym że drzewo podczas spalania robi sie nawozem mineralnym dlatego mi o to chodzi i zastanawiałem się dlaczego palm tree ashes jest organiczym Nawozem skoro tez jest spalanie tylko palmy.
 
Ostatnia edycja:

Pikaczu

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2013
Postów
131
Buchów
1
Możesz podrzucić chętnie poczytam, ale to by było dziwne jeżeli z palmy miał by być naturalny a z drzew mineralny, ale jak tak sobie patrzę na stare rozdupcone palmy które mam na codzień to one całe są z włókien to nie wyglada jak drewno tylko włókna same aż do samego środka pnia, ale to bardziej chodzi o spalanie niż strukturę, na zagranicznych serwerach pewnie coś by znalazł na ten temat - nasze polskie są ubogie w informacje w porównaniu do np Amerykańskich często sam nie mogę znaleść odpowiedzi na niektóre pytania, jeszcze jesteśmy daleko za Afroamerykanami xd
 
E

Elprofesor

Guest
Pytanko co do ziemi kupnej z nawozem mineralnym :D czy to mi zabije mikoryze jeśli ziemia juz odleży np miesiąc z dodanym gnojownikiem i popiołem ? Meczy mnie to i męczy :D
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół