nasiona marihuany

[LED 45W] Smoke Kebsowy PCBOXIK - 2x ROyal Dwarf Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Witojcie !

Ruszam z nowym projektem, tym razem nie ma bata aby coś poszło nie tak.

Rośliny: 2x Royal Dwarf Auto od RQS
BOX: Standardowy PCBOX ze starej obudowy
Oświetlenie: 3x 14.5w żarówki LED o barwie 4000, fotoperiod oczywiście 18/6
Medium: Donica podzielona na pół, ziemia BioBizz Light Mix
Wentylacja: wentylator kanałowy + filtr Can Original
Nawozy: Jeśli na Weg będzie potrzebny to biohumus jeśli na Flow będzie potrzebny to burza kwiatów. Ogólnie nie chcę przesadzać z nawozami. Asahi SL po trenowaniu roślin.
Trening: LST, jeśli będzie potrzeba to będę giął, łamał chociaż mam nadzieje, że nie bo krasnale malutkie ponoć.

Napiszę ogólnie bo na razie nie ma co gadać zbyt dużo a w dodatku jestem zmęczony jak 150.
Chciałbym wyciągnąć z dwóch roślin 30g smacznego palenia, nie mam wielkich aspiracji. Będzie to moja druga uprawa w życiu.

Nasionka były 24h w wodzie po czym od razu poszły do ziemi do docelowych doniczek bo nie chce mi się pier***ić w przesadzanie. Mam nadzieje, że wykiełkują obie, mam jeszcze jednego krasnala w zapasie jakby któraś nie chciała wyjść z ziemi ale bądźmy dobrej myśli.

Zdjęcia na razie samego boxa bo wiadomio, nic tam nie ma.






Na razie spryskuję ziemie samą wodą żeby nie wysychała. Oczywiście światło w tym momencie jest zgaszone, zapaliłem tylko na chwilkę do zdjęcia.

Będę wdzięczny za wszystkie rady jakich bardziej doświadczeni koledzy będą mi udzielać podczas tego grow.
Wybaczcie, że się jakoś mega nie rozpisuję ale serio dzisiaj już ledwo patrzę na oczy.

Do zobaczenia !
 
Ostatnia edycja:
J

Jake Sully

Guest
Ja tam zawsze zaczynam świecić jak wsadzę w ziemię a pluga z sionkiem wsadzam w ziemię odrazu po nasączeniu go wodą potem 10ml 2x dziennie by nie przesuszyć i po 2-3 dniach 100% kielkowalnosci mam.
A tak wgl to przedzieliles donice pod ziemią też ? Czy tylko ponad powierzchnią ziemi?

I tutaj nie ma jeśli nawóz będzie potrzebny jeśli pojawią się braki na weg to biohumus zacznie działać po kilku-kilkunastu dniach od 1 podania a to oznacza że jeśli pojawią ci się braki na weg to cholernie mogą się pogłębić nim biohumus zacznie działać a jeśli pojawią się braki na flo i podasz burze kwiatów to oczywiście masz miernik pH bo burza kwiatów to chemia
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
[MENTION=87335]Jake Sully[/MENTION] w takim razie biohumusa zacznę używać jakoś przy 14 dniu życia. Myślę, że w tej ziemi nie będzie potrzeby wcześniej. Miernik ph dzisiaj mam zamiar kupić. A możesz mi polecić jakiś nawóz organiczny na flow ? Nie zależy mi na jakimś dużym plonie a raczej smacznych topkach.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,080
Buchów
5,505
Odznaki
3
Nawóz na weg moim zdaniem całkowicie możesz odpuścić.
Jak chcesz coś organicznego na flo to może bio bloom od biobizz?
Dlaczego dwa af, a nie jeden?
Dlaczego taka barwa tych ledów? Nie lepiej było wziąć 2700k?
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Z nawozem na weg właśnie mam to samo zdanie.
Dzięki za polecenie nawozu, sprawdzę.
Dwa ponieważ myślę, że zmieszczę dwa dwarfy a po za tym jakby z jednym coś poszło nie tak.
Barwa ledów taka ponieważ nie wiedziałem jeszcze zbyt wiele gdy kupowałem żarówy, później doczytałem, że pod tym światłem rośliny będą rosły niższe i bardziej zwarte i z powodzeniem można zrobić całe grow na takich więc już nie zmieniałem i chcę sobie sprawdzić :)


Nastąpiła mała pomyłka. Żarówki mają 4000k
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,080
Buchów
5,505
Odznaki
3
Z nawozem na weg właśnie mam to samo zdanie.
Dzięki za polecenie nawozu, sprawdzę.
Dwa ponieważ myślę, że zmieszczę dwa dwarfy a po za tym jakby z jednym coś poszło nie tak.
Barwa ledów taka ponieważ nie wiedziałem jeszcze zbyt wiele gdy kupowałem żarówy, później doczytałem, że pod tym światłem rośliny będą rosły niższe i bardziej zwarte i z powodzeniem można zrobić całe grow na takich więc już nie zmieniałem i chcę sobie sprawdzić :)


Nastąpiła mała pomyłka. Żarówki mają 4000k

Spoko spoko, nie mówię że nie da rady na nich lecieć całego grow. Miałem na myśli tylko to, że to barwa bardziej na weg, na cały cykl większość bierze 3500k. Z tego co wiem dla af najlepiej od razu wziąć barwę na flo (2700k) bo mają krótki weg. Ciekaw jestem jak Ci to pójdzie. Na bank będę śledził, pozdrowki.
 
J

Jake Sully

Guest
[MENTION=87335]Jake Sully[/MENTION] w takim razie biohumusa zacznę używać jakoś przy 14 dniu życia. Myślę, że w tej ziemi nie będzie potrzeby wcześniej. Miernik ph dzisiaj mam zamiar kupić. A możesz mi polecić jakiś nawóz organiczny na flow ? Nie zależy mi na jakimś dużym plonie a raczej smacznych topkach.

a ja ci polece trypack biobiza za 3 buteleczki 40-45zl w growshopie i masz spokoj na 3-4 uprawy
biogrow na weg/flo ja uzywam tez niektorzy tylko na weg go daja
biobloom flo
topmax flo
i lecisz cala uprawe na organiku
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Uprawa organiczna nie polega na laniu organicznych nawozow. :crazy:
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,530
Buchów
3,022
Odznaki
3
2 pestki to tutaj zbytek. 1 i dobrze prowadzić
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Panowie jedna roślina wyszła ale widzę, że ma problem z zrzuceniem "skórki" od pestki. Na razie jedynie spryskuję, odpaliłem lampy. Drugiej ani widu ani słychu, dzisiaj mija piąty dzień myślicie, że moczyć już kolejną pestke ? Ta już raczej nie wyjdze ? Dzięki, Pozdro
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Są dwie opcje - daj jej czas, pestki potrafią wychodzić do tygodnia lub dłużej, zależy jak głęboko ją wrzuciłeś i czy mocno ubiłeś ziemię nad nią, wpływ ma też temperatura medium. Drugą opcja - zagrzeb w ziemi i popaczaj co tam w 'trawie' piszczy, tylko ostrożnie, co byś nie uszkodził stożka wzrostu korzenia. Pozdro!
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
O 10 rano w boxie zaczęła się noc, jak wrócę akurat będzie się świecić światło więc sprawdzę. Jak nic nie będzie to rozważam dwie opcje. Albo poprowadzić jednego planta albo moczę drugą pestkę.

Dzięki [MENTION=35010]Zulisco[/MENTION] leci buszek!

---------- Post Zaktualizowany 16:33 ---------- Data pierwszego postu 11:05 ----------

Szybki UP.

Pierwszej roślinie dzisiaj liczę pierwszy dzień życia.

Weg, dzień 1



Druga roślinka jeszcze nie wyszła z ziemi ale BARDZO DELIKATNIE rozgrzebałem ziemię, i wszystko wygląda na to, że zbiera się do wyjścia. Zobaczymy.

Kolejny up jak druga wyjdzie z ziemi.

Pozdro !
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Siema, szybciutki UP bo wyszła nowa roślinka z ziemi, długo to trwało, wydaje mi się jakaś licha ale może będzie dobrze.
Robię Up też dlatego, że mam pytanie ale to za chwilę.
Dla rozróżnienia nadałem roślinom robocze nazwy Lewa oraz Prawa, nazwy odpowiadają położeniu w boxie.

Prawa DZIEŃ 3 WEG



Lewa DZIEŃ 1 WEG



Ziemia taka mokra bo zdjęcie zaraz po podlaniu, nie przelewam ich nawet nie wiem czy wręcz nie przeciwnie.
I tutaj moje pytanie czy jak już wyszły to mogę dać keramzyt na wierzch aby tak szybko nie wysychała ziemia ? Bo bardzo szybko mi te ledy wysuszają ziemię mimo, że w dzień maksymalna temperatura w boxie to ok. 23 stopni.

Następny UP jak roślinki trochę podrosną bo jakby ktoś chciał palmy oglądać to by się do ciepłych krajów wybrał.

Pozdrawiam i do następnego :)
 

Cienki

Well-known member
Rejestracja
Sty 29, 2019
Postów
83
Buchów
0
perlit jest dobrze jest. troche bedzie przysychala z wierzchu i co? jak chcesz to wal jeszcze keramzyt na gore. ja stosuje tylko perlit i jest gites.
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Siemandero ! Miałem Up robić troszkę później ale chcę pokazać jak ch***wo idzie jedna z roślin :D

Więc "Lewa" idzie bardzo powoli, kończy dzisiaj 7 dni a wygląda na prawdę kiepsko. Mam wrażenie, że z tym sionkiem coś było nie tak. Było bledsze, wychodziło z ziemi dłużej niż siostra o 2 dni a teraz pierwsze liście wywijają się w harmonijkę, cała się przekrzywiła i w dodatku ch***wo rośnie... No nic może odbije. Gwiazda wieczoru.

Lewa, dzień 7 weg.







I starsza siostra, wydaje mi się, że rozwija się prawidłowo. Idzie trochę w sałatę czy mi się wydaje ? Przejmować się tym czy jeśli chcę mieć fajne kompaktowe roślinki to olać ?

Prawa, dzień 9 weg.








To tyle na dzisiaj ode mnie. Będę bardzo wdzięczny za wszelakie rady, z***ki itp. Wiem, że jeszcze wcześnie to określić ale wk***ia mnie, że jedna roślina tak zamula :D

Nic to, Pozdrawiam !
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół