nasiona marihuany

[HPS 100W] [0.15m2] [1x Dark Devil, 1x Super Skunk] [AF] Projekt Mikro HPS 6.0

Wyszukiwarka Forumowa:

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Witam!


Nadszedł czas na szóstą i zarazem ostatnią odsłonę moich zmagań z MJ, jaką umieszczam na forum w kategorii mikro. Ostatnie pięć upraw czegoś mnie tam nauczyły :freak: i czuję się na siłach, by sprawdzić się na większej powierzchni. :D Tym razem mamy w boxie dwa znane wszystkim automaty - Dark Devil'a i Super Skunk'a. Pierwszy jest od Sweet Seeds i czekał na swoją szansę od wiosny, drugi pochodzi z OS Panpestka.pl i jest to Pan Pestka Crew, ale by nie tracić więcej czasu... zapraszam wszystkich na:


Projekt MIKRO HPS 6.0 :queen:


Nasiona:
1x Dark Devil, 1x Super Skunk

Growbox:

Szafka o wymiarach: 49x33x103cm
Ściany pomalowane białą farbą mat

Wentylacja:
Zasilacz z regulacją napięcia (3-12V, 2000mAh)
1x wentylator mieszający PC: 92mm Gelid Silent
1x wentylator kanałowy Dospel Play 100S

Oświetlenie:
Lampa HPS 100W z cyfrowym balastem (Philips son-t pia)
Odbłyśnik DIY z blachy do pieczenia + szyba 'OptiWhite' 4mm
Chłodzenie pasywne (radiator) + aktywne (wentylator 120mm)

Fotoperiod:
24/0h przez całą uprawę

Nawozy:
Weg i flo: Biobizz Try-Pack
Antystres: Superplon K "Target"
Dodatki: Melasa z trzciny cukrowej

Warunki:
Temperatura: 19-24st.C przez całą dobę
Wilgotność: Weg 60-75%, Flo 30-50%

Ziemia:
BioBizz Lightmix (w małych doniczkach)
BioBizz Allmix (z dodatkiem perlitu i dolomitu)
Doniczki małe 1L, docelowe 9L
Keramzyt na dnie dużych donic
Mikoryza w doniczkach małych i dużych

Trening:
LST

Dodatki:
Termometr/higrometr elektroniczny HTC-1
Nawilżacz ultradźwiękowy (0.5L pojemności)
Tester pH kropelkowy (2 zakresy: 4.5-9, 6-8 )
Filtr węglowy DIY z maty węglowej do okapów (weg)
Filtr węglowy profesjonalny ~100m3/h (flo)

Info:
Nasionka trafiły do kieliszka z wodą 5 lutego. Po 24h poszły na waciki i tam spędziły dobę, by niebawem trafić do małych doniczek z ziemią. W sobotę 9 lutego panienki pokazały się na powierzchni i od 10 lutego liczę ich 1 dzień. Super Skunk jest z OS Panpestka.pl, natomiast Dark Devil jest mój.


3 dzień:










5 dzień:










7 dzień:










9 dzień:










Obecnie Super Skunk to ten z lewej (ostatnie zdjęcia), mniejszy to Dark Devil. Wcześniej na doniczce Dark Devila (na krawędzi) był mały pasek czarnej taśmy dla rozróżnienia ich. Z czasem będę je zamieniał miejscami, ale do czasu, aż się diaboł nie wybarwi - będę pisał, który to który dla porządku.


Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

APgrow

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
53
Buchów
0
będę wpadał :joker: mam pestkę Dark Devila więc jak skończę z grapefruitem też się za niego zabiore ,a tym czasem poobserwuje roślinkę u Ciebie <peace>
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Jest miejsce w pierwszym rzędzie, zasiadam :D fajną masz tę szafeczkę, szkoda, że odchodzisz z mikro, we will miss You :D
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Kto stoi w miejscu, ten się cofa. :crazy: Pojawiły się możliwości zmiany ogródka na 1m2, więc chcę spróbować. Moją magiczną szafeczkę przejmie znajomy - może wrzuci fotorelację ze swoich zmagań, bo konto ma (i to od 2012). :D

Póki co cieszmy się startującą fotorelacją. Nigdzie się nie wybieram - zmienię tylko szafkę na namiot i małego hpsa na trochę większy... :freak:
 

Cienki

Well-known member
Rejestracja
Sty 29, 2019
Postów
83
Buchów
0
widze pomyslowy Dobromir ;) blaszka do pieczenia radiatorek ehh ma sie smykalke. zasiadam i ogladam . pozdro
 

Myoghi

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2017
Postów
200
Buchów
1
Bede zagladac. Kazdy twoj grow jest kosmiczny:jaraczz: Chcialbym kiedys osiagnac taki poziom<peace>
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Koledzy dziękuję(!) - moje ego puchnie jak łysy z brazzers po robocie :D, ale to naprawdę mikro jedno z wielu. Oczywiście staram się utrzymywać porządek w boxie, dbać o podopieczne i trzymać równy poziom zdjęć z myślą o Was i fotorelce - ale to wszystko.

Gdzie mi do kosmicznego poziomu prawdziwych mistrzów tego forum... choć obiecuję walczyć, by równać w górę (na miarę moich skromnych możliwości ofc).


Pozdrawiam braci w uprawie! :yeahh:
 
Ostatnia edycja:

CorAngar

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
135
Buchów
0
Zasiadam i obserwuje,<coolpalacz> to tym bardziej jak ma być to ostatni mikro w twoim wykonaniu. Pozdro<peace>
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Siadam i patrzę, po twoim ostatnim grow zainspirowales mnie treningiem wuja i u siebie robię to samo. Także powodzenia!
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
UPDATE:


Szybki up! Warunki obecnie to 24*C i 60-75% wilgotności. Jak na razie dziewczyny rosną zdrowo, a ja czekam na start LST (dam im jeszcze parę dni). SS nadal prowadzi, DD jest w tyle o ok. jedną dobę...


11 dzień:










Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 65798

Guest
Oświetlenie:
Lampa HPS 100W z cyfrowym balastem (Philips son-t pia)
Siemka [MENTION=85304]Matsuda86[/MENTION] powiesz co to za cyfrowy balast, że ma 100W? Szukam własnie cyfrowego o takiej mniejszej mocy bo 250W i więcej to łatwo znaleźć, a bym potrzebował taki elektroniczny max 150W, a najlepiej własnie 100W. pzdr
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Szczerze nie pamiętam - ogarnąłem dawno temu na olx i bardzo jestem zadowolony. Jest cichy, pozwala robić w miarę zdjęcia i jak kiedyś mierzyłem - nie zawyża mocno poboru prądu względem mocy nominalnej żarówki.

Mogę poszukać skąd to mam i Ci na PW podesłać. Chwilowo jednak nie ma mnie.
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Szukaj lumatek bądź lumii masz dostępne 150-175-250
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
UPDATE:


Hej! Kolejny szybki up! Warunki w boxie bez zmian: 24*C i 60-75% wilgotności. Czekam z LST do jutra - obie panny ładnie idą po przesadzeniu do docelowych donic, więc jutro zaczniemy gimnastykę korekcyjną :D Dziś niech jeszcze rozwiną odrosty odrobinę.

Dark Devil jest nieco smuklejszy (obecnie z prawej), Super Skunk idzie w sałatę - oba cieszą oko i oby tak dalej! Jedyne co robię to dolewam wody do nawilżacza i czekam. :crazy:


14 dzień:










Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
UPDATE:


Good news, everyone! :D Wczoraj panny zaliczyły trening, który dziś musiałem poprawić, bo Dark Devil zerwał się z uwięzi, ale już jest pod kontrolą. Super Skunk rośnie bardziej zbity od DD, ale też ładnie przyjął LST i obie rośliny rosną bez zamuły.

Wybaczcie, że są trochę oklapnięte - jak to zwykle u mnie - najpierw spryskałem panny, a dopiero potem pomyślałem o zdjęciach. :sunny: Rośliny dostały oprysk z tytanitu, calmagu i alg-a-mic w ilości 25% normalnej dawki na stres i wzmocnienie. Niech rosną silne!

Warunki w sumie bez zmian, no może poza wilgotnością, którą podniosłem i nie spada teraz poniżej 75%. Nawozów jako takich nie podaję, tylko czystą wodę o pH ~6.0. W małych doniczkach był lightmix - w docelowych jest allmix - dlatego z nawozami jestem ostrożny. Czas na zdjęcia (z lewej DD, z prawej SS):


16 dzień:









Następnym razem postaram się zrobić zdjęcia przed opryskiem, obiecuję! <joint>


Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół