nasiona marihuany

[LED 45W] Smoke Kebsowy PCBOXIK - 2x ROyal Dwarf Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Nie jest najgorzej, może najpierw poszła w korzeń, odbije i przegoni tą drugą ;)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Na tym etapie trzeba poczekac z ocena, nie ma czym sie martwic na zapas.
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
U mnie właśnie tak jest obecnie. Dark Devil był mniejszy od początku i w tyle za Super Skunkiem, ale teraz to on wychodzi na prowadzenie - lepiej przyjął LST. [MENTION=85529]Honza[/MENTION] dobrze prawi - na tym etapie nie ma co się spinać, bo wszystko jeszcze może się obrócić o 180*... i to nie jeden raz :D
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Dzięki Panowie ! W takim razie grzecznie czekam ;)
Poleciało po buszku :)
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Czołem Panowie, [MENTION=67744]HmBless[/MENTION] dziękuję za zainteresowanie !

W odpowiedzi na pytanie mały upik i przy okazji równie niewielkie pytanko ;)

Do rzeczy! Dzisiaj pogrzebałem przy boxie, mianowicie - uszczelniłem wentylator silikonem sanitarnym oraz zamontowałem filtr ponieważ prawa zaczęła je**ć kocimi szczynami :D

Powiem wam, że podobuje się mnie to (w sensie wygląd mojego boxika) :)







Warunki zaraz po zapaleniu lampy. Niestety im dalej tym temp wzrasta (no tutaj akurat stety) do ok. 23, max 24 stopni a wilgotność spada do 40 - czasem 35%




No to teraz roślinki.

Prawa, dzień 13, weg

Tutaj jestem bardzo zadowolony. Jutro chcę zrobić trening LST i tutaj pierwsze pytanie czy to dobry pomysł ? Czy zaczekać jeszcze pare dni ?
Starałem się zrobić fotki tak abyście mogli zobaczyć odrosty niestety Pani dzisiaj jakoś nie chciała pozować. Po tymże treningu planuję oprysk Asahi SL w proporcjach 1ml na litr wody.










Lewa, dzień 11, weg

Niestety nadal rośnie kiepsko :( Wiadomo, coś tam do przodu się porusza ale baardzo słabo w porównaniu do starszej siostry... Mam taki pomysł, nie jestem pewien czy najlepszy :D Mianowicie, podczas gdy prawa będzie trenowana i dostanie oprysk z Asahi aby delikatnie prysnąć również tego małego zamulaska.

Fotki:









No to na tyle, będę mega wdzięczny za wszelakie rady, zwłaszcza odnośnie treningu i oczywiście odwdzięczam się buszkiem.
A dzisiaj za wasze zdrowie do bonga leci jeden z dwóch ostatnich niedojrzałych topków NoName z ostatniej uprawy :D



Życzę udanego weekendu ! :)
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Majster, mocny masz ten went ? Nie wiem czy jest sens żebyś miał ten filtr wstępny tak założony. Ja dałbym kawałek tego materiału na rurę, która wchodzi do filtra, żeby go syfem nie zaj***ć. To tylko taka moja wizja. :p
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Kiedy ostatnio podlewałeś? Bo mówisz, że chcesz jutro zacząć LST
Naginaj przed podlaniem jak jest troszeczkę sucho, bo jak łodyga ma w sobie wodę to łatwo ją złamać, i uważaj na keramzyt żeby nie zadziałał jak dźwignia :D Roślinka nie jest duża, więc nie musisz jej też od razu o 90* wygiąć, nagnij ją troszkę, następnym razem bardziej i będzie dobrze :)
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
[MENTION=85321]spor[/MENTION] went to coś takiego: wentylator kanałowy Axial-Flo 100mm / 105m3/h

W poniedziałek przyjdzie mi regulator mocy i nie będzie nak***iał na 100%
Czy tam filtr wstępny się zasyfi czy nie to szczerze troszkę mi obojętnie bo i tak będę przed każdym grow wymieniać filtr wstępny i węgiel w filtrze.
Moim priorytetem jest brak zapachu a priorytetem mojej kobiety jest brak zapachu jakiegokolwiek :D

[MENTION=67744]HmBless[/MENTION] - podlewałem ostatnio w czwartek stąd pomysł aby naginać w niedzielę :D Ale możliwe, że zaczekam do poniedziałku, maksymalnie do środy. Co myślisz o oprysku z Asahi ? I przy okazji pryśnięciu zamulającej rośliny?

Pozdro !
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Co do filtra to niepotrzebna jest wymiana co grow, kup ten węgiel do wymiany i jak poczujesz, że nie działa to wtedy wymienisz, niektórzy lecą po 2-3 uprawy na tym samym filtrze. Filtr wstępny jest raczej po to jakbyś miał filtr w boksie, bo zasysa powietrze, a jak masz na zewnątrz to wydmuchuje, ja leciałem bez tego.

Na wegu warto go odłączyć, bo jak wiadomo węgiel aktywny jest rzeczą która się zużywa, to po co marnować? zawsze te parę zł można na coś innego wykorzystać
Ludzie pisali też, że przez wyższą wilgotność na wegu węgiel może zrobić się wilgotny i straci swoje właściwości, a rozumiem tego nie chcesz? ;) podobno po wysuszeniu "działa" dalej
No ale jeśli jest tak jak piszesz, że już czuć, a nie może, to nie wiem XD

To czy jest w miarę sucho do naginania, to Ty wiesz najlepiej, Tylko nie przesuszaj za bardzo.
a co do oprysku, pozwolę sobie zacytować leniwca

"ja testowałem już asahi na wszystkim co się da - od kwiatów ogrodowych, przez zioła balkonowe i dłoniastolistne aż po iglaki na skalniaku i wszędzie jest widoczny efekt. liście stają dęba, gałązki się podnoszą, pączki kwiatów rozwijają. jest na co patrzeć."

Także myślę, że nie zaszkodzi ten oprysk, a możliwe że pomoże!
Pozdro! :)
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Witam wszystkich ! Mam mały problem, dzisiaj przy okazji LST ujrzałem na jednym z liści coś jakby popalenie. Nie używałem żadnych nawozów, ziemia przypomnę BioBizz LightMix



I drugi liść jakiś poprzebarwiany:




Przejmować się czy olać ?


Od razu pokażę samo LST, w okolicach środy będę je poprawiać.
Poszedł również oprysk z Asahi na obie rośliny, po 20 minutach poprawka.







Będę bardzo wdzięczny za pomoc, Pozdrawiam !
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Kontrolujesz pH?
Ja osobiście póki co bym olał ten problem, ale niech inni się jeszcze wypowiedzą.
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Byłem przekonany, że jeśli nie używa się nawozów mineralnych to nie ma takiej potrzeby :D
Na razie olewam :p
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
O tym problemie to się nie wypowiem, ale jak wiadomo ph warto znać
ja używam takiego testu, nie jest drogi koszt ok 20zł a starcza na długo, używam przedziału 6,0-8,0. Co jakiś czas zrobię kontrole i jest git ;)
dodatkowo Wodę z kranu wlewam w filtr dafi i z ok 8 spada do ok 6,5-6,8 ph po przefiltrowaniu, chyba ze jest trochę wyższe to daję troszeczkę octu i jest ok ;) Może skorzystasz z rady, może nie :D pozdro
af4d3a17471aa86df2279943aeb5.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół