nasiona marihuany

Zamiennik dla Meizhi 600W

Wyszukiwarka Forumowa:

xFuRiOn

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2017
Postów
60
Buchów
0
Witam

To juz 3 tura i w koncu Meizhi zaczal szwankowac. Wypalone diody. Zobacze, czy wogole to sie oplaca robic.

Panienki maja 2 tygodnie, rosnac rosna przy troche spalonych ledach, ale pasuje im dostarczyc jak najszybciej troche swiatla. Takze w rachube wchodzi zakup leda 100-250 euro z dostawa do Holandi w ciagu 7 dni.

Chinszczyzny pelno na ebay, allie, ale ciezko cos sensownego wybrac. Fajnie cos z ledfarmu wziasc za 500 euro, ale jeszcze nie teraz ten budzet.

Co proponujecie w moim budzecie na growa 100x100x180? Moze byc allegro, ebay.... obojetne. Widzialem porownanie np tego mojego Meizhi do Viparspectra 600w i budy naprawde wygladaly biednie na mojej lampie.
A podejrzewam, ze w tym budzecie juz da sie cos wymyslec lepszego i jak z Polski to tym lepiej. Trzeba naszych wspomagac ;)

Dotychczas udalo mi sie osiagnac max ~280 g z metra kwadratowego. Wiec na pewno mozna lepiej... sprzet moge wymienic ja sie moge doksztalcic ale lampe na pewno trzeba lepsza i tego sie nie przeskoczy.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
za 1000,- jesteś w stanie zbudować własnymi ręcami panel LED więc zastanów się czy nie prościej byłoby troszkę pomajsterkować, przyłożyć się odrobinę i sklecić coś samodzielnie.
a i do powierzchni 1m2 myślę że spokojnie 350 wat wystarczy jeśli zbudujesz na COB Citizen lub Cree
Poradnik już na forum widziałem więc wystarczy zwiększyć ilość diod oraz dać więcej zasilaczy (lub dać jeden większy, niewiele się na tym znam) i duma oraz szczęście z własnoręcznie zbudowanego panelu - bezcenna.
a plony na pewno będą zdecydowanie większe niż 280g, przeglądając fotorelacje widziałem że fachowcy bez problemu wyciskają około 200g na 0,36 także tego.... :)
 

xFuRiOn

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2017
Postów
60
Buchów
0
oO no to nawet nie wiedzialem ze tu ludzie cos sami buduja. Ja juz przeszperalem wszystkie chinskie strony + ebaja i strasznie duzo tego jest. Na pewno taka robiona juz sprawdzonym sposobem jest dobra i wyjdzie taniej ale mnie czas goni bo za jakies 2 tygodnie przelaczam na flo i wtedy potrzebne konkretne promyki :D

Moze i sam bym ogarnal, musze zobaczyc jak wyglada stopien skomplikowania i dostepnosc czesci. Jak co mam tez zlota raczke ktora mi to zlozy, ewentualnie nawet moge wylozyc sosik za gotowy produkt od kogos z forum...

To opcja A.

A opcja B czyli kupno ze sklepu czy stronki, ktos cos jakis pomysl...100-250 euro ?
 

xFuRiOn

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2017
Postów
60
Buchów
0
Zajrze do dzialu, ale nie chce eksperymentowac tygodniami ze skladaniem tylko tutka od kogos co trzeba kupic i jak zmontowac bez super znajomosci tematu. Ktos kto juz to zlozyl, przetestowal a slicznotki spalil i sa pyszne oraz otrzymal prawidlowy plon jak na swoj skill.

Cos na 1m x 1m x1.80m, w sumie teraz 9 plantow tam jest i za 2 tygodnie leca na flo. Nie chce HPS bo raz ze rachunki a dwa wydzielane cieplo, ktore jest bardzo niedyskretne ;) max 300 W realnego poboru mysle ze styknie dla rachunkow i panienek choc ja amator :D

Jak podwiesze:
dwie Mocny Halogen Naświetlacz LED 150W COB 4000K
256,00 zł
od Ledisona to styknie ? Czy bedzie czegos brakowac, musze dawac jeszcze inne lampy itd :/ Interesuje mnie kompletne rozwiazanie

Chinole z gearbest oferuja takie cos za 100 euro. Wyglada ciekawie.

8.jpg


9.jpg


10.jpg


Custom

Name: LED GROW LIGHT
Voltage: 100-240VAC
LED Chip: Epistar SMD and 1pc Bridgelux COB
Power: 600W

Wattage: >400W


Na dniach musze podjac decyzje jaka nastepna lampa bo chce pojsc dalej juz ten MEIZHI 600W, no i moze nie bedzie sie dalo go juz zreperowac :/
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
przeglądając fotorelacje widziałem że fachowcy bez problemu wyciskają około 200g na 0,36 także tego.... :)

Podrzuc fotorelacje tych fachowcow, ktorzy wyciagaja bez problemu 200g z 0,36 (555g z metra).
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Podrzuc fotorelacje tych fachowcow, ktorzy wyciagaja bez problemu 200g z 0,36 (555g z metra).

Tez widziałem.. dla oka wszystko spoko, ale jak to wazyli na prawde to nikt nie wie..
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
200g z 0,36 to nic spektakularnego, da się więcej.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Łap moją, co prawda do 200 brakło 7g ale było 1 krzaka za mało... Myślę że górna granica tej powierzchni kończy się gdzieś w okolicy 230-240g, ale musi się kilka czynników złożyć na taki wynik. Dobry strain, dobre fenotypy, dobrze wypełniona powierzchnia, ręka do roślin i trochę szczęścia.

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?137345-HPS250W-0-36m2-BIOTABS-3-x-Trainwreck-HSO

A tu masz od glinki:

https://www.forum.haszysz.com/showt...6m2-SS-4x-Skunk-1-DR60-Glinka-s-Growlog/page5

https://www.forum.haszysz.com/showt...-Jack-Flash-SS-DR60-ML-Glinka-s-Growlog/page3
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Podrzuc fotorelacje tych fachowcow, ktorzy wyciagaja bez problemu 200g z 0,36 (555g z metra).

https://www.forum.haszysz.com/forumdisplay.php?209-Growlog-INDOOR-(1)VSa

tutaj znajdziesz wszystko, uwierz mi ale nie chce mi się kopać bo nie widzę potrzeby udowadniania takiej pierdoły, na 0,36 wychodzi 40g z krzaka jeśli wsadzisz 5 okrągłych donic więc naprawdę, bez przesady.
I nie napisałem że każdy tak robi tylko Ci bardziej doświadczeni growerzy którzy mają już swoje własne metody treningu, techniki podlewania i nawożenia oraz powyrabiane schematy..
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
https://www.forum.haszysz.com/forumdisplay.php?209-Growlog-INDOOR-(1)VSa

tutaj znajdziesz wszystko, uwierz mi ale nie chce mi się kopać bo nie widzę potrzeby udowadniania takiej pierdoły, na 0,36 wychodzi 40g z krzaka jeśli wsadzisz 5 okrągłych donic więc naprawdę, bez przesady.
I nie napisałem że każdy tak robi tylko Ci bardziej doświadczeni growerzy którzy mają już swoje własne metody treningu, techniki podlewania i nawożenia oraz powyrabiane schematy..

Czyli zero argumentow tylko poszukaj sobie - w sumie nie spodziewalem sie nic innego. Napisales, ze tyle wyciagaja fachowcy bez problemu a nie umiesz wskazac ani jednego takiego speca.
Ja nie mowie, ze wynik niemozliwy do uzyskania. Twierdze tylko, ze nie jest latwo sciagnac pincetplusa z 1m2. Reasumujac nie jest problemem sciagniecie po 40g z krzaka przy 14 roslinach na metr kwadratowy.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
na 0,36 zebrałem 216 g z Green Cracków, które i tak ciąłem niedojrzałe bo plecha mi się wbiła także nie ma problemu z takim wynikiem :)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
na 0,36 zebrałem 216 g z Green Cracków, które i tak ciąłem niedojrzałe bo plecha mi się wbiła także nie ma problemu z takim wynikiem :)

Ty to pamietam, ze pozamiatales z tymi klonami... ale powaznie to dla Ciebie pikus i co podejscie tyle sciagasz (zakladajac brak problemow)?
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
no nie ściągam tyle, ale jakbym miał na celu zebrać jak najwięcej i wybrał odmiany, które mogą mi to zagwarantowac to myślę, że bez problemu. Ważne by się geny dobre trafiły
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół