nasiona marihuany

żywotność pyłku, jakość suszu hermionej rośliny i pytanie offtop

Wyszukiwarka Forumowa:

MrJonson

New member
Rejestracja
Sty 26, 2019
Postów
3
Buchów
0
Siema


Jako że postanowiłem powrócić po dłuuuugim czasie do dawnego hobby :queen: to mam kilka pytań.
Zamierzam wystartować z royal dwarf'em af fem bo dostałem taką pechę w prezencie, więc niech się potencjał nie marnuje. :freak:

W planach prócz uzyskania mini plonu chciałbym pobawić się również w uzyskanie nasion. Zrobię oprysk AgNO3+ludwik jednego z bocznych odrostów (będzie delikatny trening lst), gdy uzyskam pyłek, postaram się zapylić nim inny boczny odrost(tak, żeby główny szczyt był he he dziewiczy) i pyłku dam radę nieco złapać do pojemniczka jakiegoś(na przyszłość) jaka jest jego żywotność w lodówce?

Wyczytałem, że po zapyleniu i produkcji nasion jakość suszu spada? To znaczy spada z powodów że pestki przeszkadzają użytkownikowi czy chodzi raczej o moc i działanie? Tyczy się to od razu całej rośliny czy tylko tej gałęzi, na której było zapylenie i hermienie? I jak jest z mocą w przypadku hermionej rośliny, ale tylko jej fragmentu (czyt. boczny odrost)? No ogólnie rozchodzi mi się o to czy jeżeli wybiorę dwa boczne odrosty, jeden na dawcę pyłku, drugi na dawcę nasion to czy reszta nietkniętej rośliny będzie normalnie nadawała się do konsumpcji, straci trochę na mocy czy już wgl lipa? Z fotoperiodycznymi było by łatwiej bo ciachnął bym 2 klony na potrzeby pestkowe a przy af to trzeba się bawić ;) ale przynajmniej czegoś się dowiem :)

I pytanie offtopowe co by nie zaśmiecać forum. Poleci ktoś odmianę mocno energiczną? chodzi mi o kompletne przeciwieństwo kanapowca :yeahh:
 

Kunek

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2018
Postów
61
Buchów
0
Jakość suszu bedzie słabsza, ponieważ troche mocy roślinka przeznacza na produkcje pestek ale jeśli tylko jedną gałązke tym zapylisz to różnica będzie raczej niezauważalna. a co do odmian energicznych to szukaj jakiejś sativy. A co do żywotności pyłku to nie wiem
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Jaranie będzie słabsze bo zamiast roślina iść w moc to pakuje energię w produkcję nasion ale przy zapyleniu jednego małego odrostu raczej różnica w mocy suszu będzie znikoma
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,214
Rozwiązań
1
Buchów
16,341
Odznaki
1
Pyłek trzymaj w zamrażalniku i będzie długo żywotny, tylko się upewnij że jest suchy zanim go tam wsadzisz.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,214
Rozwiązań
1
Buchów
16,341
Odznaki
1
Jak nie bedzie rozmrazal i zamrazal, bedzie suchy i szczelnie zapakowany, to ponoć nawet kilka lat.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,335
Buchów
3,311
Odznaki
10
Kolega nade mną prawdę ci powie :)
Pyłek musi być dobrze wysuszony i najlepiej wsadzić go do słoika razem z taką saszetką pochłaniającą wilgoć (dodawaną do np. nowych butów lub elektroniki). To wszystko do zamrażarki i spokojnie będzie płodny nawet po dłuższym czasie.
 

MrJonson

New member
Rejestracja
Sty 26, 2019
Postów
3
Buchów
0
Dzięki koledzy za info :) z tym pochłaniającym wilgoć woreczkiem spoko patent ;)

Naszło mnie jeszcze ostatnio jedno pytanie odnoście światła full spectrum. Ilość lumenów do boxa dla światła białego to 50000 na m2 dla fs tyle samo czy już powinno się liczyć innym przelicznikiem ze względu na okrojone spektrum z niepotrzebnych pasm światła?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół